Mists of Pandaria - World of WarCraft

Mists of Pandaria

Data publikacji : 22.10.2011

The Wandering Isle

Odłączona od Pandarii od wielu lat, Wandering Isle przemierza oceany Azerothu. Kiedy pogoda nagle się zmienia i wyspa nagle zaczyna dryfować w stronę Maelstromu, starszyzna ze Świątyni Pięciu Wschodów prosi o pomoc cztery dusze żywiołów, które mając pomóc w rozwianiu tej tajemnicy. Bohaterowie muszą poznać źródło problemów tych ziem zanim cała wyspa przestanie istnieć.

The Jade Forest

Po wyniszczającej bitwie morskiej, ci którzy przeżyli z Hordy i Przymierza zostali wyrzuceni na zadrzewione wybrzeże Jade Forest. Otoczeni przez dzicz, musieli zawiązać sojusz z lokalnymi mieszkańcami jeśli chcieli przeżyć. Na swej drodze napotkali także panderanów... oraz potężne moce które chronią i tworzą Pandarię.
 

Valley of the Four Winds

Spokojne farmerskie ziemie, otoczone przez gęste tajemnicze dżungle na południu oraz góry na północy. Dolina jest głównym źródłem pożywienia w Pandarii, jednak tegoroczne zbiory są zagrożone, a przerażające siła dosięgła pandarenów żyjących na wybrzeżu. W miejscu tym znajduje się także legendarny Browar Stormstout, gdzie Chen Stormstout i jego siostrzenica Li Li mają nadzieję odkryć informacje na temat swych dawno zaginionych przodków.

Kun-Lai Summit

Wysoko w mroźnych szczytach gór Kun-Lai znajduje się Świątynia Tygrysa, prastare miejsce treningu chronione przez elitarne grupy kapłanków oraz samego ducha Białego Tygrysa. W górach kryją się także Shado-pan: tajemniczy zakon chroniący Pandarii przed mrocznymi istotami pogrzebanymi głęboko pod ziemią. Kiedy odizolowany lud Kun-Lai jest zagrożony przez marauderów z zachodu i trolle z plemienia Zandalari nadchodzące z północy, zwraca się on o pomoc do Hordy i Przymierza.

Townlong Steppes

Oddzieleni od reszty Pandarii przez Wielki Mur, rasa mantid z Townlong Wastes pochłonie wszystko na swej drodze, aby stworzyć kryształowe imperium okrutnych wojowników i ich feudalnych panów. Pandareni są zaskoczeni, kiedy powtarzająca się co tysiąc lat agresja zaczyna się sto lat za wcześnie. Mieszkańcy muszą stawić czoła największej inwazji w historii i znaleźć przyczynę zaskakującego zachowania mantidów.

Vale of Eternal Blossoms

Prastara siedziba władców pandareńskiego imperium była ukryta przez stulecia, skryta we mgle i otoczona górami. Wierzy się, że woda z tej krainy ma mistyczne właściwości... a to przykuło uwagę prastarych wrogów oraz pragnących władzy Hordy i Przymierza. Jakie tajemnice pogrzebane są pod tym mistycznym źródłem siły?

Pozostałe nowości