Przygotowania do patcha 4.3 - Well of Eternity - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 26.11.2011

Przygotowania do patcha 4.3 - Well of Eternity

Po przejściu strefy End Time nasi bohaterowie muszą ruszyć w przeszłość, aby odzyskać potężny artefakt. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat drugiej strefy instance, która zostanie wprowadzona w patchu 4.3 - Well of Eternity.

Well of Eternity

Dziesięć tysięcy lat temu, stolica nocnych elfów Zin-Azshari, była wspaniałą metropolią. Znajdujące się na brzegu Studni Wieczności, Zin-Azshari było miejscem, gdzie Szlachetnie Urodzeni po raz pierwszy aktywowali portal do Twisting Nether i otworzyli przed Płonącym Legionem drogę do świata Azeroth. Dowodzeni przez królową nocnych elfów, Azsharę, Szlachetnie Urodzeni wypełniają portal swą energią, przygotowując go na przybycie przerażającego i potężnego tytana Sargerasa.

Peroth'arn

Podobnie jak wielu Szlachetnie Urodzonych, Peroth'arn przysiągł swą wierność Xaviusowi, w zamian za dar demonicznej mocy.

Jako mistrz plugawej magii i nosiciel klątwy satyrów, Peroth'arn stoi przed pałacem Azshary, gotów zabić tych, którzy chcieliby zakłócić wejście Mrocznego Tytana, Sargerasa, do świata Azeroth.

Corrupting Touch
Uderzenia Peroth'arna w walce wręcz nakładają na jego obecny cel Corrupting Touch, który zwiększa otrzymywane obrażenia o 10% na 20 sekund. Ten efekt się nakłada.

Fel Flames
Peroth'arn ciska w losowego gracza kulą przeklętego ognia, która zadaje 35000 obrażeń typu Fire oraz zostawia na ziemi płonący ślad, który zadaje 125000 obrażeń typu Fire co sekundę przez 30 sekund.

Fel Decay
Plugawy dotyk Peroth'arna sprawia, że losowy gracz zaczyna rozkładać się od środka, natychmiast otrzymując 40000 obrażeń typu Shadow oraz kolejne 8500 obrażeń typu Shadow co sekundę przez 10 sekund. Zaklęcia leczące na graczu z efektem Fel Decay sprawią, że healer otrzyma 100% wartości efektów leczenia jako obrażenia typu Shadow.

Drain Essence
Mając 60% życia, Peroth'arn ogłusza wszystkich przeciwników i zadaje im obrażenia typu Shadow co sekundę przez 4 sekundy.

The Eyes of Peroth'arn
Po tym jak Illidan przerwie rzucanie Drain Essence, Peroth'arn wraca do cienia, aby zaatakować za zaskoczenia bohaterów. Peroth'arn wypuszcza Eyes of Peroth'arn w poszukiwaniu graczy. Gracze otrzymają ochronę swych Shadowcloaks, aby mogli uniknąć wykrycia ze strony Eyes of Peroth'arn.

Jeśli gracze unikną wykrycia przez 40 sekund, Peroth'arn stanie się widoczny i osłabiony efektem Enfeebled.

Jeśli Eye of Peroth'arn wykryje gracza, zostanie on oznaczony jako Easy Pray, a Peroth'arn wyskoczy z cienia i zaatakuje go.

Easy Prey
Kiedy Eye of Peroth'arn odkryje gracza, Peroth'arn użyje Fel Quickening i oznaczy swój cel jako Easy Pray. Usuwa ono Shadowcloak lub efekt stealth gracza oraz ogłusza go na 8 sekund.

Fel Quickening
Peroth'arn zwiększa szybkość swego ataku o 100% na 15 sekund.

Enfeebled
Jeśli po 40 sekundach Peroth'arn nie wykrył żadnego gracza, nie może on dłużej ukrywać się w cieniu i otrzymuje efekt Enfeebled. Sprawia on, że Peroth'arn zostaje ogłuszony i otrzymuje zwiększone o 25% obrażenia przez 15 sekund.

