Zmiany w Valor & Conquest Point w patchu 4.3 - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 17.11.2011

Zmiany w Valor & Conquest Point w patchu 4.3

Na oficjalnym forum World of Warcraft pojawiły się dwa tematy, w których opisane zostały zmiany w systemie Valor i Conquest Point z patcha 4.3. Zapraszamy do zapoznania się z ich tłumaczeniem.

Conquest Points w 4.3:

W patchu 4.3 zmieniamy nagrodę za daily battleground do 100 conquest points za wygraną (z 25). Dodatkowo, wygrana każdego BG (non-rated) również da 50 conquest pointów. Nie ma żadnego ograniczenia co do tego, ile nagród za BG otrzymasz w ten sposób (do normalnego limitu conquest).

Naszym celem jest działanie zgodne z filozofią Mists of Pandaria, czyli zachęcania graczy do robienia tego co chcą, jak chcą i mogli w ten sposób istotnie rozwijać swoją postać. Areny oraz rated battlegrounds będą zdobywali conquest points szybciej, jednak dzięki tej zmianie, będziesz mógł je także zdobywać robiąc normalne battlegroundy, jeśli masz tylko na to ochotę.

Valor Points w 4.3:

Jesteśmy w czasie dokonywania niewielkich zmian w zdobywaniu Valor Points (VP) w patchu 4.3 na Public Test Realm. Zarówno w strefie 10- jak i 25-osobowej, bossowie będą dawali 100 VP (zamiast odpowiednio 115 i 135). Po wydaniu patcha bossowie ze strefy Firelands będą dawać 50 VP każdy.

Zmiana ta ma po raz kolejny zachęcić graczy do zabijania bossów z myślą o przedmiotach, które wyrzucają. W strefie raid 4.3, przedmioty setowe mogą być zdobyte tylko jako drop z bossów, a w związku z tym, że Raid Finder da szansę niemal wszystkim na ich zabijanie, uznaliśmy, że nie będzie aż tak wielkiej potrzeby zdobywania Valor Pointów. Chcemy dopasować się do tego mniejszego zapotrzebowania na VP poprzez zmniejszenie szybkości ich zdobywania.

Doceniamy wasze opinie i konstruktywną dyskusję na temat tego, jak zmiany te mogą wpłynąć na was i wasze gildie po wydaniu patcha 4.3.

Komentarz (3)

 • genialna i pozytywna w zasadzie zmiana :)
  przez cały wotlk nie miałem z kim grać aren, w ten sposób nie miałem jak rozwijać swojej postaci w pvp, teraz akurat mam stałego arena partnera ale uważam, że każdy powinien mieć dostęp do gearu w ten czy w inny sposób :)
  ~walp00
  2011/11/17 19:59
 • I koniec durnego trzepania random hc zeby zdobyc valory. To strasznie wkurzalo i nudzilo :) Teraz trzeba raidowac zeby zbierac sprzet a nie powtarzac kilka razy dziennie ta sama durna instancje 5 man :)
  ~wredzik
  2011/11/17 22:26
 • Juz teraz nie trzeba było chodzic na HC aby valor capa zrobic. Jednak mimo wszystko uwazam, że zmiana jest bardzo pozytywna. Ciągle jednak treba robic heroiki po Chaos Orby ;/ Jakby Orby nie mogly dropic z bossow w raidach.
  ~flaaj
  2011/11/18 17:15

Pozostałe nowości