Nasiona Wiary - tłumaczenie opowiadania - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 14.08.2011

Nasiona Wiary - tłumaczenie opowiadania

Na łamach naszego serwisu pojawiło się tłumaczenie opowiadania autorstwa Valerie Watrous, poświęcone przywódczyni nocnych elfów - Tyrande Whisperwind. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Wyglądała jakby śniła. Twarz nocnej elfki była zupełnie rozluźniona poza jej ustami, które były nieco wykrzywione, jakby jej sen nie należał do najprzyjemniejszych. Jej ciało było nienaruszone i nie nosiło na sobie żadnych ran, w przeciwieństwie do innych, których widziano w ostatnich dniach. Tyrande Whisperwind przyklękła nad ciałem, aby lepiej się przyjrzeć. Zakrwawione wodorosty zdobiły włosy martwej kobiety, od której unosił się odór morza i powolnego rozkładu. Martwa od kilku dni. Z pewnością była ona jedną z pierwszych ofiar kataklizmu, porwaną przez powódź. Żadna kapłanka Elune nie była w stanie jej przywrócić.

"Tyrande!" wysoka kapłanka potrząsnęła głową, kiedy głos jednej z jej najbliższych powierniczek, Merende, wypełnił powietrze. Rozejrzawszy się po wybrzeżu w pobliżu wioski Rut'theran, dostrzegła Merende pocieszającą młodszą kapłankę, szlochającą w swych śnieżnobiałych szatach. Podchodząc, Tyrande zaczęła rozumieć dlaczego. Martwe ciało młodej nocnej elfki leżało tuż przed nimi.

Jej siostra, szepnęła po cichu Merende, wskazując na powód smutku kapłanki. Tyrande kiwnęła głową i wykonała gest, aby odeszły. Kiedy miejsce było już puste, zwróciła swój wzrok ku ciału. Wiedziała, że nie ma już nadziei - kończyny były powyginane w makabryczny sposób, a rozległe rany wydarły z ciała całą krew - jednak nocne elfy nie porzucały swych zmarłych braci i sióstr. Zwłoki zostaną oczyszczone, rany ukryte, a połamane członki wyprostowane, zanim ponownie powrócą one do ziemi.

Tyrande schyliła się i wytarła błoto z twarzy dziewczyny, szepcząc modlitwy do bogini księżyca, aby ta wzięła pod opiekę jej duszę i ukoiła ból jej siostry. Spod warstwy piasku wyłoniła się jasno-fioletowa skóra i fale ciemnoniebieskich włosów. Jej oczy były wciąż otwarte, wpatrzone w zachmurzone niebo. Ta twarzy przypominała jej tą, którą po raz pierwszy ujrzała tysiące lat temu. Tyrande zacisnęła powieki powstrzymując łzy.

Shandris... tak bardzo chciałabym wiedzieć co z tobą

Więcej informacji

Komentarz (1)

  • o jak fajnie, szybcy jesteście dzięki za tłumaczenie :D
    ~Master1995
    2011/08/15 05:38

Pozostałe nowości