Endless Frenzy
Mając 20% życia, Peroth'arn wpada w szał i zwiększa zadawane przez siebie obrażenia o 25%.


Queen Azshara

Pieśni o tym jak piękna, majestatyczna i potężna jest królowa Azshara są zbyt liczne, aby można było je policzyć, jednak to na jej życzenie Szlachetnie Urodzeni przywołali Płonący Legion. Teraz pilnuje ona swych najpotężniejszych magów, kiedy ci wzmacniają portal, przez który do Azeroth wkroczy Sargeras, świadoma tego, że wiele spośród jej sług zginie przed przybyciem Mrocznego Tytana.

Servant of the Queen
Azshara oczarowuje losowego gracza, sprawiając, że staje się on jej marionetką. Zniszczenie lin utrzymujących marionetkę sprawi, że gracz zostanie uwolniony spod wpływu Azshary.

Total Obedience
Królowa Azshara próbuje oczarować wszystkich graczy, zmieniając ich w marionetki na 20 sekund.

Enchanted Magi
Królowa Azshara dowodzi swymi dwoma magami. Kiedy gracze pokonają jednego z nich lub kiedy minie określony czas, kolejnych dwóch magów dołączy do walki. Każdy mag ma do swej dyspozycji jedną z trzech szkół magii.

Kiedy gracze pokonają wszystkich magów, Azshara ucieka, a gracze kończą w ten sposób walkę.

Frost Magus

Ice Fling
Enchanted Magus zadaje 25000 obrażeń typu Frost losowemu graczowi.

Coldflame
Coldflame Enchanted Magusa zadaje 45000 obrażeń typu Frost w lini prostej, a następnie 45000 obrażeń typu Frost co sekundę przez 4 sekundy.

Blades of Ice
Enchanted Magus szarżuje w kierunku losowego gracza, a następnie zadaje 75% obrażeń broni jako obrażenia typu Frost wszystkim graczom znajdującym się w zasięgu 5 jardów.

Fire Magus

Fireball
Enchanted Magus zadaje 25000 obrażeń typu Fire swojemu aktualnemu celowi.

Firebomb
Enchanted Magus ciska ognistą bombą w losowego gracza, zadając 35000 obrażeń typu Fire wszystkim w zasięgu 10 jardów oraz redukując ich szybkość poruszania się na 5 sekund.

Blast Wave
Enchanted Magus uwalnia falę ognia, zadając 30000 obrażeń typu Fire wszystkim wrogom w zasięgu 40 jardów.

Arcane Magus

Arcane Shock
Enchanted Magus zadaje wszystkim wrogom w zasięgu 45 jardów 9399 obrażeń typu Arcane co sekundę.

Arcane Bomb
Enchanted Magus przywołuje magiczną bombę, która zadaje 75000 obrażeń typu Arcane oraz redukuje szybkość poruszania się graczy w zasięgu 4 jardów, od miejsca jej wybuchu, o 50%.


Mannoroth & Varo'then

Varo'then, dowódca osobistej straży królowej Azshary, oraz Mannoroth, demon którego krew splugawi całą rasę orków, są ostatnią linią obrony przeciwko tym, którzy chcieliby powstrzymać przybycie Sargerasa do Azeroth. Pomimo, że zarówno Tyrande jak i Illidan dzielnie walczyli póki co, los Azeroth zostanie rozstrzygnięty na brzegu Studni Wieczności.

Faza Pierwsza: Dealing with the Rabble
Gracze muszą pokonać kapitana Varo'thena, w czasie, kiedy Illidan i Tyrande walczą z Mannorothem i zastępami demonów, które wyłaniają się ze Studni Wieczności.

Mannoroth
Mannoroth walczy w pojedynku z Illidanem Stormrage

Fel Firestorm
Mannorth przywołuje Fel Firestorm, który tworzy zajmujące obszar 3 jardów Fel Flames, przez 12 sekund. Fel Flames zadają stojącym w nich graczom 20000 obrażeń typu Fire co sekundę.

