Northrend - World of WarCraft

Northrend

Data publikacji : 08.11.2009

 

W tym dziale znajdziecie krótkie omówienie każdej z części Northrendu. Dział jako taki nie dotyczy bezpośrednio dodatku, lecz tylko omawia losy terenów powołując się na historię Warcrafta.

Coldarra
Smoczy Aspekt - Malygos, o czym możemy dowiedzieć się z książki Warcraft: Dzień Smoka, zamieszkuje jaskinie zwaną Nexus, na wyspie Coldarra. Smok ten, jest znany z tego, że w swej siedzibie kolekcjonuje relikwie sekretnej mocy, niedostępne dla śmiertelników. Orkowie, Nagi czy bestwie Wendigo są tylko częścią tych, którzy próbowali wejść do siedziby Malygosa. Ich zamrożone ciała ku przestrodze pozostają przed siedzibą smoka, by uświadomić innym, jaki los czeka na nich w jaskini Nexus.

W wyżej wymienionej książce, w czasie Drugiej Wojny, Czerwony Smok Krasus składa Malygosowi wizytę, by prosić go o pomoc w uwolnieniu Alexstraszy, więzionej przez klan Dragonmaw.

Crystalsong Forest
Z miejscem tym, związana jest historia epickiej walki pomiędzy Czarnymi i Niebieskimi Smokami. Według podań, jednego dnia, zginęło wiele Niebieskich Smoków, a ich energia zawisła w powietrzu. Gdy jeden ze Starszych smoków Blue Dragonflight rzucił zaklęcie, które miało zamienić przeciwników w lód, energia będąca w powietrzu spotęgowała jego działanie, zamieniając zielony las w lodowy kryształ. Jedyna rzecz, która uniknęła tego losu, to The Great Tree.

W dzisiejszych czasach tereny te zamieszkują Zielone Smoki i Crystalline Golemy, wysłane przez Storm Giantów, by zbierać materiały do eksperymentów.

Grizzly Hills
Miejscami wartymi uwagi w Grizzly Hills są: Grizzlemaw, Draktharon Keep i Thor Modan. Grizzly Hills jest zamieszkane przez około 20 tysięcy Furbolgów. Thor Modan został zbudowany przez krasnoludy z Ironforge. Krasnoludy, związane z Explorers League przybyły tu w poszukiwaniu informacji o Tytanach. Draktharon Keep, niegdyś siedziba Lodowych Trolli, została zagarnięte przez Plagę, i zaadaptowana na punkt obserwacji górskich przesmyków.

Icecrown Glacier
Icecrown Glacier jest siedzibą Króla Lisza. Ponad 200 000 nieumarłych- służących Arthasowi, zamieszkuje te tereny.

Pod Icecrown, znajduje się bardzo wiele jaskiń i tuneli, które stanowią część Nerubiańskiej architektury.
W grze Warcraft 3: The Frozen Throne Illidan, wysłany przez Kil'jaedena usiłował zniszczyć Icecrown za pomocą potężnego artefaktu - Oka Sargerasa. Powodując trzęsienia ziemi, osłabił Ner'Zhula na tyle, by ten na chwile stracił panowanie nad dużą częścią nieumarłych, znajdujących się w Lordaeronie. Sytuacje tą wykorzystała Sylvanas Windrunner, zrywając się spod panowania Króla lisza, oraz tworząc autonomiczną grupę nieumarłych, znaną po dziś dzień jako Forsaken.

W późniejszym czasie, odbyła się tu również walka Illidana z Arthasem, oraz zjednoczenie się Arthasa z Ner'Zhulem. Oba te wydarzenia możemy zobaczyćw Warcraft 3: The Frozen Throne.

The Sholazar Basin
Miejsce to, nie jest pokryte lodem, gdzieniegdzie tylko można znaleźć resztki śniegu. Niektórzy, wykorzystując klimat zgoła inny niż panujący w pozostałej części Northrendu, założyli tu gospodarstwa rolne. Prawdopodobnie, to tutaj zastosowanie znajdą od dawna wyczekiwane Siege Weapons. Sama lokacja jest uważana za anomalie, gdyż swym klimatem przypomina Un'Goro: gorące źródła, gejzery i tropikalna dzunkla. Miejsce prawdopodobnie stworzone przez Tytanów w ramach eksperymentu.

