Baine Bloodhoof - tłumaczenie opowiadania - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 08.08.2011

Baine Bloodhoof - tłumaczenie opowiadania

Na łamach naszego serwisu pojawiło się tłumaczenie opowiadania autorstwa Stevena Nixa, poświęcone przywódcy taurenów z Mulgore - Baine'owi Bloodhoof. Serdecznie zapraszamy do lektury.

(...) Baine Bloodhoof, wielki wódz taureńskich plemion, przebywał w swej siedzibie w Thunder Bluff z Garroshem Hellscreamem i arcydruidem Hamuulem Runetotemem. Nie było to spotkanie grzecznościowe: Baine zdecydował się porzucić ścieżkę zemsty wobec Garrosha po śmierci swego ojca, aby utrzymać jedność dowództwa Hordy. Zdawał on sobie sprawę, że Horda potrzebowała silnego przywództwa jeśli miała przetrwać, a Garrosh mógł inspirować swój lud. Spotkanie jednak nie przebiegało w dobrej atmosferze. Garrosh, niegdyś ostrożny w związku z rolą jaka mu przypadła w morderstwie ojca Baine'a, po raz kolejny brawurowo i buńczucznie przybył do Mulgore z dużą ilością żądań.

Podniosłe głosy wypełniły zamkniętą przestrzeń. Hamuul, zwykle zrównoważony i spokojny, zaczął podnosić swój głos odpowiadając na słowa młodego orka. W oczach taurenów zarządzanie Hordą przez Garrosha pozostawiało wiele do życzenia, a Hamuul wciąż nie mógł uwierzyć w to, że Cairne Bloodhoof, największy spośród taureńskich wodzów został pokonany przez tego szczeniaka. Jako doradca Baine'a, Hamuul rozpoczął negocjacje w sprawie transportu wody do Orgrimmar. Póki co, rozmowy nie przebiegały zbyt dobrze.

Więcej informacji

Komentarz (5)

 • Nikit tego pewnie nie przeczyta.
  ~balkan93
  2011/08/08 23:13
 • Niby dlaczego nikt tego nie przeczyta? Chociaż przeczytałem już jakiś czas temu angielski oryginał to z przyjemnością powtórzyłem lekturę w ojczystym języku. Nie mówiąc już o osobach, dla których te tłumaczenie to jedyna możliwość zapoznania się z opowiadaniem.
  ~Danser
  2011/08/08 23:38
 • Ja przeczytałem, czytając to miałem nadzieje , że Kolcozwierze zabiją Garrosha... :D
  ~Bacek_
  2011/08/08 23:48
 • tez przeczytalem i musze powiedziec ze to opowiadanie jest jednym z lepszych
  ~ithilin
  2011/08/09 10:50
 • Ja także! ;D Bardzo jestem smutny z powodu smierci Cairna i mam nadzieje ze Baine bedzie takze takim kozackim wodzem ^^ Taureni rLz ;)
  ~alaSz
  2011/08/09 10:50

Pozostałe nowości