Dlaczego Mists of Pandaria? - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 05.02.2012

Dlaczego Mists of Pandaria?

Blizzard zapowiedział, kiedy będziemy mogli spodziewać się ujawnienia kolejnych informacji na temat Mists of Pandaria. W dniach od 13 do 15 marca, w siedzibie firmy w Irvine, odbędzie się spotkanie prasowe, na którym przedstawione zostaną aktualności dotyczące postępów prac nad najnowszym dodatkiem do World of Warcraft. Community Managerowie starają się tłumaczyć na forum, że przed wyrobieniem sobie opinii na temat Mists of Pandaria, gracze powinni wstrzymać się do ujawnienia informacji z press tour.

Temat: Any news coming in next 10 months?

Nie mogę powiedzieć na jakim etapie [tworzenia gry - przyp. red.] obecnie się znajdujemy (musi to poczekać na prasę), jednak wydaje mi się, że press tour będzie świetnym sposobem na to, aby wszyscy dobrze się temu przyjrzeli i wyrobili sobie zdanie. Żeński model pandarena nie jest jeszcze gotowy do pokazania lub dyskusji na jego temat. Mogę jednak powiedzieć, że nie będzie to już męski model z tytułem nad głową, mówiącym "Jestem dziewczyną".

Zarhym po raz kolejny tłumaczy, że Mists of Pandaria będzie oferowało znacznie więcej niż dotychczasowe dodatki - według zapowiedzi Community Managera, gracze mają otrzymać większą swobodę w zakresie tego, co robią w grze.

Temat: WoW is Having a Turn Around - Back To Quality

Zdecydowanie jesteśmy skupieni nad tym, aby uchylić nieco szerzej drzwi na nowe pomysły, aby gra była tak fajna jak to tylko możliwe. Ma ona w końcu już siedem lat. Nie wynajdziemy ponownie koła w Mists of Pandaria, jednak pragniemy wprowadzić nowe rodzaje interesującej rozgrywki z taką strukturą nagród, aby twoja ścieżka rozwoju nie wydawałasię być nudna.

Otrzymacie wciągającą fabułę, niesamowite krainy do przemierzenia, szeroki wachlarz nowych dobrych i złych bohaterów (z tego co widziałem, są oni NAPRAWDĘ świetni), sporo nowych stref instance i raid, nową grywalną rase, nową klasę oraz wiele świetnych poprawek w systemach gry itd.

Mamy nadzieję, że elementy te są w mniejszym lub większym stopniu spodziewane po każdym dodatku. Jednak tym razem wkładamy nasze serca w naprawdę fajne, nowe elementy, które pozwolą na rozwój w nieco mniej konwencjonalny sposób.

Ilekroć przychodzi mi się spotkać z Gregiem Streetem, Cory Stocktonem, Davem Kosakiem oraz Tomem Chiltonem, aby porozmawiać o tym nad czym pracowali w danym tygodniu, jestem bardzo podekscytowany. Często loguję się na postacie, którymi nie grałem od dłuższego czasu, tylko po to, aby być w pełni przygotowanym na różny rodzaj rozgrywki i eksplorowanie odmiennych elementów contentu na różnych postaciach.

Wydaje mi się, że będzie można grać tak, jak tego chcesz, bez poczucia, że przez swój styl gry tracisz wartościowe nagrody.

Jeśli zastanawialiście się nad tym, na jakim wierzchowcu będą przemierzać świat pandareni, to niestety będziecie musieli nieco poczekać na taką informację. Brennvin zapowiada jednak, że w Mists of Pandaria pojawi się sporo fajnych mountów.

Temat: So....panda mounts....

Wierzchowiec pandarenów jest wciąż dyskutowany, dlatego to co słyszałeś (lub widziałeś) to jedynie plotki. Oczywiście chcemy, aby ich wierzchowiec był genialny, dlatego stworzenie go zajmie trochę czasu. Poza mountem pandarenów możecie się spodziewać ogromnej ilości nowych wierzchowców w Mists of Pandaria. Tak szczerze, większość nowych istot wprowadzanych w dodatku by się do tego nadawała, a ja jestem przekonany, że twórcy gry szukają sposób na wrzucenie na nie siodła, aby mogły podróżować z naszymi bohaterami po Azeroth. Chociaż jestem pewien, że niektóre z nich są bardziej komiczne niż pozostałe. :P Tak czy inaczej, kiedy tylko ta informacja będzie gotowa, zostanie ona wam przekazana.

