2.7 miliona kopii Mists of Pandaria w pierwszym tygodniu - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 04.10.2012

2.7 miliona kopii Mists of Pandaria w pierwszym tygodniu

Na łamach oficjalnej strony Blizzarda pojawił się komunikat prasowy, z którego wynika, że najnowszy dodatek do World of Warcraft został sprzedany w pierwszym tygodniu w liczbie 2.7 miliona egzemplarzy, a liczba aktywnych subskrybentów gry wzrosła do poziomu powyżej 10 milionów.

ARMIE HORDY I PRZYMIERZA ROSNĄ W SIŁĘ PO PREMIERZE DODATKU MISTS OF PANDARIA™

2,7 miliona egzemplarzy nowego dodatku do World of Warcraft sprzedanych w pierwszym tygodniu - ponad 10 milionów subskrybentów na całym świecie

 

PARYŻ, Francja -- 4 października, 2012 -- 25 września odbyła się globalna premiera World of Warcraft®: Mists of Pandaria™ - nowego rozszerzenia do największej na świecie, płatnej gry MMO, a firma Blizzard Entertainment, Inc. ogłosiła dziś, że do walki o Pandarię dołączyły już miliony graczy. Podczas pierwszego tygodnia od premiery, a jeszcze przed jej wydaniem w Chinach, które nastąpiło 2 października, sprzedano około 2,7 miliona egzemplarzy dodatku, a liczba graczy na całym świecie przekroczyła 10 milionów subskrybentów, odnotowując wzrost we wszystkich znaczących regionach.*

„Wydając Mists of Pandaria postawiliśmy sobie za cel dać graczom jeszcze więcej radości z zabawy i odkrywania świata, co zawsze było podstawą World of Warcraft -- a także dodanie mnóstwa dodatkowych elementów i funkcji do gry,” powiedział Mike Morhaime, dyrektor zarządzający i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Bardzo cieszymy się widząc wyniki pracy włożonej w to rozszerzenie i słysząc pozytywne opinie naszych graczy.”

Zespół twórców World of Warcraft ciężko pracuje nad pierwszą dużą aktualizacją do rozszerzenia. Dodatkowe informacje, takie jak data wydania oraz opis zawartości podamy w niedalekiej przyszłości.

W World of Warcraft: Mists of Pandaria floty wojenne Przymierza i Hordy ścierają się u wybrzeży od dawna zagubionego kontynentu, zwiastując nową erę odkryć i podbojów w historii świata Azeroth. Gdy gracze zbiegną z pokładów statków na brzeg tej nieznanej, egzotycznej krainy i zaczną poznawać jej sekrety, napotkają nowych potężnych sprzymierzeńców, odkryją starożytne tajemnice i odegrają rolę w rozognieniu trwającego od wieków konfliktu między Hordą a Przymierzem, tym razem na obcym polu bitwy, z dala od domu.

Dodatek Mists of Pandaria jest dostępny w wersji na płycie DVD-ROM na komputery z systemami Windows® XP/Windows Vista®/Windows® 7 oraz Macintosh®w sugerowanej cenie detalicznej 34,99 €. Można go także zakupić w wersji cyfrowej bezpośrednio na stronie gry World of Warcraft firmy Blizzard (www.WorldofWarcraft.com), również w cenie 34,99 €.

W sklepach dostępna jest już także specjalna edycja kolekcjonerska, zawierająca mnóstwo dodatkowych przedmiotów. Można ją nabyć wyłącznie w wersji pudełkowej w sugerowanej cenie detalicznej 69,99 €. Oprócz płyty z grą, znajdują się w niej następujące elementy:

 • Przedmioty cyfrowe do gry World of Warcraft – wierzchowiec Imperial Quilen i zwierzak Lucy Quilen Cub, portrety Battle.net®do gry StarCraft®II, a także symbol i akcent na sztandar do gry Diablo® III.
 • 208-stronicowy album pt. The Art of Mists of Pandaria – wydany w twardej okładce, zawierający niepublikowane dotąd grafiki z różnych etapów tworzenia dodatku;
 • Zestaw DVD/Blu-Ray z materiałami zza kulis produkcji World of Warcraft: Mists of Pandaria, wypełniony ponad godziną nagrań i wywiadów z twórcami gry;
 • Ścieżka dźwiękowa z edycji kolekcjonerskiej World of Warcraft: Mists of Pandaria na płycie CD;
 • Podkładkę pod mysz World of Warcraft Mists of Pandaria ze specjalnej edycji, na której uwieczniono Chena Stormstouta, legendarnego pandareńskiego miodowara;

