Outland - World of WarCraft

Outland

Data publikacji : 29.11.2009

 

Zniszczony świat Outland jest jedyną rzeczą która pozostała po Draenorze, niegdyś pięknym domie orków. Po Drugiej Wojnie, Przymierze zaatakowało Draenor dzięki przekroczeniu Mrocznego Portalu. Ku ich przerażeniu, odkryli że Ner'zhul - mroczny wódz Hordy - otworzył wiele nowych portali które miały poprowadzić Hordę do nowych światów. Kiedy Przymierze osaczyło go, Ner'zhul otworzył kolejne przejścia aby mógł uciec... Jednakże, potężne moce portali były przyczyną potężnej eksplozji która ostatecznie rozdarła świat Draenor.

Niemalże trzynaście lat później - pod koniec Trzeciej Wojny - upadły nocny elf, Illidan odkrył że spore części Draenoru wciąż istnieją - lewitując na astralnych wiatrach Twisting Netheru. Po jego porażce w walce ze złym księciem Arthasem, Illidan uciekł do pozostałości Draenoru i nazwał je Outlandem. Szybko zdobył on kontrolę nad tym regionem i zamknął wszystkie przeklęte portale Ner'zhula.

Pomimo iż jest on niekwestionowanym władcą tych zniszczonych ziem, Illidan żyje w strachu że może zostać odkryty przez potężnych wrogów - głównie Arthasa, nowego Króla Lisza, i pozostałych Władców Płonącego Legionu. Obecnie, Outland jest domem wielu plemion draenei, prymitywnych orków i potężnych magicznych stworzeń z Nicości. Agenci Legionu również koncentrują się na tym miejscu jako ważnym, strategicznym punkcie w ich planowanej Płonącej Krucjacie która ma zniszczyć życie w całym wszechświecie.

Pozostałe nowości