Felblade
Mannorth pokrywa swą potężną włócznię demonicznym ogniem, otrzymując szansę na zadanie dodatkowych 60000 obrażeń typu Fire, kiedy atakuje wroga w walce wręcz.

Fel Drain
Jeśli gracze zadadzą wystarczająco dużo obrażeń Mannorothowi, w czasie kiedy kapitan Varo'then jest przy życiu, Mannorth poświęci kapitana i wyleczy się do pełnego życia.

Doomguard Devastator
Te potężne demony ze Studni Wieczności chcą chronić Mannorotha, jednak na ich drodze stoi Tyrande.

Dreadlord Debilitator
Ci upiorni władcy co jakiś czas wyłaniają się ze Studni Wieczności, a następnie próbują osłabić Tyrande.

Debilitating Flay
Debilitating Dreardlord unieruchamia Tyrande, nie pozwalając jej na robienie czegokolwiek, co prowadzi do tego, że Doomguardzi zalewają lokację.

Captain Varo'then
Kapitan Varo'then atakuje graczy, nie pozwalając im na przerwanie koncentracji Mannorotha.

Magistrike
Varo'then wystrzeliwuje ze swego miecza magią typu Arcane i Fire, zadając 30000 obrażeń typu Fire swemu przeciwnikowi, a następnie efekt przeskakuje na pobliski cel. Może on zadziałać na maksymalnie trzech celach.

Illidan Stormrage
Illidan zajmuje Mannorotha w walce wręcz, kiedy gracze stawiają czoła kapitanowi Varo'thenowi.

Darklance
Illidan tworzy włócznię z mrocznej energii, zadającą Mannorothowi 30000 obrażeń typu Shadow.

Aura of Immolation
Illidan okrywa się magicznymi płomieniami, zadając co 3 sekundy 20000 obrażeń typu Fire pobliskim wrogom.

Demon Rush
Wypełniony magiczną energią, Illidan szarżuje Mannorotha, zadając mu 100% obrażeń broni.

Demonic Sight
Dar Sargerasa sprawia, że Illidan unika 90% ataków Mannorotha.

Taunt
Illidan zachęca Mannorotha do atakowania go.

Tyrande Whisperwind
Tyrande staje w takim miejscu, aby przechwycić Doomguardów wychodzących ze Studni Wieczności dzięki Lunar Shot.

Lunar Shot
Tyrande odpiera demony wychodzące ze Studni Wieczności dzięki jej Lunar Shot.

Blessing of Elune
Kiedy Dreadlord Debilitator rzuca na nią Debilitating Flay, Tyrande prosi Elune o jej błogosławieństwo. Wpływa ono na wszystkich pobliskich sojuszników, wzmacniając efekt ich ataków i zaklęć tak, aby zadawały one dodatkowe obrażenia typu Arcane pomniejszym demonom.

Faza Druga: Flames and Darkness
Po tym jak gracze pokonają kapitana Varo'thena, jego magiczny Magistrike Blade upada na ziemię. Po tym jak postać rzuci mieczem w Mannorotha, zaczyna on otrzymywać ogromne obrażenia od magii zgromadzonej w ostrzu.

Mannoroth
Ranny Mannoroth kontynuuje walkę, otwierając Nether Portal, aby sprowadzić do walki swych sojuszników.

Embedded Blade
Gracz może podnieść magiczny, elficki miecz Varo'thena i rzucić nim w Mannorotha. Ostrze wbije się w demoniczną zbroję Mannorotha. Magiczny miecz sprawia, że ataki przeciwko Mannorothowi mają szansę na wywołanie efektu Magistrike Arc, który zda Mannorothowi 1000000 obrażeń typu Fire.

Nether Portal
Mannoroth przywołuje portal do Wirującej Nicości, który pozwala mu na sprowadzenie demonicznych sojuszników. Wraz ze spadkiem jego życia, przez portal przechodzą dodatkowe rodzaje demonów.

