Podziemia - Instancje - World of WarCraft

Instancje

Data publikacji : 01.12.2009

 

Gracze podczas swej podróży przez świat World of Warcraft, napotkają na swej drodze dwa typy podziemi. Jest więcej niż sto micro podziemi rozrzuconych po świecie Azeroth, począwszy od względnie małych do naprawdę dużych.

Micro podziemiami będą między innymi: grobowce, nawiedzone kopalnie, lodowe jaskinie, czy zatopione statki. Przejście do nich i wyjście będzie niezauważalne i będziesz mógł spotkać tam innych graczy.

Światowe podziemia, takie jak wieża Medivha, Westfall Deadmines, czy Szkarłatny Klasztor (Scarlet Monastery) mają bardziej imponujące rozmiary niż micro podziemia i są przeznaczone raczej dla bardziej epickich przygód. Wszystkie te miejsca mają wspólne obszary, gdzie gracze mogą się spotkać i walczyć wspólnie. Ale głębiej w podziemiach są miejsca przeznaczone dla prywatnych grup (czasem dla gildii). Te miejsca są zwane "instanced zones" i pozwalają tobie oraz grupie twoich przyjaciół mieć bardziej osobiste doświadczenia podczas poszukiwań, czy wykonywania zadań w twoim własnym podziemiu. Masz także możliwość zapraszania innych do twojej instanced zone. Potwory w nich są potężniejsze, więc grupy graczy będą musiały współpracować, aby je pokonać, ale z większym ryzykiem przychodzą większe nagrody!

Przykładowe podziemia:

The Deadmines
światowe podziemia - Westfall

Podobno Deadmines są siecią tuneli i jaskiń, które zostały przejęte przez Bractwo Defias, które przekształciło je w skomplikowaną bazę operacyjną. Nikt nie wie, czy podziemny kompleks w ogóle istnieje, a jeśli tak to co on zawiera, ale krąży plotka, że wejście do Deadmines leży w Moonbrook.

Bractwo Defias przejęło kontrolę nad małym miasteczkiem Moonbrook. Plotka głosi iż miejsce do Deadmines leży gdzieś w granicach tego miasta.
Po odkryciu sekretnego wejścia, grupa krasnoludzkich podróżników wchodzi do kopalni w poszukiwaniu skarbów.
Jeden z krasnoludów znalazł rzadki pierścień który postanowił wręczyć jednemu z towarzyszy.
Defias prowadzi tutaj akcję na szeroką skalę. W oddali widać wejście do strefy instance. Do tego miejsca gracze mogą podróżować wspólnie nie będąc w tej samej drużynie.
 
Ogr Rhahk'Zor pilnuje drzwi. Możliwe że posiada do nich klucz.
Krasnoludy pozwalają sobie na chwilę przerwy i po wypiciu trunków pozują do grupowego zdjęcia. Przyjaciele w Ironforge nigdy w to nie uwierzą!
Co gobliny robią na ziemiach Przymierza? Przekształciły one to pomieszczenie w ogromny tartak gdzie piłują ogromne pnie pochodzące z powierzchni. Nie wydają być się zadowolone z tej wizyty.
To nie jest zwykła kopalnia, ale ogromne przedsięwzięcie inżynieryjne. Ogromne kotły w których przetapiane jest żelazo wiszą na potężnych łańcuchach z adamentium. Hordy goblinów dokładnie nadzorują całą tą operację.
Drzwi są chronione przez jednego ze starszych Defiasu - przebiegły mag o potężnej mocy. Czemu działo wycelowane jest w te wrota? Może jeśli udałoby się znaleźć troszkę prochu strzelniczego.
 
Co knuje bractwo Defias? Dlaczego ogry i gobliny sprzymierzyły się ze złodziejami? Co naprawdę znajduje się na dnie Deadmines? Czy grupa odważnych krasnoludów wydostanie się na powierzchnię? Czy kobiety krasnoludów mają brody? Jeśli tak to jakie? Odpowiedzi na te pytania (niektóre z nich) czekają na Ciebie w podziemiach Azerothu...

 

Pozostałe nowości