po raz pierwszy gracze w World of Warcraft maja możliwość zakupienia specjalnej, cyfrowej wersji deluxe Mists of Pandaria (w sugerowanej cenie detalicznej 49,99 €), dostępnej na stronie World of Warcraft website (www.WorldofWarcraft.com) lub u wybranych sprzedawców w postaci kodu aktywacyjnego. Cyfrowa wersja deluxe zawiera pełną wersję Mists of Pandaria w formie cyfrowej, a także przedmioty cyfrowe z edycji kolekcjonerskiej, dostępnej wyłącznie w wersji pudełkowej. Gracze, którzy zakupią wydanie standardowe w wersji cyfrowej albo pudełkowej, będą mogli w dowolnym momencie ulepszyć grę do cyfrowej wersji deluxe (do chwili, gdy osobna wersja cyfrowa deluxe będzie dostępna w sprzedaży) za dodatkowe 15 €.

Mists of Pandaria oferuje dużą ilość różnorodnych elementów dla nowych i powracających graczy w World of Warcraft. W dodatku na graczy czekają: nowa grywalna rasa (pandareni) z własną strefą startową i zadaniami, nowa klasa postaci (mnich) i olbrzymi nowy kontynent, który gracze będą odkrywać szukając przygód i prowadząc swoje postacie do poziomu 90 – nowego maksymalnego progu doświadczenia. Oprócz tego dodatek wprowadza wiele nowych elementów rozgrywki opracowanych tak, aby zapewnić jeszcze więcej sposobów na zabawę w grze. Wśród nich znaleźć można scenariusze – elastyczny nowy rodzaj kooperacyjnych wyzwań PvE; tryb wyzwań, zapewniający prestiżowe nagrody graczom, którzy pokonają podziemia przeznaczone dla pięcioosobowej drużyny w Mists of Pandaria, a także zupełnie nowy system bitew zwierzaków.

Dodatek otrzymał klasyfikację „12” w systemie PEGI. Oprócz wersji angielskiej, Mists of Pandaria jest dostępny w pełni zlokalizowany w następujących językach: hiszpański (odmiana południowoamerykańska), portugalski (odmiana brazylijska), francuski, niemiecki, hiszpański (odmiana europejska), rosyjski, koreański, chiński (w wersji tradycyjnej i uproszczonej) oraz – po raz pierwszy w przypadku premiery dodatku do World of Warcraft – włoski.

Więcej informacji o World of Warcraft i Mists of Pandaria można znaleźć na stronie http://www.WorldofWarcraft.com. Blizzard Entertainment przygotowuje obecnie różne gry i z tego powodu oferuje pracę na wielu stanowiskach. Więcej informacji oraz instrukcje odnośnie aplikowania znajdują się na stronie http://jobs.blizzard.com.

Komentarz (6)

 • To lipa straszna w takim razie. Tylko tyle kopii przy tylu subskrybentach? A co z resztą? Trochę nie chce mi się wierzyć, że 75% ludzi dalej tłucze w Cata.
  ~atylla3
  2012/10/04 19:45
 • Atylla3 poprzednie dodatki sprzedawaly sie gorzej. Do tego w Chinach chyba jeszcze nie ma dodatku? Ma ktos jakies info na ten temat?
  ~nabonid
  2012/10/04 22:36
 • Prosze bardzo:

  TBC - 2.4M pierwszego dnia, 3.5M w pierwszym miesiącu
  WotLK - 2.8M pierwszego dnia, 4M w pierwszym miesiącu
  Cata - 3.3M pierwszego dnia, 4.7M w pierwszym miesiącu
  ~giggi
  2012/10/05 08:50
 • W Chinach 02.10 była premiera chyba
  ~matt444
  2012/10/05 08:55
 • Gigi twoje statystyki są naprawdę bardzo fajne, tylko że pokazują jak sprzedały się dodatki w pierwszym MIESIĄCU, a MoP trwa tylko jakieś półtora tygodnia...
  ~Garn
  2012/10/06 01:00
 • ~Garn
  z tego co ~giggi nspisał w pierwszych słowach widzę, ze wspomina o sprzedaży pierwszego dnia, a są one lepsze od mopa.
  ~metra
  2012/10/10 19:14

Pozostałe nowości