Informacje z forum. Włoska lokalizacja? - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 08.01.2012

Informacje z forum. Włoska lokalizacja?

Blizzard jest w trakcie testów patcha 4.3.2, który mimo braku licznych zmian w grze oferuje rozbudowanie możliwości Real ID w World of Warcraft.

Ostatnio wprowadziliśmy możliwość tworzenia grup między serwerami dla znajomych z Real ID, a w patchu 4.3.2 dodamy tę samą funkcjonalność przy formowaniu raidów, abyście mogli robić starsze normalne i heroic strefy raid oraz uczestniczyć w Battlegroundach.

Pozwoli to na dołączenie do waszych znajomych Real ID, których postacie znajdują się na innych serwerach oraz:

 • Tworzenie między-serwerowej grupy raid i korzystanie z Raid Finder
 • Wchodzenie do dowolnych klasycznych stref instance i raid
 • Tworzenie grupy do Battleground

Miejcie na uwadze, że nie będziecie mogli robić normalnej i Heroic wersji Dragon Soul ze znajomymi z Real ID, którzy znajdują się na innym serwerze.

Patch 4.3.2 to także nowe narzędzia optymalizujące World of Warcraft.

W patchu 4.3.2 będziemy testować nową technologię optymalizacji plików gry. Być może wiecie, że w przypadku poprzednich aktualizacji związanych z dodatkami (2.0, 3.0, 4.0 itd.) dokonywaliśmy czasochłonnego procesu przeorganizowywania plików zainstalowanych na twardym dysku, aby zintegrować wszystkie poprzednie pliki aktualizacji, czyli 'wyczyszczenia' tego co macie na komputerze i zredukowania wielkości instalacji. Ten proces wymagał ogromnej ilości wolnego miejsca na dysku, dlatego pozostawialiśmy go na duże aktualizacje związane z wprowadzaniem dodatków.

Nowa technologia testowana na Public Test Realm patcha 4.3.2 będzie dokonywała tego oczyszczenia bez wymogu dodatkowego miejsca na dysku, poza tym, które jest wymagane przez aktualizację. W związku z tym, będą one następować nieco częściej przy kolejnych patchach.

W czasie trwania oczyszczania, w launcherze pojawi się informacja o tym procesie. Jeśli napotkacie jakieś problemy, odwiedźcie naszą stronę wsparcia na http://www.battle.net/support/

Chyba najistotniejsza wiadomość dot. World of Warcraft w ostatnim czasie pojawiła się na łamach serwisu MMO Champion. W najnowszej aktualizacji redaktorzy odnaleźli pliki sugerujące wprowadzenie włoskiej wersji gry.

Informacje na temat włoskiej lokalizacji pojawiły się w plikach 4.3.2, jednak sama lokalizacja nie została jeszcze dodana do gry. Nie jest to pewne potwierdzenie tego, że zostanie ona wprowadzona, jednak jest to pewna sugestia. Zanim będziemy podekscytowani, poczekajmy na oficjalne informacje na ten temat.

Przypomnijmy, że włoska lokalizacja gier Blizzarda szła w parze z wersją polską (pracowników posługujących się tymi językami firma zaczęła zatrudniać w 2009 roku), jednak ewentualne pojawienie się wersji włoskiej nie oznacza, że również Polacy otrzymają swoją wersję językową gry - nie ma się co nastawiać, najlepiej poczekać na oficjalne wieści.

Komentarz (8)

 • Czyli Italia jest wieksza od Polski......i w Italii jest więcej graczy?! Dziwne......lol
  ~aligator80
  2012/01/08 14:26
 • Nie ale ma silniejszą gospodarkę = więcej $ (w tym wypadku Euro ;P)
  ~Whinkerton
  2012/01/08 15:08
 • Ala maja wiecej długów .. Zobaczymy, wiecie co mi tam na Polskiej wersji nie zależy bo zbyt sie przyzwyczaiłem do angielskiej głupio by było zmaiast "Wrath" mieć "Gniew" więc wolałbym jakbo zrobili cos tekiego jak Portugalczykom, że mają swój serwer własny ale nie mają portugalskiej wersji, jakby tak było to super, ale moze Polska wersja wow'a przyciągnie więcej Polskich graczy, zobaczymy :P
  ~Kamrol49
  2012/01/08 22:26
 • jak nie mają? a brazylijska to co?
  ~walp00
  2012/01/09 01:54
 • Niech poprostu oznacza serwer z najwieksza populacja Polakow jako Polski i dadza np 3 miesiace na darmowa migracje dla tych ktorzy chca sie tam przeniesc i ktorzy chca odejsc... Co jakis czas spotyka sie Gma Polaka wiec tickety z takiego realmu mialy by opcje zeby pogadac po Polsku(moglo by to wiazac sie z dluzszym czekaniem na odp).
  ~moho
  2012/01/09 14:56
 • Dotychczas Blizzard nie wspierał języków w sposób połowiczny, dlatego, póki co, nie ma co liczyć na powstanie polskich serwerów bez polskiej wersji gry.
  ~Sigmar
  2012/01/09 15:07
 • "polski" serwer a nie polskojezyczny. Poprostu ulatwili by zorganizowanie konkretnej Polskiej spolecznosci bo jest multum Polakow rozrzuconych po martwych serwerach, przenioslem dwie postacie i uwazam ze 40 euro to jakis zart kiepski, zaplacilem za mozliwosc "normalnej" gry. Niech chociaz ceny uslug dostosuja do klientow z poszczegolnych panstw...
  ~moho
  2012/01/09 15:19
 • no coz mimo ze jestem polakiem to nie wyobrazam sobie grania na polskim serwerze bylem kiedys w polskiej gildii przez ponad rok i juz nigdy wiecej nie mam zamiaru tego bledu powturzyc a tam bylo tylko kilkadziesiat bpolakow a teraz jak pomysle ze mialo by ich byc kilka tysiecy !! ( polacy nie wszyscy oczywiscie nie nadawaja sie do "zycia " w grupie )
  ~zwyklygracz
  2012/01/13 16:48

Pozostałe nowości