Felhound
Mając 85% życia, Mannoroth przyzywa słabe Felhoundy, które mają go wesprzeć w walce.

Felguard
Mając 70% życia, Mannoroth przyzywa Felguardów, którzy mają go wesprzeć w walce.

Doomguard Devastator
Kiedy Mannoroth ma 60% życia, dodatkowi Doomguard Devastatorzy zaczynają wyłaniać się z Nether Portalu.

Infernal
Mając 50% życia, Mannoroth przywołuje grupę Infernali, które mają go wesprzeć w walce.

Illidan Stormrage
Illidan kontynuuje swą walkę z Mannorothem, wykorzystując swe umiejętności Łowcy Demonów.

Tyrande Whisperwind
Tyrande kończą się strzały i zwraca się do Elune o pomoc w walce z ogromną ilością nadciągających demonów.

Hand of Elune
Tyrande otrzymuje pełną moc Wysokiej Kapłanki Elune, zadając 30000 obrażeń typu Arcane, trzem najbliższym pomniejszym demonom co 3 sekundy.

Faza Trzecia: Your World will be Unmade!
Po tym jak Tyrande pada po zniszczeniu hordy Infernali, Illidan wzmacnia się, aby wykończyć Mannorotha.

Mannoroth
Nawet ciężko ranny, Mannoroth kontynuuje walkę dla swego pana, Sargerasa.

Embedded Blade
Magiczny miecz sprawia, że ataki przeciwko Mannorothowi mają szansę na wywołanie efektu Magistrike Arc, który zda Mannorothowi 1000000 obrażeń typu Fire.

Illidan Stormrage
Illidan wzmacnia się demoniczną energią, aby zakończyć walkę.

Gift of Sargeras
Illidan wzmacnia się oraz pobliskich sojuszników demoniczną energią Sargerasa, lecząc 20% maksymalnego życia co 2 sekundy oraz zadając pobliskim wrogom 30000 obrażeń typu Fire co 2 sekundy.

Tyrande Whisperwind
Tyrande wyzwala potężne uderzenie energii magicznej, aby zniszczyć pobliskie pomniejsze demony, a następnie upada.

Elune's Wrath
Tyrande wyzwala potężne uderzenie energii Arcane, aby zniszczyć pobliskie pomniejsze demony.

Malfurion Stormrage
Wykorzystując moc natury daną mu przez półboga Cenariusa, Malfurion Stomrage skupia wolę żywych istot z Azeroth na demonicznym portalu znajdującym się nad Studnią Wieczności. Kiedy Mannoroth będzie miał 5% życia, Malfurion rzuca zaklęcie, które sprawia, że portal wybucha, wciągając do siebie demoniczną armię znajdującą się w Azeroth.


Komentarz (5)

 • Mam pytanie, nie wie ktoś kiedy bedą dostepne beta testy do MoP'a?
  ~Zygi123
  2011/11/26 17:26
 • chłopcze... najpierw to 4.3 musi wyjsc
  ~flaaj
  2011/11/26 17:48
 • Zapowiada się nieźle ale i tak jestem zdania że to powinien być raid a nie 5 man insta.
  Niestety zawsze będę na to patrzył przez pryzmat zmarnowanego potencjału.
  ~Grind
  2011/11/26 18:42
 • coś pięknego dla osób które czytały książki "Wojna starożytnych".
  Wreszcie będę mógł zobaczyć jak to się wszystko zaczeło :)
  ~GOPA
  2011/11/27 12:32
 • "The Eyes of Peroth'arn
  Po tym jak Illidan przerwie rzucanie Drain Essence, Peroth'arn wraca do cienia, aby zaatakować za zaskoczenia bohaterów. "

  Powinno być "z zaskoczenia" . Poza tym jest parę błędów stylistycznych, ale tłumaczenie ogólnie spoko.

  Myślę, że blizz zrobił z tego inste 5 man na kształt old hillsbrand kiedy gracze cofali się w czasie i ratowali Thralla.
  ~Elune
  2011/11/27 19:05

Pozostałe nowości