Skrócony - tłumaczenie opowiadania - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 31.07.2011

Skrócony - tłumaczenie opowiadania

Na łamach naszego serwisu pojawiło się tłumaczenie opowiadania autorstwa Camerona Daytona, poświęcone przywódcy gnomów - Wielkiemu Wynalazacy Gelbinowi Mekkatorque. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Wielki Wynalazca Gelbin Mekkatorque westchnął, unosząc swe okulary ponownie na czoło, po czym pogładził się palcami po nosie. Nowe okulary sprawiały mu ból, a ich poprawienie było pierwszą rzeczą spośród tysięcy, które zaplanował zrobić po tym spotkaniu. Nie zasnął poprzedniej nocy, a skóra w miejscu gdzie opierały się oprawki była bardzo podrażniona. Odbicie Gnomeregan okazało się być czymś więcej, niż jedynie rutynową misją wojskową.

Weźmy pod uwagę chociażby ten odór. Jednym z problemów ogromnego podziemnego, mechanicznego miasta - jednym z setek - była wentylacja. Działając na pełną skalę, sieci wiatraków, wentylatorów i filtrów, wymagały grupy piętnastu techników pracujących bez przerwy, aby w Gnomeregan pachniało czysto i świeżo. Lata obecności troggów sprawiły, że w powietrzu utrzymywała się gęsta zasłona smrodu, którą trudniej było usunąć od samych najeźdźców.

Więcej informacji

Komentarz (3)

 • Fajne opowiadania, jako że Gnomy to moja ulubiona rasa z świata Warcrafta, to czekałem na te opowieść :P
  ~Bacek_
  2011/08/01 11:07
 • przyznam ze gnomy to bardzo barwna rasa w świecie warcrafta aczkolwiek ich wygląd w grze sprawia u mnie mdłości.
  ~Master1995
  2011/08/01 12:46
 • Pewnie dlatego, że został totalnie sknocony.

  Tytuł opowiadania, nie wiedząc czemu, skojarzył mi się z "Skopcony" xD to by była powieść !
  ~Verti
  2011/08/02 13:05

Pozostałe nowości