Karazhan - World of WarCraft

Karazhan

Data publikacji : 29.11.2009

Pomiędzy Duskwood i Swamp of Sorrows leży opuszczony region znany jako Deadwind Pass gdzie postrzępione iglice granitu górują nad pozbawionymi życia lasami z kamienia. Jak mówi sama nazwa tego miejsca jest to kraina całkowicie pozbawiona życia.

Ale nie zawsze tak było...

Medivh, Ostatni Strażnik, zamieszkał w Deadwinw we wspaniałej wieży Karazhan. Pomimo że był on najpotężniejszym magiem swoich czasów (odpowiedzialnym za obronę ludzi) Medivh został opętany prze mroczną duszę Sargerasa, Niszczyciela Światów. Poprzez Medivha, Sargeras otworzył Mroczny Portal i pozwolił orkom na rozpoczęcie wojny z królestwami śmiertelników z Azeroth.

Kiedy wojna rozgorzała na dobre, Medivh walczył z kontrolującym go Sargerasem. Ogromny konflikt o jego duszę ostatecznie sprawił że czarodziej oszalał. Jego przyjaciel z dzieciństwa i porucznik królewskich wojsk, Anduin Lother, podejrzewał maga o zdradę. Dzięki pomocy młodego pomocnika Medivha, Khadgara, Lothar przypuścił atak na Karazhan i zabił swojego przyjaciela. Od tego dnia przerażająca klątwa ogarnęła zarówno wieżę jak i ziemie znajdujące się w pobliżu - kładąc się mrocznym cieniem nad Deadwind Pass i krainą znaną teraz jako Duskwood.

W ostatnich latach możni z Darkshire wkroczyli do Deadwind Pass aby odkryć źródło uroku który padł na ich krainę. Weszli oni do mrocznej wieży ale nigdy nie powrócili. Obecnie świadkowie twierdzą że przeklęte dusze możnych rezydują teraz w murach Karazhanu, gdzie zmuszeni są do pozostania w operze niszczejącej wieży na wieczność. Jednakże o wiele bardziej groźne dusze spoczywają w siedzibie Medivha, gdzie demoniczne stworzenia odpowiedziały na wezwania czarodzieja.

Pomimo niebezpieczeństwa czyhającego w środku, podróżnicy wciąż przybywają do Karazhanu - przyciągnięci przez plotki nieopisanych sekretów które mogą być odnalezione w magicznych bibliotekach wieży. Niektórzy twierdzą iż w Karazhanie można odnaleźć księgi magiczne pisane przez nikogo innego niż Medivha!

Jest tylko jedna rzecz pewna kiedy podejmiesz się wejścia do mrocznej wieży Karazhan... ...możesz nigdy nie odnaleźć wyjścia z niej...

Zruinowana wieża Karazhan niegdyś była domem najpotężniejszej mocy jaką kiedykolwiek widział świat Azeroth; czarodzieja Medivha. W jej murach przyzwał wszelkiego rodzaju stworzenia, a także pracował nad magią której nikt inny nie odważył się praktykować. Karazhan po zniknięciu mistrza Medivha stał się opuszczonym sanktuarium gdzie potworne istoty i niekontrolowane moce urosły w siłę czekają aby zaatakować każdego wystarczająco odważnego lub głupiego aby wkroczyć w mroki przeklętej wieży. Zbierz drużynę dziesięciu odważnych podróżników i wyrusz do zniszczonej krainy znajdującej się pomiędzy Duskwood i Swamp of Sorrows znanej jako Deadwind Pass gdzie znajduje się mistyczna wieża. Tylko najpotężniejsi mogą stawić czoła złu znajdującego się w Karazhanie; tylko ci którzy osiągnęli 70 poziom... Przygotuj się na:

  • Walki z Bossami: zaprojektowane aby ujawnić sekrety Karazhanu i sprawdzić wasze możliwości jako drużyny
  • Mnóstwo nowych przedmiotów; ze skarbców i eksperymentów z wieży
  • Nowi przeciwnicy; których nigdy wcześniej nie widział świat Azeroth
  • I wiele, wiele więcej!

Pozostałe nowości