Warlords of Draenor: Podróż na Draenor - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 09.11.2013

Warlords of Draenor: Podróż na Draenor

Wkrótce bohaterowie Azeroth wkroczą do nowego świata, który jest im zupełnie obcy. Co powinniśmy wiedzieć na temat nowych krain oraz orkowych klanów, które je zamieszkują? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tłumaczeniem tekstu.

Nowa podróż czeka na bohaterów Azerothu - jest ona usłana nowymi wyzwaniami i wrogami oraz naznaczona wielkimi czynami zarówno tymi szlachetnymi jak i niszczycielskimi. W Warlords of Draenor gracze wyruszą do Draenoru - świata orków i bastionu draenei - zanim został zniszczony i stał się znany jako Outland.

Gracze będą mieli okazję zobaczyć Draenor w jego całej brutalnej chwale, kiedy będą przemierzać dzikie dżungle, ogarnięte wojną niziny, lodowe pustkowia i wulkaniczne szczyty. W siedmiu nowych strefach, bohaterowie Azerothu stawią czoła nowemu wrogowi: Żelaznej Hordzie, potężnemu sojuszowi orkowych klanów z Draenoru, którym przewodzi legendarny Grommash Hellscream (ojciec Garrosha) zdeterminowany, aby przeprowadzić niepowstrzymaną armię przez Mroczny Portal i zniszczyć Azeroth jaki znamy.

Świat Draenoru

Draenor składa się z siedmiu nowych stref, w których można wykonywać zadania: Frostfire Ridge, Gorgrond, Nagrand, Shadowmoon Valley, Spires of Arak, Talador oraz Tanaan Jungle. Mimo, że część tych nazw i miejsc może brzmieć znajomo, każda została zbudowana zupełnie od zera, aby przedstawić nową perspektywę na dzikie serce i duszę tego legendarnego świata.

 • Frostfire Ridge: Na pokrytych śniegiem pustkowiach i u stóp ogromnych wulkanów, bohaterowie klanu Frostwolf i Horda jednoczą siły, aby odeprzeć najeźdźców ze swych ziem.
 • Shadowmoon Valley: Na skąpanych w świetle księżyca wzgórzach draenei ze świątyni Karabor jednoczą się z Przymierzem w desperackiej walce o przetrwanie w starciu z Żelazną Hordą i klanem Shadowmoon.
 • Gorgrond: Daleko w pustynnych kanionach Gorgrondu, arsenał potężnej broni oblężniczej tworzony przez klan Blackrock ma wkrótce znaleźć się w całym Draenorze.
 • Talador: W cieniu oblężonego miasta Shattrath, kapłani dusz Auchenai strzegą niezliczonych dusz draenei wewnątrz Auchindounu przez przerażającym zagrożeniem ze strony demonów.
 • Spires of Arak: U szczytu swej potęgi, arrakoa knują na swych szczytach, z dala od od brutalnych orków Shattered Hands i bezskrzydłych wyrzutków żyjących na dole.
 • Nagrand: Na żyznych wzgórzach Nagrand, wilczy jeźdźcy klanu Warsong pozostają zagrożeniem, którego nie można lekceważyć.
 • Tanaan Jungle: w ogromnej dżungli będącej domem klanu Bleeding Hollow, trwa wznoszenie Mrocznego Portalu... zaś armia Żelaznej Hordy przygotowuje się do podbicia Azerothu.

Poznajcie Klany

Orkowe klany od dawna walczyły ze sobą o dominację na Draenorze, jednak nawoływania Grommasha do zjednoczenia się zaczęły zasypywać przepaści między nimi, poza jedną grupą: klanem Frostwolf. Mimo, że możecie już znać wiele spośród tych klanów z opowieści i pieśni, pomyśleliśmy, że poświęcimy chwilę na ponowne przedstawienie części z nich - to nie są orkowie, których myśleliście, że znacie.

 • Frostwolf Clan: Ojciec Thralla i źródło nazwy ojczystych ziem orków w Azeroth (Durotar), Durotan przewodzi klanowi Frostwolf. Znani z siły swych wojowników w pojedynkach jeden na jednego, Frostwolf są potężni, a ich bliska więź z wilkami tylko zwiększa ich wpływy - jednak liczebnie klan jest mniejszy niż pozostałe.
 • Shadowmoon Clan: Dowodzeni przez wodza Ner'zhula, ci orkowie zamieszkują Shadowmoon Valley. Są oni połączeni ze światem duchów, a w ich szeregach jest wielu mędrców, astrologów i rozmawiających ze zmarłymi. Ich siła oparta jest na mistrzostwie posługiwania się mroczną magią.
 • Shattered Hand Clan: Orkowie dowodzeni przez szalonego Kargatha Bladefista zamieszkują w Spires of Arak. Będący niegdyś niewolnikami, orkowie ci zjednoczyli się w radości sprawiania bólu sobie i innymi. Wierzą, że przez ten właśnie ból nabierają siły, a ich reputacja bezwzględnych wojowników jest w pełni zasłużona.

