Próba - Opowiadania - World of WarCraft

Opowiadania

Data publikacji : 27.07.2011

Próba

Młody troll przykucnął w deszczu, wpatrzony przed siebie, w miejsce gdzie ścieżka znikała w gąszczu dżungli. Ani promienie światła, ani nawet bryza nie były w stanie przebić się przez rośliny. Ta część wyspy była znana jako Pierwszy Dom i nie zapuszczał się tu nikt, poza łowcami cieni i głupcami.

Vol'jin nie był łowcą cieni.

Poczuł jak woda spływa między jego palcami. Deszcz padał bardzo mocno, a każda kropla która uderzała trolla w plecy, pchała go dalej w stronę Pierwszego Domu. Czasami łowcy cieni powracali, jednak głupcy nigdy. Tuż za Vol'jinem, kolejny troll schronił się pod wielkim palmowym liściem.

Zalazane również nie był łowcą cieni.

"Nie jesteśmy gotowi," powiedział Zalazane, przeżuwając kawałek mięsa. "Próba jest dla starszych trolli, które osiągnęły coś wielkiego. My jesteśmy młodym nikim."

"Ja jestem młody; ty jesteś nikt." Vol'jin zaśmiał się i wstał. "Musimy. Mój ojciec wpatrywał się zeszłej nocy w płomień przez wiele godzin, a teraz zachowuje się, jakby wkrótce miał nadejść jego kres. Wydaje mi się, że miał wizję. Nadchodzą zmiany, a my musimy być gotowi."

"Myślisz, że loa pozwolą ci na zostanie łowcą ceni?"

"Ocenią mnie. Przetestują. Nie wiem jednak, co to oznacza."

"Mówią, że loa przejmą nasz umysły," powiedział złowieszczo Zalazane, "Będą wyginać i wykręcać nasze ciała i sprawią, że ujrzymy wizje."

"Wiele prób. Jeśli uznają, że jestem godny, stanę się łowcą cieni," odpowiedział Vol'jin. "Jeśli uznają, że nie jestem... nic nas nie uratuje."

"Oh, ja na pewno im zaimponuję." Zalazane uśmiechnął się przekonaniem. "Jednak ciebie wyśmieją." Zrobił krok, aby stanąć obok przyjaciela. Spojrzeli na siebie przez chwilę i uśmiechnęli się obnażając swe kły. W czasie ich dzieciństwa, które spędzili w wiosce Darkspear, takie zachowanie oznaczało, że Vol'jin i Zalazane za chwilę zrobią coś bardzo głupiego.

Z okrzykiem wbiegli do Pierwszego Domu. Przebili się przez wiszące liany i ogromne korzenie. W miejscu tym można było zginąć zarówno śmiercią nagłą jak i powolną, jednak oni byli młodzi i byli przekonani, że przeżyją.

.......................................................................................................................................................................................................................

Pozostałe nowości