Trolle - Rasy Hordy - World of WarCraft

Rasy Hordy

Data publikacji : 04.12.2009

 

Dzikie trolle, które zamieszkują liczne wyspy Południowych Mórz, są znane ze swej brutalności i mrocznej magii. Barbarzyńskie i podstępne, trolle pałają nienawiścią wobec wszystkich innych ras.

Jednak jedno plemię, zostało zmuszone do odrzucenia tych cech, kiedy napotkało na swej drodze orkowskiego wodza, Thralla, i jego potężną Hordę. Trolle z plemienia Mrocznej Włóczni, dawno wygnane z ich prastarego domu w Stranglethorn Vale, zostały niemal zniszczone przez grupę morskich istot – Murloców, ale Thrall i jego Horda uratowali ich. W ramach rekompensaty, wdzięczne trolle postanowiły dołączyć do Hordy.

Dowodzone przez przebiegłego Vol’jina, trolle z plemienia Mrocznej Włóczni, wybudowały swój nowy dom w Durotarze wraz ze swymi orkowymi sojusznikami. Ich wioska, nazwana na cześć poległego wodza, Sen’jina, znajduje się na wschodnim wybrzeżu tej dzikiej, skalistej krainy. Plemię Mrocznej Włóczni również zajmuje dżungle Wysp Echa.

Jako część Hordy, trolle okazują swoją lojalność wobec tauzenów, jednak nie przychodzi im to łatwo wobec przebiegłych Forsaken, gdyż jak wierzą, mogą oni przynieść tylko cierpienie i ból swym sojusznikom.

Pozostałe nowości