Gnomy - Rasy Przymierza - World of WarCraft

Rasy Przymierza

Data publikacji : 04.12.2009

 

Ekscentryczne, często genialne gnomy są jedną z najbardziej osobliwych ras zamieszkujących świat Azeroth. Z ich obsesją do tworzenia nowych, dziwacznych technologii, oraz konstruowania cudów myśli inżynieryjnej, aż dziwne, że przeżyły jakieś gnomy, aby dalej się rozmnażać.

Zamieszkujące we wspaniałym nowoczesnym mieście Gnomeregan, gnomy handlowały z ich krasnoludzkimi kuzynami z zaśnieżonych szczytów z Dun Morogh. Pomimo, że krasnoludy również znane są ze swojego popędu do nowych technologii i inżynierii – to gnomy dostarczają nowe, wizjonerskie plany większości krasnoludzkich broni i pojazdów parowych.

Gnomy dzielnie służyły Przymierzu podczas Drugiej Wojny, jednak niespodziewanie odmówiły wysłania jakiegokolwiek wsparcia dla swych sojuszników podczas niedawnej inwazji Płonącego Legionu. Mimo, że ich projekty pomogły przechylić szalę przeciwko Legionowi, krasnoludy i ludzie byli zaszokowani decyzją o nie wysłaniu odważnych wojowników i pilotów.

Kiedy wojna się skończyła, Przymierze odkryło przyczynę decyzji gnomów. Okazało się, że antyczna, barbarzyńska rasa powstała z wnętrza ziemi i zaatakowała Gnomeregan. Wiedząc, że priorytetem ich sojuszników jest pokonanie Płonącego Legionu, gnomy zdecydowały się walczyć samotnie. Mimo, że stawały dumnie, aby obronić swe ukochane miasto, Gnomeregan zostało stracone.

Niemal połowa rasy gnomów została wybita podczas upadku Gnomeregan. Ocalałe gnomy postanowiły uciec do krasnoludzkiej twierdzy Ironforge. Po raz kolejny w służbie Przymierzu, gnomy starają się przygotować strategię oraz broń, która pomoże im odbić zniszczone miasto i zbudować nową, wspaniałą przyszłość ich rasy.

Pozostałe nowości