 • Blackrock Clan: Dowodzeni przez samego Blackhanda, orkowie z tego klanu są zdyscyplinowali, zorganizowani i znani są jako najlepsi kowale. Doskonale uzbrojeni, polegają na brutalnej sile i broni, aby zniszczyć swych wrogów.
 • Warsong Clan: Dowodzony przez legendarnego Garrosha Hellscreama, ten orkowy klan zamieszkuje tereny Nagrand. Jeźdźcy z Warsong preferują w walce szybkość i mobilność - poruszają się prędko, atakują z zaskoczenia i znikają zanim ich wrogowie zorientują się, co ich uderzyło. Ich wojenne okrzyki inspirują sojuszników i wywołują strach wśród tych, którzy odważą się stanąć im na drodze.
 • Bleeding Hollow Clan: Dowodzeni przez Kilrogga Deadeye, orkowie z tego klanu zamieszkują dżunglę Tanaan. Są fanatycznym klanem, który walczy w furii berserkera, aby otrzymać przepowiednie od starszych, którzy poświęcają oko, aby spojrzeć w przyszłość.

Poznajcie sąsiadów

Jest wiele innych istot i potworów, które czekają na was w Draenorze, włączając w to ogry, latajace arakkoa, mok'nathal, forelingi, sabronów, fara, gronny, genesaursy i wiele potężnych bestii. Zacznijcie ostrzyć swe miecze - dziki nowy świat czeka!

Komentarz (8)

 • W końcu jest to o czym marzyłem . Przebudowali outland- miejsce tak wspaniałe że aż szał :D . trzeba będzie wrócić do wowa
  ~jasosik
  2013/11/09 09:18
 • Czy znana jest już data premiery?
  ~Ixys1234
  2013/11/09 09:39
 • Przyszłe Święta czyli Grudzień 2014
  ~Acodin
  2013/11/09 11:02
 • Mam tylko nadzieje, że głównym celem nie będzie zabicie Groma Hellscreama, a powstrzymanie go, inaczej kłóciłoby się to z lore.
  ~bizarre
  2013/11/09 14:26
 • ~jasosik

  Outland zostanie jaki był, Draenor będzie oddzielną lokacją.
  ~Sondzik
  2013/11/09 15:16
 • Dodatek zapowiada się ciekawie. lata temu fani wyciągnęli jakieś informacje, że WoW się skończy, gdy osiągniemy 100 lvl. Ciekawe, czy się to zmieniło, czy może to ma być ostatni dodatek. Chociaż nie chce mi się wierzyć, by tak było. Chociaż skok lvlowy jest troszkę dziwny.
  ~Hunter_Killer
  2013/11/09 15:51
 • http://www.mmo-champion.com/content/3529-Art-of-World-of-Warcraft tu jest wiecej artow i nowo zmienionych modeli
  ~Mentalista
  2013/11/09 17:02
 • zapowiada się świetny dodatek ,przypuszczam [ devsi na panelu powiedzieli ,że zakończenie Warlords of Draenor będzie początkiem kolejnego dodatku,zresztą takie nazwijmy to "opcje czasowe" dają sporo możliwości rozwoju ],że potem będzie coś w stylu Northrend ale bez Króla Lisza i plagi ,Chris Metzen powiedział,że mają plany na dodatki na najbliższe 6 lat ,zakładając ,że pozostaną przy obecnym planie wydawania dodatków co 2 lata ,to będzie sumarycznie 8 dodatków do 2020 roku,ale niedawno pracownik Blizzard napisał ,że planują w niedalekiej przyszłości zwiększyć ekipę developerską WoW'a o 40% [skutek ponownego zresetowania plac nad projektem Titan] i wydawać dodatki co rok,prawdopodobnie poczynając od 2015 roku,czyli może być nawet 10 dodatków ...
  ~dupcengier24
  2013/11/09 23:45

Pozostałe nowości