Zapowiedź 4.3 - Zmiana w Valor Points - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 05.10.2011

Zapowiedź 4.3 - Zmiana w Valor Points

Na łamach oficjalnej strony World of Warcraft pojawił się kolejny wpis poświęcony zmianom, jakie przyniesie patch 4.3. Tym razem twórcy gry dzielą się informacjami na temat modyfikacji w systemie Valor Points. Zapraszamy do zapoznania się z tłumaczeniem.

W patchu 4.3 dokonamy pewnych zmian w sposobie zdobywania Valor Points oraz w przedmiotach, jakie można za nie kupić.

Zmiany jakie pojawią się w 4.3:

 • Looking for Dungeon - 150 VP za ukończenie strefy instance, limit siedmiu instancji tygodniowo. Wszystkie strefy Heroic Cataclysm dodane w 4.0, 4.1 oraz 4.3 będą dawały 150 VP.
 • Looking for Raid - 250 VP za ukończenie strefy raid, limit 500 tygodniowo. Strefa raid z 4.3, Dragon Soul, będzie podzielona na dwie osobne w Raid Finder. Mimo, że konkretni bossowie nie będą dawać Valor Points w Raid Finder, otrzymasz 250 VP za ukończenie Dragon Soul. Każdy boss będzie wyrzucał przedmioty tylko raz w tygodniu, jednak 250 Valor Points otrzymasz za ukończenie każdego raidu z Raid Finder, do limitu 500.
 • Boss z 10-osobowej strefy raid - 115 VP. Jest dziewięciu bossów do zabicia w danym tygodniu, włączając w to Baradin Hold.
 • Boss z 25-osobowej strefy raid - 135 VP. Jest dziewięciu bossów do zabicia w danym tygodniu, włączając w to Baradin Hold.
 • Limit Valor Points to 1000 tygodniowo.

Po uzyskaniu Valor Points, będziesz chciał je wydać, a vendorzy będą oferować szeroki wachlarz przedmiotów, które pomogą w walce w Dragon Soul. Wśród tych przedmiotów znajdziecie następujące: cloaks, rings, ranged weapons, necklaces, trinkets, chest pieces, helms, gloves, bracers, boots oraz belts, wszystkie na ilvl 397.

Celem takich zmian w Valor Points jest przywrócenie ich pierwotnych założeń, jako swoistej nagrody pocieszenia, z dwóch powodów: sprawia to, że mniej frustrującym jest brak szczęścia w zdobywaniu przedmiotów z konkretnego bossa oraz zachęca do walki z bossami (i pomagania pozostałym członkom grupy raid) nawet jeśli nie wyrzucają oni nic ciekawego dla twojej postaci. Po pewnym czasie zaoferowaliśmy Valor Points jako nagrody za inne aktywności (jak na przykład uczestniczenie w 5-osobowych strefach Heroic), aby dać graczom coś do robienia w wolny wieczór lub wtedy, kiedy nie mogą iść na raid.

W przeszłości oferowaliśmy przedmioty setowe u handlarzy za Valor Points dla graczy, którzy nie mogli uczestniczyć w strefach raid ze względu na ograniczenia czasowe i logistyczne, jednak mamy nadzieję, że Raid Finder usunie te bariery. Uważamy, że większość graczy zgodzi się ze stwierdzeniem, że zabicie ogromnego potwora i zebranie z niego przedmiotów jest bardziej ekscytujące niż powolne farmowanie waluty, aby móc kupić nagrodę. Tego typu waluty mają swoje miejsce, jednak wolimy je jako drugorzędną formę rozwoju w porównaniu do zabijania bossów.

Mimo że Raid Finder będzie oferował niższy poziom trudności w strefie Dragon Soul, a w związku z tym również przedmioty z niższym ilvl, w normalnej wersji 10- i 25-osobowej będą wypadały itemy na ilvl 397, a te z Deathwinga będą na ilvl 403. W przypadku wersji Heroic 10- i 25-osobowej, przedmioty będą na ilvl 410, a Deathwing wyrzuci loot na ilvl 416.

Kiedy zbliżymy się do wydania patcha 4.3, przedstawimy wszystko co musicie wiedzieć na temat konwersji Valor-Justice.

Komentarz (2)

 • Fajne :) No-lify nie mogą narzekać bo i tak t13 nie będzie do kupienia za Valory, a casuale będą mogli szybciej skompletować t12. Ogólnie widać, że blizzard postarał się sprostać narzekaniom ludzi na nerfienie wszystkiego specjalnie dla casuali.
  ~Aylene
  2011/10/05 21:35
 • Prawda jest ze ludzie i tak beda nazekac nawet jakby bliz zwiekszyl poziom trudnosci/zdobywanie gearu do maximum ( jesli by przegieli to znowu bylby placz i to tych samych ludzi ze za trudno :D )
  ~zwyklygracz
  2011/10/06 00:34

Pozostałe nowości