Historia Shaohao - preludium - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 03.08.2013

Historia Shaohao - preludium

W dodatku Mists of Pandaria Blizzard stawia bardzo duży nacisk na elementy związane z opowiadaniem historii świata Azeroth. Dziś pojawił się pierwszy odcinek animowanej historii ostatniego imperatora Pandarii, Shaohao.

Dziesięć tysięcy lat temu w prastarym imperium, Pandarii, imperator Shaohao poprosił Wielkiego Waterspeakera, aby ten spojrzał w jego przyszłość. Co przepowiedziały wody rzeki? Poznajcie historię Pandarii w "The Burdens of Shaohao Prelude: The Vision".

Dziesięć tysięcy lat temu wszystkie kontynenty Azeroth stanowiły jedność. Powiadają, że wszystkie rzeki świata spływały do jednego, magicznego miejsca. To prastare imperium, Pandaria, osadzone było pośród najbardziej żyznych dolin, na skraju świata. Oto ostatni imperator w dniu swej koronacji. Nazywał się Shaohao.

Młody Shaohao urodził się po to, aby być imperatorem. Bogactwo wspaniałego królestwa Pandarii należało do niego. Wszyscy imperatorzy Pandarii zaczynali swe rządy konsultując się z potężnymi mędrcami jinyu. Legenda głosi, że jinyu potrafili rozmawiać z rzekami, że w ich szumiących falach słyszeli szepty przyszłości. Wielki mędrzec zamknął swe oczy i wsłuchał się w głos rzeki. Nasłuchiwał wieści o długim życiu imperatora i dobrobycie jego królestwa, jednak usłyszał coś zupełnie innego.

Stary, mądry jinyu dostrzegł odległą krainę. Królestwo elfów, przepełnione ich arogancją. Widział dół ognia, ogromną paszczę z której wydobywały się przerażające koszmary. Niezliczone oddziały demonów miały wkrótce zalać Azeroth, niszcząc krainy i plugawiąc wszystko to, co dotknęły. Nawet, jeśli udało by się je pokonać, świat zostanie na zawsze strzaskany, zaś kontynenty rozerwane.

Imperator Shaohao przyglądał się nie dowierzając, kiedy jinyu wyrwał się z koszmaru swej wizji.

"Co zobaczyłeś?" zapytał Shaohao. "Długie życie? Dobrobyt królestwa?"

Jednak przyszłość nie skrywała żadnego z tych darów dla ostatniego imperatora pandarenów. Nie, młody Shaohao nie mógł spocząć na bogactwie swego królestwa. Jeśli miał ochronić swą krainę i lud, będzie musiał zrobić coś wielkiego. Wybierze się w epicką podróż, poświęci wszystko to, kim był. To właśnie opowieść o nim.

Komentarz (1)

  • Świetnie to zrobili :)
    ~BeLial
    Battlenet Network
    2013/08/05 12:54

Pozostałe nowości