Dalaran - World of WarCraft

Dalaran

Data publikacji : 08.11.2009


Magokratyczne miasto-państwo Dalaran było drugim miastem Narodu Arathor, zbudowanym przez magów, którzy poświęcili życie studiom w Storm.

Przez długi czas sławny wśród ras Przymierza, jako najważniejszy punkt studiów magicznych, Kirin Tor nadzorowało badania potężnej magii oraz gromadziło zbiory prac magicznych i artefakty. Dalaran był domem dla jednych z największych czarodziejów w historii, tj. Antonidas, Arugal, Kel'Thuzad, Jaina Proudmoore, Khadgar i Rhonin. Po spustoszeniu miasta podczas Trzeciej Wojny, Arthas i Kel'Thuzad doprowadzili do przyzwania Archimonda, do Dalaranu, które szybko zostało zdziesiątkowane. Jednak, część prowadzona przez Lorda Garitosa została odbudowana i wszystko co pozostało z Kirin Tor szybko do odbudowania miasta i zamknięcia go w osłonie, która zakrzywia czas i przestrzeń czyniąc go odpornym na późniejsze ataki.

Wraz ze zdradą Malygosa i Niebieskich Smoków na horyzoncie pojawiło się niebezpieczeństwo, Kirin Tor pod przewodnictwem Rhonina pośpiesznie użyło olbrzymiej magicznej mocy do przeniesienia Dalaranu na północ Dragonblight, do Crystalsong Forest, aby unosiło się w powietrzu. Zdecydowano odsunąć na bok różnice dzielące ich z Hordą za namową Jainy, przewrócić orków na swoją stronę i nawiązać kontakty z Krwawymi (Wysokimi) Elfami. Dalaran będzie służył jako główna twierdza obronna przed atakami z Nexus a nawet przed samym sobą.

Tak jak Shattrath City, Dalaran nie będzie posiadał Domu Aukcyjnego i trenerów klasowych. W zamian będzie miał obszary dla Hordy/Przymierza, podobne do Scryer/ Aldor w Shattrath. Ponadto planowane są dwie lub jedna instancja dla Dalaranu, jednak jak na razie nie ma na ten temat żadnych informacji.

Pozostałe nowości