Borean Tundra
Znajdująca się na dalekim, zachodnim krańcu Northrend, Borean Tundra jest siedliskiem rasy Tuskarów. Jednak także niewielkie populacje Drakkari Trolls, Blue Dragons (Niebieskich Smoków), Undead Scourge i Nagów zamieszkuje to miejsce. Najdonioślejszym miejscem w tym regionie jest stolica Tuskarrów - Kaskula; Ruiny Riplash przypominające architekturę Nerubian. Wyglądają one jak rozległe podziemne groty Azjol-Nerub wypchane do góry przez jakiś kataklizm, podnosząc podziemne ruiny w kierunku powierzchni łamiąc lód. Nerubianie nie długo zamieszkiwali Riplash Ruins, dlatego Nagi stworzyły swoje osady w obrębie zniszczonych ruin.

Dragonblight
Dragonblight to miejsce gdzie wszystkie smoki przybywają, aby umrzeć. Jest to cmentarzysko. To miejsce wzmiankowane już w Warcrafcie. Blisko granic Dragonblight istnieją ludzkie osady, które Król Lisz opanował wraz z pierwszą Plagą. Zdarzyło się to pod koniec Drugiej Wojny, 10 lat przed otwarciem Dark Portalu. Ludzie zamieszkiwali Dragonblight aż do pierwszej Nieumarłej Plagi Króla Lisza. Miesiąc później, Kel’Thuzad stał się Nekromantą służącym Ner’zhulowi i powrócił do Lordaeronu tworząc Kult Potępionych. Wiele Frost Wyrms z Plagi Nieumarłych powstało z kości smoków z Dragonblight.

Dragonblight posiada wiele ważnych lokacji: cmentarzysko, Wyrmrest Temple i wejście do Azjol-Naru Inner Kingdom. Wyrmrest Temple została stworzona przez Tytanów. Storm Golems prawdopodobnie znajdują się w tej tajemniczej świątyni. Większość zaniepokojonych Niebieskich Smoków zamieszkuje świątynię - jakby obserwowały lub obcowały z duchami smoków. Wintergrasp Lake jest północno-zachodnim regionem Dragonblight – mroźną bryłą. Taureny zamieszkiwały jezioro w miasteczku zwanym Iecemist Village. Są tutaj kucharzami, rybakami, krawcami oraz wytwarzają narzędzia, sprzedają i handlują swoimi wszystkimi wyrobami z przybywającymi gośćmi.

Storm Peaks
Epicka bitwa Sargerasa i Aegwyn - znana jako Dragon Hunt - miała miejsce w Northrend ponad 800 lat temu (-823 przed otwarciem Dark Portalu). Zgodnie z Warcraft RPG:Shadow & Light - strona 107 - i World of Warcraft RPG: Lands of Mystery Ulduar, trzecią bazą Tytanów, jest Storm Peaks w Northrend.
Wiatr w szczytach jest nadzwyczaj gwałtowny i niebezpieczny. Wejście do Ulduar jest dokładnie ukryte. Mieszkańcami Ulduar są Storm Giant - stworzeni przez Tytanów. Storm Giants są obecnie nieliczną rasą. Brann Miedziobrody naliczył ich prawie 150. Mając wsparcie, Storm Giants stworzyły konstrukcje pomocne w zbieraniu minerałów i obronie Ulduar. Konstrukcje nazwano Crystalline Golems. - stworzona przez Tytanów budowla daleko na zachód od Ulduar.

Zul’Drak
Jest to ojczyzna Drakkari Ice Trolls (Lodowych Troli). Żyją tutaj od czasu Great Sundering (Wielkiego Rozdzielnia). Są kanibalami, praktykują magię voodoo, są większe i mocniejsze od innych rodzajów troli i uwielbiają przebywać z duchami. Co sześć lat, Ice Trolls kierują się do Zandular na Południowych Morzach, aby spotkać się ze wszystkimi plemionami troli. Stolicą krainy Zul’Drak jest Gundrak. Architektura ruin jest podobna do tej z Zandalar Isle na Morzach Południowych. Niewiadomo jednak czy Ice Trolls z Northrend były pierwszymi trolami na świecie.

Pozostałe nowości