Przygotowania do patcha 4.3 - End Time - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 25.11.2011

Przygotowania do patcha 4.3 - End Time

Rozpoczynamy nasz cykl, który ma na celu pomóc w przygotowaniach do patcha 4.3. Od dziś na łamach naszego serwisu będziemy zamieszczać materiały dotyczące nowych stref instance oraz strefy raid, które wkrótce zostaną dodane do World of Warcraft. Rozpoczynamy od tłumaczenia opisów z Dungeon Journal bossów, których napotkamy w End Time.

End Time

Będąca jedną z nieskończenie wielu potencjalnych możliwości, ta rzeczywistość przedstawia ponurą przyszłość Azeroth, w której obrońcy świata nie powstrzymali Deathwinga. W tej przyszłości, Nozdormu wykrył anomalię, która otwiera drogę zarówno do przeszłości jak i Duszy Smoka: potężną istotę spoza czasu, żyjącą samotnie w echach przyszłości.

W End Time pierwsze dwa starcia są losowo generowane między: Echo of Baine, Echo of Jaina, Echo of Sylvanas oraz Echo of Tyrande. Ostatnim bossem jest zawsze Murozond.

Echo of Baine [Obsidian Dragonshrine]

Rozwścieczony tym, że nie udało mu się ocalić świata, i co ważniejsze, Hordy, cień Baine'a Bloodhoof czeka w ruinach Obsidian Dragonshrine. Mimo, że jest on równie potężny co wielki taureński wódz z teraźniejszości, w tej strzaskanej przyszłości Azeroth, echo wypełnione poczuciem winy jest źródłem niepowstrzymanego gniewu i złości.

Molten Axe
Topór Baine'a zapala się na 10 sekund, kiedy boss dotknie lawy. Ognisty topór sprawia, że jego ataki w walce wręcz zadają dodatkowe 10000 obrażeń typu Fire.

Molten Fists
Pięści graczy zapalają się na 20 sekund, kiedy ci dotkną lawy. Płonące pięści zadają dodatkowe 10000 obrażeń typu Fire.

Pulverize
Echo of Baine uderza ziemię swoim totemem zadając 30000 obrażeń fizycznych wszystkim wrogom w promieniu 15 jardów i niszcząc pobliską platformę.

Throw Totem
Echo of Baine rzuca swój totem na losowego gracza zadając 60000 obrażeń fizycznych i odrzucając go do tyłu. Totem pozostaje na ziemi - w miejscu, w którym stał gracz - przez 20 sekund.

Throw Totem
Gracz może spróbować odrzucić totem w Echo of Baine. Udany rzut zadaje obrażenia, które są równowartością 5% maksymalnej wartości życia bossa, ogłusza go oraz zwiększa otrzymywane przez niego obrażenia o 50% na 20 sekund.


Echo of Jaina [Azure Dragonshrine]

Oszalała cząstka Jainy Proudmoore została rozdarta i zaklęta we fragmentach jej laski. Aby przywrócić równowagę linii czasu, to echo musi zostać pokonane. Jednak potężne magiczne moce posiadane przez niegdyś dumną przywódczynię Theramore, nie zanikły w tym udręczonym przez czas widmie. W tej przyszłości Azeroth, jest ona ledwie podzielona i czeka...

Blink
Echo of Jaina teleportuje się do pobliskiej lokacji.

Flarecore
Echo of Jaina ciska rosnącym żarem Flarecore na ziemię w pobliżu gracza. Żar eksploduje po dotknięciu, zadając 5000-50000 obrażeń typu Fire wrogom w zasięgu 5 jardów. Jeśli nie zostanie dotknięty i nie wybuchnie w przeciągu 10 sekund, żar zdetonuje się sam i zada 94500 obrażeń typu Fire wszystkim graczom.

Frost Blades
Echo of Jaina przywołuje trzy lodowe ostrza i rozkazuje im lecieć do przodu. Gracze, którzy zetkną się z ostrzami zmieniają się w blok lodu na 5 sekund.

Frostbolt Volley
Echo of Jaina zadaje 20000 obrażeń typu Frost wszystkim wrogom w promieniu 65 jardów i zmniejsza ich prędkość o 30% na 4 sekundy.

Pyroblast
Echo of Jaina zadaje 50000 obrażeń typu Fire oraz dodatkowo 5000 obrażeń typu Fire co 3 sekundy przez 12 sekund swojemu obecnemu celowi.


Echo of Sylvanas [Ruby Dragonshrine]

Przywołana ze zniszczonej linii czasu i umieszczona w Ruby Dragonshrine, oszalała cząstka duszy przywódczyni Forsaken, Sylvanas Windrunner, oczekuje. Po utracie wszystkiego, nie mogąc odnaleźć spokoju, to udręczone echo poszukuje szansy na uwolnienie swego mrocznego gniewu na każdą istotę żyjącą na tym zapomnianym przez czas odludziu.

