Zapowiedź 4.3 - Strefa raid - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 20.09.2011

Zapowiedź 4.3 - Strefa raid

Na oficjalnej stronie World of Warcraft pojawiła się oficjalna zapowiedź strefy raid Dragon Soul, która zostanie wprowadzona do gry w patchu 4.3. Zapraszamy do zapoznania się z tłumaczeniem wpisu.

Patch 4.3 do World of Warcraft da graczom możliwość walki u boku Thralla i smoczych aspektów, w czasie kiedy ci chcą raz na zawsze pokonać czarne smoki. 10- i 25-osobowe grupy raid zmierzą się z samym Deathwingiem, a do wyboru będą miały trzy różne poziomy trudności.

Stworzona przez Deathwinga w czasie Wojny Prastarych, Dusza Smoka, dysponowała mocą wszystkich pozostałych smoków, do czasu, aż została zniszczona. Po odzyskaniu artefaktu z Jaskiń Czasu, Thrall i sprzymierzone z nim smoki zbierają się w Wyrmrest Temple, planując użyć go do pokonania Deathwinga.

Stworzone przez tytanów jako sanktuarium dla wszystkich smoków, potężne Wyrmrest Temple jest ostatnią nadzieją dla wszystkich sprzymierzonych przeciwko czarnemu lewiatanowi Neltharionowi, niegdyś Strażnikowi Ziemi i obrońcy Azeroth, obecnie Deathwingowi Niszczycielowi. Tutaj właśnie się pozostałe aspekty - Alexstrasza, Ysera, Nozdormu, Kalecgos oraz Thrall - zebrali się, aby wzmocnić Duszę Smoka - ostatnią szansę Azerothu na powstrzymanie potężnego smoka. W czasie kiedy zaczynają wypełniać Duszę Smoka energią, Deathwing i cała jego armia rozpoczyna atak na Wyrmrest Temple. Gracze muszą powstrzymać najeźdźców na wystarczająco długo, aby Thrall miał czas na wzmocnienie Duszy Smoka.

Zanim zmierzysz się z Deathwingiem Niszczycielem, musisz przetrwać starcie z sześcioma potężnymi bossami.

Najpotężniejszy spośród żywiołaków wciąż znajduje się pod wpływem Deathwinga, Morchok - niegdyś wytrwały strażnik - jest obecnie przekonany, że wytchnienie przyniesie mu jedynie zniszczenie Azeroth. Morchok atakuje fundamenty Wyrmrest Temple, ostatniej nadziei Azeroth w obliczu Godziny Zmierzchu.

Niezliczone stulecia temu, Warlord Zon'ozz i jego wojska toczyły wojnę z siłami C'Thuna i Yogg-Sarona. Milenia minęły, jednak on wciąż służy potężnemu staremu bogowi N'Zothowi. Deathwing wypuścił tę legendarną istotę, aby zniszczyła wszystkich obrońców Wyrmrest Temple.

Od upadku Bastion of Twilight, Yor'sahj the Unsleeping chętnie wspomagał Deathwinga, dając Niszczycielowi możliwość przywoływania większej ilości beztwarzowych [faceless ones] z ich znajdujących się głęboko pod ziemią więzień. Ich szeregi zdają się być nieskończone, a Yor'sahj za swą wierną służbę planuje otrzymać przerażającą nagrodę.

Hagara the Binder, jeden z pierwszych uczniów posługiwania się magią pod przewodnictwem Forsaken, pokazała zaskakująco ogromny potencjał jak na kogoś, kto zaczął się uczyć tak późno. W jej niezorganizowanych próbach spętania żywiołaków, aby stały się jej sługami, została pochwycona i splugawiona przez Al'Akira. Obecnie wierna kultowi Twilight's Hammer, Hagara pokonuje swych wrogów dla swych żywiołaczych panów.

Będący w większym stopniu plugastwem stworzonym z mrocznej energii niż smokiem, Ultraxion spędził swe krótkie życie na absorbowaniu energii pochwyconych smoków czeluści [nether dragon]. Ultraxion jest jedynym smokiem zmierzchu, którego doceniał Deathwing, a jego arogancję przebija tylko wirująca energią przeszywająca jego spaczone oblicze. Lojalny wobec swego pana, Ultraxion poprzysiągł zniszczenie Wyrmrest Temple.

Mimo, że niegdyś były bardzo liczne, dziś pozostaje przy życiu ledwie kilkadziesiąt smoków zmierzchu. Na grzbiecie tych potężnych istot znajdują się pozostałości armii Twilight's Hammer: elitarni smoczy jeźdźcy stanowiący osobistą straż Deathwinga. Dowodzeni przez Warmastera Blackhorna, ruszają aby chronić swego mrocznego pana.

Kiedy Deathwing po raz pierwszy użył mocy Duszy Smoka przeciwko innym lewiatanom, potężna energia, którą uwolnił mogła go rozedrzeć. Zamiast porzucić tę broń, postanowił zespolić swe ciało przy pomocy płyt adamentium połączonych z jego łuskami. Następnie wzmocnione przy pomocy elementium, płyty te są teraz jego słabością.

