Przygotowania do patcha 4.3 - Hour of Twilight - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 29.11.2011

Przygotowania do patcha 4.3 - Hour of Twilight

Po pokonaniu Murozonda w strefie End Time i odzyskaniu Duszy Smoka w Well of Eternity, gracze muszą eskortować Thralla do Wyrmrest Temple. Co czeka bohaterów Azeroth w Hour of Twilight? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi ostatniej strefy instance, która pojawi się w patchu 4.3.

Hour of Twilight

Po odzyskaniu z przeszłości Duszy Smoka, bohaterowie Azeroth przygotowują się do ostatecznego starcia z Deathwingiem. W mroźnych pustkowiach Northrend, ogromna świątynia Wyrmrest jest atakowana przez sojuszników Deathwinga. Aby uchronić Azeroth, Thrall musi wraz z Duszą Smoka bezpiecznie dotrzeć do świątyni.

Arcurion

W ataku Hordy i Przymierza przeciwko Twilight's Hammer, zabitych zostało wiele żywiołaków, którym przewodził kult. Jednym wyjątkiem jest Arcurion, potężny żywiołak wody, którego celem jest zabicie Thralla i odzyskanie Duszy Smoka. Jeśli tej splugawionej istocie się powiedzie, nic nie będzie w stanie powstrzymać Deathwinga i jego Godziny Zmierzchu.

Hand of Frost
Mroźna dłoń Arcuriona zaciska się na jego obecnym celu, zadając 50000 obrażeń typu Frost.

Chains of Frost
Arcurion przywołuje falę lodu, zadając wszystkim wrogom w zasięgu 65 jardów 10000 obrażeń typu Frost oraz unieruchamiając ich na 10 sekund.

Frozen Servitor
Sługi Arcuriona otaczają kanion i ciskają w losowych graczy na dole Icy Boulders.

Icy Boulders
Frozen Servitor rzuca w losowego gracza ogromnym kawałkiem lodu, zadając mu 20000 obrażeń typu Frost.

Thrall
Thrall ciska pociskami lawy we Frozen Servitorów, skutecznie ograniczając ich ilość.

Icy Tomb
Arcurion więzi Thralla w lodowym więzieniu. Zniszczenie Icy Tomb uwalnia Thralla.

Torrent of Frost
Mając 30% życia, Arcurion wypuszcza niszczycielski Torrent of Frost, który spowalnia wszystkich wrogów o 50% oraz zadaje 15000 obrażeń typu Frost co sekundę przez 5 sekund.


Asira Dawnslayer

Będąca niegdyś najemnikiem, Asira Sunbright, początkowo była nieprzychylnie nastawiona wobec pracy dla Twilight's Hammer, jednak ogromne kwoty pieniędzy szybko ją przekonały. Po pewnym czasie, uległa ona mrocznym wpływom swych zleceniodawców na tyle, że nawet zmieniła swoje nazwisko na Dawnslayer. Jako jeden z najbardziej bezlitosnych zabójców kultu, Asira została wezwana, aby wyeliminować Thralla i jego kompanów.

Mark of Silence
Asira oznacza losowego przeciwnika rzucającego zaklęcia na 20 sekund. Kiedy rzuci on zaklęcie, Asira rzuca w niego nożem.

Throw Knife
Asira rzuca jednym ze swoich noży w oznaczonego castera, zadając 15000 obrażeń fizycznych pierwszemu celowi, który stanie na jego drodze. Jeśli nóż trafi w cel z efektem Mark of Silence, zostanie on uciszony na 2.5 sekundy.

Choking Smoke Bomb
Asira tworzy chmurę gęstego dymu, który zajmuje obszar 8 jardów wokół niej na 20 sekund. Chmura sprawia, że wrogowie nie mogą będąc poza nią celować w postacie znajdujące się w niej; a gdy są w środku nie mogą celować w postacie będące za efektem chmury. Postacie znajdujące się w efekcie jej działania otrzymują 5000 obrażeń typu Nature co 0.5 sekundy.

Blade Barrier
Mając 30% życia, Asira zaczyna pokazywać swój kunszt posługiwania się bronią. Blade Barrier redukuje otrzymywane przez nią obrażenia poniżej 40000 do 1. Blade Barrier kończy się, kiedy gracz trafi Asirę atakiem lub zaklęciem powyżej tej liczby.