The Calling of the Highborne
Sylvanas wznosi się do nieba, ściągając wszystkich swoich wrogów pod nią. Jej wołanie przyzywa 8 Risen Ghouli w okręgu wokół niej. Pomiędzy ghulami powstaje cienisty łańcuch. Ghule bezmyślnie maszerują w kierunku Sylvanas. Kiedy Risen Ghoul dojdzie do Sylvanas, rzuci czar Sacrifice.

Przerwanie łańcucha między ghulami oraz stanie w cieniu za nimi powoduje, że te co sekundę używają na graczu Wracking Pain. Zniszczenie ghula skróci łańcuch i usunie obszar cienia za nimi.

Wracking Pain
Przerwanie łańcucha pomiędzy ghulami oraz stanie w cieniu za nimi powoduje, że na gracza co sekundę rzucany jest Wracking Pain, który zadaje 55000 obrażeń typu Shadow.

Risen Ghoul
Kiedy ghul dojdzie do Sylvanas, rzuci czar Sacrifice. Zniszczenie ghula przerwie łańcuch i usunie obszar cienia za nim.

Sacrifice
Sacrifice zadaje 300000 obrażeń typu Shadow wszystkim graczom w promieniu 11 jardów od Sylvanas.

Shriek of the Highborne
Sylvanas krzyczy w bólu, zadając 75000 obrażeń typu Shadow losowemu graczowi, dodatkowo zmniejszając jego prędkość o 50% na 30 sekund.

Black Arrow
Sylvanas wystrzeliwuje eksplodującą, czarną strzałę w kierunku losowego gracza, zadając 60000 obrażeń typu Shadow wszystkim wrogom w zasięgu 10 jardów od celu.

Unholy Shot
Sylvanas ciska mnóstwem pocisków w losowego gracza, uderzając do trzech graczy w promieniu 10 jardów od celu. Każdy pocisk zadaje 30000 obrażeń typu Shadow oraz dodatkowe 25000 co 2 sekundy przez 10 sekund.

Blighted Arrow
Sylvanas plugawi ziemię o promieniu 3 jardów pod losowym graczem i skacze w górę. Skażona ziemia zadaje 35000 obrażeń co sekundę i zmniejsza szybkość poruszania się stojącego na niej gracza o 50%. W najwyższym punkcie jej skoku wystrzeliwuje deszcz śmiercionośnych strzał na splugawioną ziemię. Strzały zadają 50000 obrażeń typu Shadow i odrzucają każdego gracza, który stanie na zarażonej ziemi.


Echo of Tyrande [Emerald Dragonshrine]

Będąca niegdyś wysoką kapłanką Elune i przywódczynią nocnych elfów, cząstka Tyrande Whisperwind przemierza obecnie opustoszałą przyszłość Azerothu. Otoczona wiecznym mrokiem, została na zawsze odcięta od pocieszającego światła Elune oraz rozdarta przez pytania o to, dlaczego jej bogini nie zrobiła nic, aby powstrzymać to szaleństwo.

Moonbolt
Tyrande potężnie uderza swój cel za pomocą energii księżyca, zadając 40000 obrażeń typu Arcane.

Dark Moonlight
Mroczne Światło Księżyca otacza Tyrande, spowalniając rzucanie czarów wszystkich graczy o 50% w promieniu 15 jardów

Stardust
Tyrande rozsypuje w powietrzu proszek gwiezdnej energii, zadając 50000 obrażeń typu Arcane wszystkim graczom.

Moonlance
Tyrande przyzywa silną lancę księżycowej energii, która lecąc przed siebie, po kilku sekundach dzieli się na trzy części. Każda część Moonlance zadaje 50000 obrażeń typu Arcane wszystkim graczom w promieniu 2 jardów i ogłusza ich na 5 sekund.

Eyes of Goddess
Tyrande przywołuje parę oczu Eluny, Bogini Księżyca. Gracze nie mogą atakować Eyes of the Goddess.

Piercing Gaze of Elune
Eyes of Elune podróżują okrążając Tyrande oraz co sekundę używają Piercing Gaze of Elune, który zadaje 50000 obrażeń typu Arcane wszystkim graczom w promieniu 6 jardów, dodatkowo blokując używanie magii na 5 sekund.

Lunar Guidance
Kiedy Tyrande ma 80% życia prosi o wstawiennictwo Elune. Tyrande jest wtedy przepełniona Lunar Guidance, co pozwala jej na rzucanie czarów o 25% szybciej. Boss otrzyma 2 poziom Lunar Guidance kiedy będzie miał 55% życia.

Tears of Elune
Kiedy Tyrande ma 30% życia błaga o pomoc Boginię Księżyca. Łzy Elune spadają z nieba zadając 30000 obrażeń typu Arcane graczom w promieniu 4 jardów.


