Gobliny - Rasy - World of WarCraft

Rasy

Data publikacji : 08.11.2009

Pierwotnie będąca niewolnikami dżunglowych trolli z Wyspy Kezan, rasa goblinów była zmuszona do wydobywania minerału kaja'mite z wulkanicznych stoków Góry Kajaro.

Trolle korzystały z tego potężnego minerału w swych rytuałach voodoo, jednak wywarł on również niespodziewany wpływ na niewolników, którzy go wydobywali: dzięki kaja'mite, wśród goblinów wykształciły się spryt i inteligencja. Tworząc w ukryciu potężne artefakty dzięki zaawansowanej inżynierii i alchemii, gobliny wkrótce pokonały swych prześladowców i przejęły Kezan jako swój dom. Kopalnie, które niegdyś stanowiły ich więzienie, obóz niewolniczy, oraz siedzibę rebelii, stały się teraz miastem Undermine. Miasto to jest najwspanialszym przykładem niesamowitych, a zarazem nieprzewidywalnych pomysłów goblinów.

Naturalna chciwość goblinów szybko zyskała im miano mistrzów handlu. Książęta Handlowi w czasie Pierwszej Wojny, okazali się być najbystrzejszymi goblinami, którzy widzieli zysk nawet w wojnie. Zgromadzono ogromne fortuny, a Wyspa Kezan stała się głównym portem dla statków handlowych. Jeden z książąt zgodził się użyczyć swych usług Hordzie w czasie Drugiej Wojny. Po jej klęsce, gobliny nauczyły się na błędzie swego kolegi, że ich zyski mogły być dwukrotnie większe, jeśli nie opowiedziałyby się po żadnej ze stron. Pod koniec Trzej Wojny, gobliny zaopatrywały w broń, pojazdy i inne wojenne usługi zarówno Hordę, jak i Przymierze. Nie potrwało to jednak zbyt długo...

Niedawno, gobliny z Kezan na nowo odnalazły wroga w Przymierzu - niespodziewane i nie przynoszące zysków walki z tą frakcją, zmusiły niektórych Książąt Handlowych do porzucenia wygodnej neutralności. Odnowiwszy pakt z dawnym sojusznikiem, gobliny zostały powitane w Hordzie z otwartymi ramionami.

 

UMIEJĘTNOŚCI RASOWE:

Rocket Jump
Instant 2-minutowy cooldown
Aktywuje rakietowy pas aby skoczyć do przodu.

 

Rocket Barrage Zasięg: 30 yardów
Instant 2-minutowy cooldown
Wystrzeliwuje rakiety z twojego pasa zadając przeciwnikowi obrażenia typu Fire.

 

Time is Money
Pasywna  
Zwiększa szybkość ataku i rzucanych zaklęć o 1%.

 

Better Living Through Chemistry
Pasywna  
Zwiększa umiejętność alchemii o 15.

 

Best Deals Anywhere
Pasywna
Zawsze posiada największą zniżkę w sklepach, niezależnie od posiadanej reputacji.

 

Pack Hobgoblin
Instant 30-minutowy cooldown
Przywołuje twojego przyjaciela, Gobbera, który daje ci dostęp do banku na 1 minutę.

 

Pozostałe nowości