Nether Drakes - World of WarCraft

Nether Drakes

Data publikacji : 29.11.2009

 

Pierwsze spojrzenie

Niecałe dwadzieścia lat temu, świat orków, Draenor został rozdarty przez potężne moce magiczne kilku między wymiarowych portali które poszarpały planetę na strzępy. Ta katastrofa pozostawiła Draenor jako strzaskany świat który został nazwany przez tych którzy przeżyli Outlandem. Do dziś niektóre miejsca pozostają poza zasięgiem stóp czy łodzi, lewitujące w oddali przypominają o straszliwej eksplozji sprzed wielu lat. Jednakże mieszkańcy Outlandu nauczyli się oswajać i wykorzystywać niektóre gatunki istot jako latające wierzchowce, pozwalając podróżnikom na dotarcie do najbardziej odległych i niebezpiecznych rejonów tego dzikiego świata.

Jedną z najciekawszych rzeczy która czeka nas w World of Warcraft: The Burning Crusade będzie dodanie nowego rodzaju wierzchowca który pozwoli graczom dowolne zwiedzanie świata Outland z całkiem nowej perspektywy. Po osiągnięciu 70 poziomu, gracze będą mogli uzyskać dla swojej postaci latającego wierzchowca. Outland jest światem zamieszkałym przez wiele istot, a jego mieszkańcy wytrenowali niektóre z nich jako latające wierzchowce. Zarówno Przymierze jak i Horda będzie miała własny rodzaj takiego wierzchowca, jednakże będą również latające wierzchowce które będą rzadko spotykane nawet wśród najlepszych postaci. Nether drake jest jednym z nich.

Wraz z latającymi wierzchowcami, gracze będą mogli przemierzać przestworza Outlandu, wznieść się ponad szkarłatne chmury Hellfire Peninsuli albo podziwiać z daleka morze trawy krainy Nagrand podczas swej podróży do nowych krain. Gracze będą posiadali pełną kontrolę nad swoimi wierzchowcami, przez co będą mogli swobodnie zwiedzać krainę Outland. W zasadzie to niektóre krainy Outlandu będą dostępne jedynie z powietrza, jako że niektóre części rozbitego świata lewitują w nicości, niedostępne z wyjątkiem tych którzy posiadają jedną z latających istot.

Niektóre z tych miejsc znajdują się niedaleko niskopoziomowych części Outlandu, podróż gracza zabierze go od samego Mrocznego Portalu do samego krańca Outlandu skąd powróci do miejsca gdzie zaczął; zatoczy krąg - ale teraz będzie miał dostęp do regionów które mógł wcześniej tylko widzieć w oddali. Niektóre podziemia posiadają skrzydła do których nie można się dostać bez latającego wierzchowca, i to właśnie powinno zachęcić graczy do dalszego rozwijania się po zdobyciu odpowiedniej ilości doświadczenia, nowych umiejętności i potężnych broni i zbroi. Latający Wierzchowiec stanowi zdecydowanie prawdziwe osiągnięcie gracza który ma już 70 poziom, ale również jest kluczem do nowych rzeczy które oczekują na niego po tym jak zdobył maksymalny poziom.

Pochodzenie Nether Dragonów

Pod koniec Drugiej Wojny, czarny smok Deathwing przekroczył Mroczny Portal do Draenoru. Wierząc że tej świat będzie w miarę bezpieczny dla jego potomstwa, stworzył kryjówkę dla jaj czarnych smoków. Podczas wojny, Ner'zhul lekkomyślnie otworzył wiele portali do Draenoru, i magiczne energie rozdarły całą planetę. Energia wyzwolona w czasie katastrofy zmieniła jaja Deathwinga, tworząc nether drake'i: częściowo materialne a częściowo eteryczne smoki które posiadły umiejętność podróżowania pomiędzy astralnym a fizycznym światem. Bez przewodnictwa Deathwinga, te istoty zaczęły żyć na własną rękę w zniszczonym Outlandzie...

Latając na Nether Drake'u

Wszystkie latające wierzchowce potrafią przenosić jednego jeźdźca gdzie tylko on albo ona może chcieć dotrzeć w Outlandzie, ale nie znaczy to że wierzchowce te mogą jedynie latać. Każdy latający wierzchowiec może biegać po ziemi dokładnie z taką prędkością jak normalne wierzchowce. Podczas chodzenia, nether drake zachowuje się jak zwykły wierzchowiec, z tą różnicą że jego szybkość jest równa co najmniej tej jaką posiada epicki wierzchowiec. A kiedy nether drake oderwie się od ziemi, jego jeździec może swobodnie zwiedzać odległe ziemie Outlandu.

Kierowanie nether drake'iem jak i innymi latającymi wierzchowcami jest łatwe. Kierowanie na ziemi działa normalnie. Aby przełączyć z biegu na latanie, wystarczy zacząć biec a następnie wcisnąć klawisz skoku aby poderwać wierzchowca. W tym momencie nether trade zacznie lecieć blisko ziemi, a kierowanie nim nieco się zmieni.

Latanie na nether drake'u jest niczym pływanie w powietrzu - masz całkowitą dowolność w wyborze kierunku w którym chcesz się poruszać. Alternatywną formą wzbicia się w powietrze jest biegnięcie w stronę przepaści która normalnie spowodowałaby spadnięcie z niej twojego wierzchowca; nether drake zacznie rozpościerać swoje skrzydła aby uniknąć spadnięcia i zawiśnie w powietrzu do czasu aż wskażesz mu gdzie ma lecieć.

Jest kilka sposobów na wylądowanie. Najłatwiejszą jest po prostu użycie opcji 'dismount', jednakże nie jest to najlepszy pomysł kiedy lecisz na dużej wysokości albo przekraczasz próżnię. Zdecydowanie bezpieczniejszą (i milszą dla oka) jest skierowanie wierzchowca w stronę gruntu gdzie sam po zetknięciu się z ziemią wyląduje.
 

Pozostałe nowości