Neutralne Miasta - Miasta - World of WarCraft

Miasta

Data publikacji : 01.12.2009

Shattrath

Po zniszczeniu przez Płonący Legion w zażartej walce, odbudowane miasto Shattrath jest niczym promień nadziei i sanktuarium dla wszystkich poszukujących schronienia. Pod baczną opieką i kierownictwem naaru, znanych jako Shat’ar, dwie niegdyś wrogie sobie frakcje zamieszkujące miasto, Aldor oraz Scryer, zadeklarowały trudny dla siebie rozejm. Razem, przy pomocy bohaterów Przymierza i Hordy, przygotowują się, aby zwalczyć siły stojące za Płonącym Legionem – Illidana Stormrage, oraz Kael’thasa Sunstrudera.

Miasto zamieszkiwane przez: Wszystkie rasy.

.........................................................................................................................................................................................................................................

Dalaran

Pomimo tragicznej przeszłości i niepewnej przyszłości, historyczne miasto Dalaran pozostaje najbardziej znanym na świecie miejscem pobierania nauk magicznych. Jest to dom jednych z najpotężniejszych magów na świecie.
Niemal trzy tysiące lat temu w czasie Wojen Trolli, stu ludzkich magów nacji Arathor zostało przeszkolonych w posługiwaniu się magią przez tajemnicze wysokie elfy z Quel’Thalas. W zamian za to, Arathor wsparli elfy w wojnie z atakującymi armiami trolli, co zakończyło się ich zniszczeniem.

W następnych latach, tych stu magów podzieliło się swoją wiedzą i umiejętnościami z nową generacją, korzystanie z magii zaczęło się rozprzestrzeniać. Kiedy królestwo Dalaran zostało utworzone na południe od stolicy Arathoru, miasta Storm, wielu magów wyruszyło do niego w nadziei, że będą mogli korzystać bardziej swobodnie ze swych umiejętności. Dalaran szybko stał się tętniącą życiem stolicą wiedzy magicznej i nauki. Jednak nadmierne korzystanie z energii magicznej spowodowało osłabienie osłon świata i zwróciło uwagę Płonącego Legionu.

Wysokie elfy po raz kolejny sprzymierzyły się z ludźmi aby utworzyć Zakon Tirisfal, sekretną organizację elitarnych magów którzy wybierali i wzmacniali jednego czempiona, aby ten zwalczał demoniczne moce przywiedzione do świata przez korzystanie z magii. Ta osoba była znana jako Strażnik.

Strażnicy służyli jako obrońcy świata przez wiele pokoleń, w tym czasie Magokraci zarządzający Dalaranem utworzyli radę znaną jako Kirin Tor. Czując wielką odpowiedzialność, magowie z Kirin Tor uważali za swój obowiązek skatalogowanie wszystkich zaklęć, artefaktów, oraz magicznych przedmiotów znanych ludzkości.

Niestety Strażnik imieniem Medivh został opętany przez upadłego tytana Sargerasa, przywódcę Płonącego Legionu. Współpracując z orkowym warlockiem Gul’danem, Medivh otworzył Mroczny Portal. Ten akt zdrady otworzył drogę do inwazji orków na Azeroth i rozpoczął Pierwszą Wojnę. Medivh został stracony za swoje winy, a po jego śmierci Zakon Tirisfal został rozwiązany.

Nacja Dalaran umacniała się pod bacznym okiem Kirin Tor. Jednak szczęście Dalaranu nie trwało zbyt długo. W czasie Trzeciej Twojny, Płonący Legion przypuścił potężny atak, a lord Archimonde zrównał miasto z ziemią przy pomocy potężnej magii. Po wojnie magowie przegrupowali się i zaczęli odbudowę miasta pod ochronną magiczną barierą, która otoczyła całe miasto.

Ostatnio, smoczy Aspekty Malygos, Władca Zaklęć świata Azeroth, wybudził się ze swojego długiego letargu, aby wypowiedzieć wojnę wszystkim magom. Na jego rozkaz, wiele niebieskich smoków zaczęło wysysać energię magiczną świata.
Czując zagrożenie, magowie z Dalaranu skierowali swe moce, aby przenieść całe miasto do Northrend, gdzie obecnie lewituje ono nad lasem Crystalsong. Teraz magowie znaleźli się w bardzo trudnym położeniu, walcząc nie tylko z Królem Liszem i jego nieumarłymi sługami, ale również smokami Malygosa.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że nadeszła najczarniejsza godzina dla Dalaranu...

Miasto zamieszkiwane przez: Wszystkie rasy.


 

Pozostałe nowości