Zapowiedź 5.4: Proving Grounds - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 15.07.2013

Zapowiedź 5.4: Proving Grounds

Na łamach oficjalnej strony World of Warcraft pojawiła się kolejna zapowiedź związana z aktualizacją 5.4. Proving Grounds pozwoli graczom na przetestowanie swoich umiejętności w prowadzeniu jednej z trzech dostępnych ról - tanka, healera lub DPSa.

W życiu każdego healera, tanka lub zadającego obrażenia przychodzi taki czas, kiedy postanawia on przenieść swe umiejętności na zupełnie nowy poziom. Kiedy nadejdzie ten moment, Proving Grounds będą czekały. Znajdujący się w Temple of the White Tiger, ten nowy element gry będzie oferował powtarzalne jednoosobowe scenariusze, w których grający postaciami na 90 poziomie będą mogli poddać swe umiejętności próbie lub wypróbować nową rolę w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku.

Wejście

Aby rozpocząć, będziecie musieli porozmawiać z NPC w Temple of the White Tiger w Kun-Lai Summit lub trenerem klasowym, który udostępni wejście do strefy instance. Po wkroczeniu do Proving Grounds, wasze przedmioty zostaną zeskalowane w dół, podobnie jak ma to miejsce w Challenge Mode. W zależności od tego, jaką rolę wybraliście, możliwe, że nie będziecie sami.

Wybierz swoją rolę

W Proving Grounds, podobnie jak w innych strefach instance, będziecie mogli wybrać rolę tanka, healera lub DPSa. Kiedy podejmiecie już decyzję, stawicie czoła serii wyzwań, które zostały stworzone w oparciu o mechaniki walki, z którymi twoja rola zmagałaby się w normalnych podziemiach.

  • Tank: będziecie musieli chronić NPCów przed nadciągającymi falami wrogów, które przetestują wasze umiejętności tankowania na wiele sposobów. Nie martwcie się jednak, ponieważ sojuszniczy NPCowie będą was wspierać zarówno zaklęciami leczącymi, jak i atakując przeciwników.
  • Damage: czasami po prostu trzeba iść samotnie. Będziecie walczyć z wrogami, jednocześnie dając sobie radę z wieloma dodatkowymi mechanikami, włączając w to przerywanie zaklęć, dobijanie uciekających przeciwników, odpowiednie użycie cooldownów, unikanie negatywnych mechanik itd.
  • Healer: Czterech NPCów dołączy do was, abyście stworzyli pełną drużynę. Utrzymanie sojuszników przy życiu będzie wymagało nie lada umiejętności, kiedy razem będziecie stawali naprzeciw kolejnym falom wrogów.

Wybierz swą własną przygodę

Proving Grounds będzie dostępne w czterech trybach: Bronze, Silver, Gold oraz Endless. Każdy tryb pozwoli na przetestowanie umiejętności oraz na nauczenie się czegoś więcej na temat danej roli. Będziecie musieli przejść każdy z nich (zaczynając od Bronze), aby móc przejść dalej. Kiedy pokonacie Gold, odblokujecie Endless, gdzie będziecie w pełni gotowi na to, aby wprawić waszych znajomych w zdumienie.

W Endless poznacie swoje limity i zobaczycie jak długo uda wam się przetrwać, kiedy każda kolejna fala wrogów będzie coraz trudniejsza do pokonania. Im dłużej przetrwacie na Endless, tym wyższy będzie wasz wynik, a system został stworzony tak, abyśćie mogli śledzić swoje postępy.

Przetrwaj

Będziecie mogli wkroczyć do Proving Grounds tak wiele razy, jak będziecie mieli na to ochotę, aby poprawić swoje umiejętności zdobywając osiągnięcia oraz pochwalić się, jeśli uda wam się przetrwać dłużej niż waszym przyjaciołom. Krótka rozmowa z NPCami i już ponownie wkraczacie do akcji.

Nie będziecie musieli martwić się śmiercią i utratą wytrzymałości przedmiotów. Jedzenie i eliksiry będą miały pełny czas trwania, jednak misktury zostawcie w domu - nie będziecie ich mogi tutaj użyć. Będziecie mieli jednak dostęp do wielu innych elementów w Proving Grounds, włączając w to Vendorów, Soulwelle, naprawy oraz Reforgerów.

Teraz, kiedy już wiecie, co na was czeka, naostrzcie swój oręż, zaklnijcie nowe szaty i przygotujcie się na dumne wkroczenie do Proving Grounds.

Komentarz (0)

  • Brak komentarzy

Pozostałe nowości