Twój atak na potężnego Deathwinga będzie walką, jakiej jeszcze nigdy nie stoczyłeś. Jest to starcie tak ogromne, że zostało one podzielone na dwie unikalne walki, odbywające się w różnych miejscach Azeroth. Na początek gracze zeskoczą na spadochronach z ogromnego statku powietrznego, aby zaatakować potwora w locie i spróbować osłabić go odrywając kawałki zbroi, odsłaniając znajdującą się pod nimi skórę bestii. Jeśli im się uda, znajdą się w Maelstrom, gdzie czeka ich ostatnie starcie.

Żaden podróżnik nie podjął się walki z tak ogromnym i niebezpiecznym wrogiem i przeżył, aby móc o tym opowiedzieć. Czy tobie się uda?

Komentarz (9)

 • Raid w formie oblężenia, które 0potem przeradza się w pogoń za Deathwingiem. Zapowiada się epicko. :)

  Jeszcze jedną rzecz rozkmniłem - skoro wprowadzają nowy poziom trudności - pugowalny Raid Finder, to nie będą nerfili wersji Normal i HC, bo sam poziom Raid Findera już jest znerfiony, a oni walili nerfy podobno ze względu na dostępność wszystkich graczy do kontentu. Czyli wszyscy będą mieli taki sam poziom trudności cały czas na poziomie HC

  Nieźle Blizz to wymyślił... :)
  ~Garn
  2011/09/20 09:52
 • Wszystko fajnie, zapowiada się epicka walka, tyle że ta historia to jakaś pomyłka. Dusza smoka ? Czyżby aspekty zapomniały co się przyczyniło do ich upadku ?
  ~Matstry
  2011/09/20 09:55
 • Ktoś jeszcze konkretny do ubicia poza DW został czy to już koniec niszczycieli światów?
  ~Gieszu
  2011/09/20 10:06
 • Oj jeszcze zostalo kilku np. 3 Old Godów, Sargeras, zawsze jakiemus aspectowi moze odbic jak Malygosowi czy DW, została Azshara cala i zdrowa,
  ~paoloss
  2011/09/20 10:43
 • Właśnie aspekty chcą użyć duszy smoka (duszy demona) w ten sam sposób w jaki deathwing użył jej przeciw nim, to jest plan jego pokonania.

  Nie wiem czy zauważyliście ale pokonujące Deathwinga wygrywamy bitwę, nie wojnę. W skutek tych wydarzeń rozpoczyna się długa droga ku upadkowi i spaczeniu Nozdormu które doprowadzi do jego śmierci (swoją drogą bardzo ciekawa historia prowadzona od początku TBC). W ten sposób pozostaną tylko dwa oryginalne smocze aspekty - Alextrasza i Ysiera (sorry, Kelec może somie uzurpować tytuł aspektu ale nie ma on mocy od tytanów).
  Godzina zmierzchu ma nastać kiedy padną wszystkie aspekty a coraz szybciej zbliżamy się do tego momentu.
  ~Grind
  2011/09/20 12:41
 • troche glupi bedzie rajd finder ale szczescie ze bedzie z niego slabszy gear ;x
  ~Shandril
  2011/09/20 12:50
 • Wara mi od aspektów. Już za Malygosa powinni dostać po uszach, a jak jeszcze wykończą Nozdormu, to będzie już totalne dno i upadek tego czegoś, co zostało ze świetnego kiedyś Lore Warcrafta.
  ~Kazak
  2011/09/20 13:50
 • Shadrill - nie widze w tym nic głupiego. Na dungeon finder psioczyli tak samo a teraz są 30 minutowe kolejki.
  Raid finder to może być przełom i coś czuje że tak się stanie.
  ~Darkpact
  2011/09/20 14:25
 • Jak dla mnie RF to będzie wypas sprawa dla wszystkich. Czemu? Proszę bardzo:

  - Słabi gracze którzy mogli sobie tylko pomarzyć w ujrzeniu Ragnarosa ( np ), ew oglądając filmiki na YT, będą mogli teraz spokojnie uczestniczyć w WoWie, a w końcu za to płacą.
  - Lepsi gracze w końcu skończą narzekać ze niebiescy ciągle nerfia insty które i tak już są dość łatwe, wyniknie to z tego ze od łatwego zabijania będzie RF
  - Średni gracze którzy mają możliwości szaleć na hc bądź chociażby normalu ale nie czują się pewnie, będą mogli teraz poćwiczyć na RF.
  - Nikt nie będzie nękał blizza że robi coś nie tak bo będą trzy opcje do wyboru :)

  Będzie to teraz ładnie hulać ;] Co do samego raidu i piąteczek to jestem zachwycony jak blizz wykorzystał lore, ale z drugiej strony zawiedziony że tak wybijają aspekty ;/ jeden po drugim. Jak w WotLK zobaczyłem ze Malygos będzie do ubicia na amen to troszkę mi szkoda bylo, mój ulubiony aspekt :< Btw polecam książkę Dzień Smoka.

  P.S. Brakuje mi tylko w tym wszystkim paczki Rhonina, jakby nie patrzeć on jako pierwszy dał radę Deathwingowi. A teraz ani słowem o nim nie wspomniano, siedzi w Dalaranie i cisza :] Chociaż w sumie mógłby być wykorzystany jako Heros Ally w starciu z DW tak jak Thrall z Hordy. Ale to już tylko moja fantazja xDD

  Pozdrawiam cieplutko wszystkich ;)
  ~Aramachus
  2011/09/20 16:32

Pozostałe nowości