Najważniejsze postacie - World of WarCraft

Najważniejsze postacie

Data publikacji : 08.11.2009

Cataclysm będzie kolejnym znaczącym krokiem w historii świata Azeroth. Powrót Deathwinga zmieni świat na zawsze, a najbardziej znane postacie będą zmuszone do podjęcia decyzji, które będą miały wpływ na przyszłość wielu nacji. Poniżej znajdziecie krótką listę najbardziej istotnych postaci niezależnych z World of Warcraft: Cataclysm.

 

WÓDZ THRALL
Thrall, wódz Hordy, jest żywym symbolem szlachetności, siły i niezachwianej odwagi. Poprowadził on orków z obozów internowania w Lordaeronie, do nowej ery wolności, gdzie pod jego dowództwem, Horda stała się jedną z najpotężniejszych sił w Azeroth. Jako szaman, Thrall posiada głęboką więź z żywiołami, a ich mądrość wielokrotnie wspomogła wodza. Mimo, że wiara Hordzy w swego przywódcę pozostaje niezachwiana, niektórzy orkowie, którzy wspominają opowieści o zaciekłości i potędze swej rasy, zaczynają być sfrustrowani decyzjami Thralla. Czas pokaże czy spór z Garroshem Hellscreamem okaże się jednorazowym incydentem, czy wskazówką tego, co może wkrótce nastąpić.


GARROSH HELLSCREAM
Dorastając, Garrosh Hellscream znał swego ojca jedynie z opowiadań o tym jak ten sprowadził klątwę demonów na orków. Po dowiedzeniu się o odkupieniu Groma i jego heroicznym poświęceniu, które raz na zawsze oswobodziło jego lud, Garrosh przyjął spuściznę swego ojca, stając się nieustraszonym wojownikiem oraz naturalnym liderem. Po pewnym czasie, odnowiony zapał Garrosha doprowadził do jego konfliktu z wodzem Hordy. Sfrustrowany decyzją Thralla o dokonaniu zwiadu w Northrend zamiast zmobilizowania armii Hordy, Hellscream wyzwał wodza na pojedynek, który został przerwany przez atak sług Króla Lisza. Garrosh i Thrall mają pewne niedokończone sprawy... lekkomyślność Garrosha wzbudza obawy tych, którzy wiedzą jakie niebezpieczeństwo leży w furii Hellscreama.

KRÓL VARIAN WRYNN
Król Stormwind, który powrócił niedawno, aby zająć należne mu miejsce, nie darzy Hordy sympatią. Jest wiele przyczyn takiego zachowania: kiedy Varian był dzieckiem, widział jak jego ojciec został zamordowany przez pół-orczycę Garonę; orkowy wódz, Orgrim Doomhammer, zabił szlachetnego Anduina Lothara, który doprowadził Variana bezpiecznie do Lordaeronu po upadku Stormwind; Varian został później pojmany jako niewolnik przez orkowego trenera gladiatorów Rehgara Earthfury; pod Wrath Gate, wielu odważnych żołnierzy Przymierza zginęło z rąk Forsaken. Varian, który zawsze był nieufny wobec orków, odkrył, że Royal Apothecary Society pracowało nad nową plagą od wielu lat. Wydarzenia związane z bitwą o Undercity, przekonały ludzkiego króla, że Horda, zbyt długo robiła to, co chciała: nadszedł w końcu czas, żeby to zmienić.

KRÓL GENN GREYMANE
Ludy Przymierza pamiętają króla Gilneas jako dumnego, przebiegłego i aroganckiego mężczyznę. On i jego armie stali u boku Sojuszu w czasie Drugiej Wojny, jednak po jej zakończeniu, stało się jasne dla Genna Greymane to, że Przymierze potrzebowało Gilneas bardziej niż Gilneas swych sojuszników. Nakazał on zamknięcie bram do swego królestwa przed wszystkimi z zewnątrz, skutecznie odcinając swoje królestwo od reszty świata i jego konfliktów. Jednak los chciał nauczyć króla pokory: mimo, że mur skutecznie odizolował Gilneas od reszty świata, przyczynił się również do przeklęcia ludu królestwa na zawsze. W czasie, kiedy klątwa worgenów zaczęła się rozprzestrzeniać, a wczesne próby jej powstrzymania zakończyły się niepowodzeniem, Greymane rozpoczął desperacką walkę o resztki człowieczeństwa swego ludu.