Na sam koniec przedstawiamy tłumaczenie obszernego wpisu Zarhyma w temacie "Dlaczego Mists of Pandaria?", w którym dokładnie opisuje on czym ma być dodatek - podpowiedź: nie chodzi o wesołe pandy wcinające bambusa.

Temat: Why MoP?

To dobre pytanie, Zubupally! Zrobię co w mojej mocy, aby odnieść się do popularnych pytań/obaw w ten późny piątkowy wieczór.

Po pierwsze, dla zachowania kontekstu, pokazaliśmy sporo pandarenów na BlizzConie, ponieważ wówczas ukończone były ich grafiki (i jest to oczywiście grywalna rasa). Czy pandareni są na całym nowym kontynencie? Oczywiście. Istnieją jednak bardzo unikalne kultury i nowe rasy, włączając w to diabolicznych przeciwników w postaci mogu, mantid oraz sha.

Tak jak wspomniało kilka osób, Pandaria zaczyna jako względnie nieznana i spokojna kraina. (spoiler!) Nie potrwa to jednak zbyt długo. Konflikt między Hordą i Przymierzem będzie dalej eskalował w omawiamy już sposób, jednak wcześniej nie udało nam się go odpowiednio wprowadzić. Zapewni to dużo większą głębię w fabule (mamy nadzieję!), kiedy zobaczycie to co stanie się "przed" dodatkiem.

Nowy kontynent jest inspirowany klimatami azjatyckimi, jednak jest to wciąż gra fantasy pełna świetnych i oryginalnych widoków. Szczególnie kilka ostatnich stref jest czymś, co nazywamy "high concept". Nie znajdziecie nic podobnego w realnym świecie.

Mimo to, wciąż możecie pytać, "dlaczego Mists of Pandaria?"

Uważamy, że po ponad siedmiu latach w życiu World of Warcraft nadszedł czas na rozpoczęcie nowych historii. Poprzednie dodatki silnie bazowały na bohaterach i wrogach ze strategicznych odsłon Warcrafta. Nie planujemy spocząć na laurach. Chcemy wprowadzić nowe postacie, które będziecie mogli poznać. Chcemy, abyście mieli nowych wrogów z którymi będziecie mogli się zmierzyć. Co najważniejsze, chcemy rozpocząć nowe historie, które wykorzystamy w przyszłości. Nie ma nic gorszego niż walka z bossem o którym nigdy nie słyszałeś. O wiele fajniej jest, kiedy go poznasz, zyskasz powód żeby go nienawidzić, a jego zabicie oznaczać będzie koniec jego złowrogich planów, a nie tylko zdobycie nowych przedmiotów.

W Mists of Pandaria skupiamy się nieco na lżejszym aspekcie gry, aby skontrastować to z klimatem końca świata z Cataclysm. Nie oznacza to jednal, że będą tam tylko jednorożce i motylki. Pod nowym kontynentem czyhają mroczne sekrety i są one jeszcze bardziej podstępne, bowiem zobaczycie nowe, piękne lokacje, zanim będą one zagrożone, a czasem nawet zniszczone.

Podsumowując, w czasie ostatniego BlizzConu przedstawiliśmy bardzo ogólny zarys nowego dodatku. Kiedy w marcu dobiegnie końca wyjazd prasowy, poznacie o wiele więcej soczystych szczegółów na jego temat. Nie będzie można go podsumować obrazkiem uśmiechającej się pandy wcinającej bambusa.

Komentarz (1)

  • Gadać każdy sobie może i tak wszystko wyjdzie jak zagramy ;]
    Mi zależy tylko na dobrym balansie klas bo to podstawa dobrej gry.
    ~balkan93
    2012/02/05 13:11

Pozostałe nowości