Murozond [Bronze Dragonshrine]

Obecnie żyjący poza czasem Murozond, był niegdyś potężnym smoczym aspektem, Nozdormu Wiecznym. Po tym jak tytani pokazali mu jego własną śmierć, Nozdormu został oszukany przez starych bogów którzy powiedzieli, że może stać się nieśmiertelny. Nozdormu zniszczył ścieżki czasu i stworzył infinite dragonflight... narażając tym samym przyszłość świata Azeroth.

Temporal Blast
Murozond zadaje 25000 obrażeń typu Arcane wszystkim pobliskim wrogom oraz zwiększa otrzymywane obrażenia typu Arcane o 10% na 20 sekund.

Distortion Bomb
Murozond wystrzeliwuje kulę energii w losowego gracza. Kiedy kula osiąga swój cel eksploduje i pozostawia obszar 8 jardów czasowego rozproszenia, który co sekundę zadaje 25000 obrażeń typu Arcane każdemu graczowi, który w nim stoi.

Infinite Breath
Zadaje 75000 obrażeń typu Shadow wszystkim wrogom stojącym przed bossem.

Nozdormu
Nozdormu nie jest w stanie bezpośrednio asystować graczom, ale udziela im Blessing of the Bronze Dragonflight.

Blessing of the Bronze Dragonflight
Błogosławi cel mocą Brązowego Smoka. Szybkość ataku wręcz, dystansowego oraz rzucania czarów jest zwiększona o 40%. Szybkość poruszania się jest zwiększona o 40%.

Hourglass of Time
Murozond ukradł klepsydrę czasu i uwięził ją w End Time. Klepsydra rzuca Rewind Time kiedy gracz oddziałuje na nią. Podczas walki można jej użyć tylko 5 razy.

Rewind Time
Efekt odwróconego czasu przewija wszystko do początku walki. Przewinięcie odnawia życie oraz manę wszystkich graczy i resetuje cooldowny. Dodatkowo usuwa wszystkie Distortion Bomb.


Komentarz (8)

 • "Oszalała cząstka Jainy Proudmoore została rozdarta i zaklęta we fragmentach jej laski."

  Boże, jakie to debilne... Czego oni jeszcze nie wymyślą:/ szkoda, że blizzard tworzy takie pierdoły tylko po to, żeby jeszcze trochę na tym wowie zarobić, mogliby się zabrać za tworzenie nowego mmo, bez tych wszystkich debilizmów
  ~qble
  2011/11/25 11:34
 • Czyli podsumujmy: robienie nowych instacji w wowie, które wychodzą w nowych patchach, za pobieranie których nie płacimy JEST debilne, bo to wyciąganie kasy.

  Natomiast stworzenie nowego MMO, za kupno którego pewnie będzie trzeba zapłacić koło 150zł NIE JEST debilne. Gdzie tu logika?
  ~paqol
  2011/11/25 11:50
 • dodajmy ze Blizz tworzy nowego mmo :) kolega qble jakis nieogarniety hehe
  ~GOPA
  2011/11/25 12:09
 • Jak to nie płacicie? Płacicie co miesiąc jak frajerzy, ciesząc się od lat z tego samego, w lekko tylko zmienionym opakowaniu (np. przedmiot z trochę wyższym ilvlem, na którego zdobycie poświęciliście miliard godzin, a który w nowym paczu będzie totalnym gównem, suuuuper!), a blizz się tylko cieszy, że ma z czego finansować tworzenie mniej idiotycznych gier typu sc2 czy d3... Zresztą ja też się cieszę, że płacicie, płaćcie i grajcie dalej:) Pozdrawiam.
  ~qble
  2011/11/25 16:38
 • Prosiłbym żebyście nie prowadzili tutaj kolejnej 'górnolotnej' dyskusji na temat tego, czy Blizzard jest dobry czy zły oraz czy World of Warcraft już się skończył czy dopiero jutro.

  Przy okazji chciałem przywitać w redakcji naszego nowego kolegę. Mamy nadzieję, że jego tłumaczenia zagoszczą na dobre na naszym serwisie!
  ~Sigmar
  2011/11/25 16:48
 • Witamy w redakcji :) Powodzenia!
  ~BeLial
  Battlenet Network
  2011/11/25 16:52
 • "Stardust
  Tyranda rozsypuje w powietrzu proszek gwiezdnej energii, zadając 50000 obrażeń typu Arcane wszystkim graczom.

  Moonlance
  Tyranda przyzywa silną lancę księżycowej energii, która lecąc przed siebie, po kilku sekundach dzieli się na trzy części. Każda część Moonlance zadaje 50000 obrażeń typu Arcane wszystkim graczom w promieniu 2 jardów i ogłusza ich na 5 sekund."

  Raz jest napisane Tyrande raz Tyranda. I imo ta druga wersja wydaje mi się błędna.
  ~Elune
  2011/11/25 19:01
 • ~Elune: Dzięki za zwrócenie uwagi =) poprawione.
  ~Sigmar
  2011/11/25 19:42

Pozostałe nowości