KRÓLOWA AZSHARA
Przebiegła, skora do manipulowania innymi i przepiękna, Azshara posiadała znacznie większe umiejętności posługiwania się magią, niż inne nocne elfy w jej czasach. Dziesięć tysięcy lat temu, ona i inni Szlachetnie Urodzeni niemal doprowadzili do zniszczenia świata przez ich igranie z energią magiczną, co zwróciło uwagę Sargerasa. Będąca pod wpływem Upadłego Tytana, Azshara stworzyła bowiem plan sprowadzenia do Azeroth Płonącego Legionu, plan, który był przyczyną Wojny Prastarych, oraz Wielkiego Rozbicia. Piękna i okrutna Azshara zniknęła w wodach oceanu i nigdy więcej jej nie widziano... a przynajmniej tak do tej pory sądzono. Nagi czczą Azsharę jako boginię, która wciąż żyje. To jak udało jej się przeżyć Rozbicie i za jaką cenę, pozostaje tajemnicą, którą niewielu będzie miało odwagę chcieć odkryć.

DEATHWING
Niewielu upadło równie nisko, co prastary Neltharion. Jako jednemu z pięciu Smoczych Aspektów wybranych przez Tytanów, powierzono mu pieczę nad ziemią i najgłębiej położonymi miejscami na świecie. Reprezentował on siłę Azerothu i służył jako oddany sojusznik Królowej Smoków, Alexstraszy. Jednak potężny, dobroduszny, oraz mądry smok, taki, jakim był Neltharion nie był poza zasięgiem mrocznych mocy drzemiących głęboko pod powierzchnią Azerothu. Po pewnym czasie, złowieszcze szepty wbiły się w myśli smoka, wypełniając jego umysł szaleństwem. Zdradził on inne Aspekty i pozwolił zepsuciu przejąć nad sobą kontrolę, porzucił bycie Neltharionem Strażnikiem Ziemi, a stał się Deathwingiem, Niszczycielem. Ostatecznie został on pokonany przez połączone siły pozostałych smoczych Aspektów - pokonany, lecz nie zniszczony. Ukryty przed światem, opatrywał swe rany i pogrążał się w swej nienawiści. Jego powrót zmieni obliczę Azerothu... na zawsze.

CHO'GALL
Niecna historia Cho'galla, jest świadectwem jego niepohamowanej żądzy siania chaosu, niezależnie od tego gdzie aktualnie sięgają jego mroczne wpływy. Pierwszy wśród ogrzych magów zyskał wpływy w starej Hordzie, jako wódz orkowego klanu Twilight's Hammer. Jego podejrzane kontakty stały się oczywiste, gdy opuścił Hordę w punkcie zwrotnym w czasie Drugiej Wojny. W akcie zemsty, wojska wysłane przez Orgrima Doomhammera wyrżnęły większość zdradzieckiego klanu Cho'galla, zmuszając go i pozostałych przy życiu jego sprzymierzeńców do ukrycia się. Przez ostatnie lata, ogrzy mag przetworzył Twilight's Hammer w fanatyczny kult, oddany czczeniu starych bogów - prastarych heroldów zagłady. Obsesja na punkcie tych złowrogich bóstw przywiodła go do zrujnowanego miasta Ahn'Qiraji, gdzie podjął próbę przebudzenia starego boga przy użyciu potężnej mocy Med'ana, nowego Strażnika Tirisfal. Ostatecznie, Med'an pokrzyżował plany Cho'galla, a spiskujący ogr został uznany za martwego. Twilight's Hammer jednak wciąż pozostaje zorganizowany, co prowadzi do wniosku że Cho'gall wciąż żyje... i jedynie wyczekuje odpowiedniego momentu kiedy ponownie zaznaczy swą obecność.

Pozostałe nowości