Lesser Blade Barrier
Asira po usunięciu Blade Barrier skrywa się za słabszą barierą. Lesser Blade Barrier redukuje otrzymywane przez nią obrażenia poniżej 30000 do 1. Blade Barrier kończy się, kiedy gracz trafi Asirę atakiem lub zaklęciem powyżej tej liczby.

Thrall
Thrall wspiera graczy w czasie walki z Asirą.

Lava Burst
Thrall ciska pociskami lawy w cel, zadając mu 50000 obrażeń typu Fire.

Rising Fire Totem
Thrall przyzywa ognisty totem, który periodycznie zwiększa zadawane obrażenia oraz maksymalną wartość życia pobliskich graczy. Totem trwa 20 sekund, a jego efekt nakłada się do 10 razy.

Healing Wave
Thrall wzywa moc magii natury i leczy się.


Archbishop Benedictus

Benedictus jest mądrym liderem Kościoła Świętego Blasku. Przez lata jego przewodnictwo pomagało ludzkości przetrwać najmroczniejsze czasy. Jednak pod tym obrazek skrywa się szokująca prawda o tym, że Benedictus przysiągł wyeliminować całe życie w świecie Azeroth dla swego pana... Deathwinga.

Faza Pierwsza: The Light Will Consume You!
Benedictus atakuje Thralla mocą świętego blasku.

Righteous Shear
Benedictus atakuje losowego gracza Righteous Shear, zadając obrażenia typu Holy wszystkim graczom w zasięgu 10 jardów od celu, za każdy efekt Righteous Shear.

Purifying Light
Benedictus tworzy trzy kule Purifing Light, a następnie unosi je i wysyła w stronę pobliskich graczy, wywołując Purifying Blast.

Purifying Blast
Purifying Blast zadaje 50000 obrażeń typu Holy wszystkim graczom w zasięgu 6 jardów.

Wave of Virtue
Benedictus przywołuje Wave of Virtue, który przechodzi po platformie, zadając 100000 obrażeń typu Holy pobliskim graczom i odrzucając ich do tyłu.

Faza Druga: Drown in Shadow!
Mając 60% życia, Benedictus rzuca Twilight Epiphany, ukazując swą prawdziwą formę, zmieniajac się w agenta Zmierzchu oraz więżąc Thralla w Twilight Prison.

Twilight Shear
Benedictus celuje w losowego gracza, zadając obrażenia typu Shadow wszystkim graczom w zasięgu 10 jardów od celu, za każdy efekt Twilight Shear.

Corrupting Twilight
Benedictus tworzy trzy kule Corrupting Twilight, a następnie unosi je i wysyła w stronę pobliskich graczy, wywołując Twilight Blast.

Twilight Blast
Twilight Blast zadaje 5000 obrażeń typu Shadow wszystkim graczom w zasięgu 6 jardów.

Wave of Twilight
Benedictus przywołuje Wave of Twilight, który przechodzi po platformie, zadając 100000 obrażeń typu Shadow pobliskim graczom i odrzucając ich do tyłu.

Thrall
Thrall wspiera swych sojuszników w walce z Benedictusem.

Cleanse Spirit
Thrall uzdrawia udszę, usuwając jeden efekt typu magic.

Chain Lightning
Thrall uderza w Purifying Light błyskawicą i je niszczy.

Water Shield
Water Shield Thralla chroni jego sojuszników przed Wave of Virtue i zwiększa zadawane przez nich obrażenia o 100%.


Komentarz (4)

 • Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce. Bacznie obserwuję działania Blizza, który ma na karku coraz mocniejszą konkurencję.
  ~Gumrri
  2011/11/29 14:57
 • co ? Archbishop Benedictus zdrajcą ? ale wymyślili, to teraz będa musieli kogoś innego postawić w katedrze w Stormwind
  ~PuTaJK
  2011/11/29 16:02
 • Jutro się znacznie jeczenie, że dungeony za łatwe.
  Cóż są bardzo łatwe ale wole to niż ślęczeć półtorej godziny z failową grupą. Poza tym klimat mają świetny. Pierwszy raz od wyjścia caty chciało mi się skończyć dungeon a ponadto zrobiłem 3 inne ;]
  Osobiście jak na razie tydzień przerwy od pvp poświecę na pve ;]
  ~walp00
  2011/11/30 00:02
 • "Twilight Blast zadaje 5000 obrażeń typu Shadow wszystkim graczom w zasięgu 6 jardów." Mały błądzik, ale zawsze jakiś....
  Powinno być 50000 P:.
  ~Arcaz
  2011/12/01 21:33

Pozostałe nowości