Zapowiedź 5.4: Zmiany w systemie Aren - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 02.07.2013

Zapowiedź 5.4: Zmiany w systemie Aren

Na łamach oficjalnej strony World of Warcraft pojawił się krótki wpis, w którym Blizzard przedstawia zmiany, które dotkną system Aren w najbliższej aktualizacji. Czy proponowane modyfikacje mają szansę tchnąć nowe życie w ten element rozgrywki PvP? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tłumaczeniem.

Spore zmiany zmierzają do systemu Aren w World of Warcraft i mają one na celu sprawić, że uczestniczenie w tego typu rozgrywce będzie o wiele wygodniejsze oraz będzie ona bardziej konkurencyjna, niż kiedykolwiek wcześniej. Niektóre z tych modyfikacji zaczną pojawiać się na Publicznym Serwerze Testowym już wkrótce.

Dziś konkurencyjność jest ograniczona do serwerów z określonej Battlegroupy, a możliwość uczestniczenia w Arenach jest ograniczona systemem, który wymaga posiadania statycznej drużyny na tym samym serwerze. W nadchodzącym patchu 5.4, wprowadzamy technologiczne poprawki, które rozwijaliśmy w czasie (jak na przykład dobieranie graczy z całego regionu), aby zwiększyć pulę walczących grup oraz poprawić doświadczenie płynące ze starć na Arenach dla wszystkich grających w World of Warcraft.

Jedną z rzeczy, które dostrzeżecie w aktualizacji 5.4 jest to, że nie potrzebujecie dołączyć ani tworzyć grupy Areny. Zamiast tego, system kolejkowania będzie działał podobnie do tego, który funkcjonuje w Rated Battlegrounds: możecie wejść w kolejkę w odpowiedniej drużynie (2v2, 3v3 i 5v5), a przeciwnicy zostaną dobrani w zależności od średniego Match Making Rating waszej drużyny.

W dużej mierze mechaniki Areny pozostaną niezmienione. W dalszym ciągu będziecie otrzymywać i tracić Personal Rating w zależności od wygranych i przegranych, jednak limit Conquest Point, jakie możecie zdobyć w danym tygodniu, będzie zależny od waszego Personal Rating. Wymóg ratingu do kupienia przedmiotów będzie również zależał od Personal Rating.

Zmiana ta ma kilka wyraźnych zalet w porównaniu do poprzedniego systemu, który wymagał stałych drużyn:

Nie będziecie już musieli się martwić o zapraszanie, dołączanie i opuszczanie drużyn Areny. Teraz możecie grać z kim i kiedy tego chcecie.
Będziecie mogli dołączyć do grupy między-serwerowej i wejść w kolejkę na mecz Areny ze znajomymi z innych serwerów.
Ranking Areny nie będzie już sortowany w Battlegroupie. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Rated Battleground i Battleground, Areny również będą obejmowały cały region. Będziecie konkurowali ze wszystkimi graczami Areny z waszego regionu.

Podobnie jak poprzednio, na koniec sezonu Areny, najlepsi gracze otrzymają tytuły i wierzchowce.

Jesteśmy bardzo podekscytowani tymi zmianami i nie możemy się doczekać waszych opinii na ich temat. Dołączcie do nas na PTR, kiedy tylko te zmiany się tam pojawią i sprawdźcie je osobiście.

Jakiś czas temu w jednym z popularnych programów, Late Night with Jimmy Fallon, pojawił się utwór muzyczny, w którym prowadzący wraz z członkami społeczności World of Warcraft oddają cześć dziełu Blizzarda.

Komentarz (5)

 • I tak nie uratuje to arenek w wowie sorry ale gracze arenowi muszą się zadowalać 2 nowymi arenami co półtora roku dla tego areny stały się nudne i brak w nich balansu.
  ~Frezko11
  2013/07/02 21:32
 • Co mialo by poprawic areny Twoim zdaniem?
  ~AntyGarn
  2013/07/04 10:42
 • Dobrego balansu postaci w PVP i tak nigdy nie będzie gdyż talenty z PVE są w linii prostej powiązane z PVP. Jeżeli usuną konieczność zapraszania ludzi do grup arenowych, aby móc z nimi zagrać, to na pewno nie będzie to ze szkodzą dla graczy. Przynajmniej będzie można w wolnym czasie zagrać sobie areny z kim się chce. Ludzie którzy marudzą na temat PVP w WoWie (mało aren itd) powinni przypomnieć sobie, iż WoW jest to gra przede wszystkim MMORPG co oznacza, że zawsze będzie przewaga PVE nad PVP. Były już gry MMO które próbowały odwrócić tą proporcję niestety z marnym skutkiem.
  ~Solanria
  2013/07/11 12:48
 • Hehe taka prawda że to zmiany w systemie arenowym a nie w arenach to nic nie zmienia w walkach na arenie ,mogli by zrobic ruchome platformy czy capture the flag a do swojego arenowego teama i tak moglem wyzucic i dodac kogo chce
  ~tainlo
  2013/07/15 15:05
 • @tainlo nie nie możesz wrzucić i dodać kogo chcesz, możesz dodać tylko osobę, która nie jest w arena team innego gracza co oznacza, że taki gracz nie zagra z Tobą jeśli nie chce/nie może opuścić arena team a zwykle Ci z wysokim ratingiem nie opuszczą drużyny tylko po to by pyknąć sobie z kimś jeden czy dwa meczyki. Ta zmiana pozwoli zagrać z dowolną osobą z Twojego regionu i jest zdecydowanie na plus (w przeciwieństwie do coraz większej liczby płatnych przedmiotów...)
  ~walp00
  2013/07/20 02:10

Pozostałe nowości