Zapowiedź 5.4: Connected Realm - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 05.08.2013

Zapowiedź 5.4: Connected Realm

Na oficjalnej stronie World of Warcraft pojawiła się zapowiedź kolejnego elementu aktualizacji 5.4 - Connected Realms. Czy system ten jest szansą na ożywienie niezbyt popularnych serwerów gry? Miejmy nadzieję!

Przez lata gracze World of Warcraft migrowali na różne serwery, aby grać ze swoimi znajomymi, szukać nowych gildii, móc pokonywać bossów w trybie Heroic, poszukiwać największego wyzwania w trybie PvP lub innych rzeczy, dzięki którym znajdą dla siebie nowe miejsce, które nazwą swym domem. Tego typu zmiany mogą sprawić, że mniej popularne serwery będą oferowały dalekie od optymalnego doświadczenie płynące z gry, przez co trudniej jest znaleźć gildie, dać sobie radę z grupowymi wyzwaniami czy znaleźć coś konkretnego w Domu Aukcyjnym.

W patchu 5.4 planujemy uporać się z tym problemem dzięki Connected Realms. Stworzone na dotychczasowej technologii cross-realm, Connected Realm jest zestawem dwóch lub większej liczby standardowych serwerów, które zostały na stałe połączone. Tego typu połączone serwery będą zachowywały się jak jeden serwer, dzięki czemu będziecie mogli dołączać do tych samych gildii i drużyn Areny, mieć dostęp do wspólnego Domu Aukcyjnego, robić te same strefy instance i raid oraz dołączać do innych bohaterów, aby wspólnie wykonywać zadania.

Naszym celem w przypadku Connected Realms jest danie graczom na mniej zaludnionych serwerach większych szans na zbieranie się w grupy, rywalizowanie i interakcje z innymi graczami, aby wspólnie mogli podjąć największe wyzwania, jakie stawia przed nimi Azeroth. Taka interakcja stanowi ogromną część tego, co sprawia, że World of Warcraft jest fajny, a to rozwiązanie pomoże nam zapewnić takie doświadczenie dla większego grona graczy.

Przygotowaliśmy krótki FAQ, aby odpowiedzieć na niektóre pytanie, które zapewne macie i nie możemy się doczekać, aż podzielicie się swoimi opiniami i pytaniami w komentarzach

Q: Dlaczego wprowadzacie Connected Realms
A:
Kiedy World of Warcraft ewoluował, widzieliśmy naturalną tendencję graczy do przenoszenia się na bardzo aktywne serwery, porzucając tym samym te mniej zaludnione. W związku z naturą World of Warcraft jako gry massively multiplayer, niektóre elementy rozgrywki nie są optymalnie wspierane na mniej popularnych serwerach. Pozwalając na to, aby dwa lub większa ilość realmów o niskiej populacji grały wspólnie, mamy nadzieję na zapewnienie graczom większej szansy na uczestniczenie w grupowych aktywnościach, wzmacniając tym samym prężną społeczność gry.

Connected Realms pozwalają nam również na łączenie populacji tak, aby nie było to niekorzystne dla graczy i nie miało negatywnego wpływu na poczucie własnej tożsamości i postaci. Inne alternatywy, takie jak trwałe połączenie serwerów, wymagałoby od nas wymuszenia zmiany imienia postaci, jeśli nastąpiłby konflikt nazw, co mogłoby prowadzić do zamieszania wśród powracających graczy, kiedy ich stary serwer nie widniałby na liści dostępnych realmów. Niektórzy gracze są silnie powiązani z nazwą serwera i jego historią, a my nie chcemy tego usuwać.

Q: Dlaczego wprowadzacie to teraz?
A:
Nasza technologia cross-realm rozwijała się nieustannie od czasu, kiedy powstała z myślą o robieniu dungeonów. Teraz doszliśmy do etapu, kiedy możemy stworzyć jednolite światy złożone z kilku serwerów i wydaje nam się, że przyniesie to wiele korzyści.

Q: Jak mogę stwierdzić, że ktoś jest na moim Connected Realm, a z innego serwera?
A:
Podobnie jak robimy to symbolem (*) obok imienia gracza, kiedy informujemy, że jest on z innego serwera z Raid Finderze, Dungeonie, Scenario lub w strefie między-serwerowej, będziemy używali symbolu (#), aby wskazać, że ktoś jest z twojego Connected Realm, a nie z twojego serwera.

Q: Które serwery będą połączone jako Connected Realm?
A:
Jeszcze nie zdecydowaliśmy o tym, które serwery będą tworzyły Connected Realm, ani tym, z którymi serwerami będą one połączone, jednak będziemy je grupować według typu (np. PvE z PvE, PvP z PvP, RP z RP). Rozważamy bardzo wiele czynników, włączając w to Battlegroupę, populację oraz balans frakcji.

Q: Jak wiele serwerów będzie tworzyło Connected Realm?
A:
Nie wiemy jeszcze jak wiele serwerów będzie tworzyło Connected Realm, ale z pewnością będzie to kwestia indywidualna. Naszym celem jest stworzenie żywego doświadczenia z gry online, które pozwoli graczom na dołączanie do gildii, dostęp do aktywnego Domu Aukcyjnego oraz wspólne porywanie się na zawartość gry stworzoną z myślą o grupie.

Q: Czy Connected Realms będą miały swoje limity?
A:
Nie powinno być w nich żadnych limitów. Chcemy, aby doświadczenie było niewyczuwalne i spodziewamy się, że zadziała to tak, że nagle staniecie się częścią bardziej aktywnego serwera.

Q: Kiedy Connected Realms będą dostępne?
A:
Jeszcze nie podjęliśmy decyzji w sprawie tego, kiedy stworzymy pierwszy Connected Realm, jednak powinno się to wydarzyć tuż po wydaniu patcha 5.4.

Komentarz (1)

  • "Szkoda, że tak szybko". Już zaczynałem się przyzwyczajać do 60 osób łącznie w Hordzie i przymierzu online w godzinach szczytu na serwerze Karazhan - co gwarantowało zerowy poziom gry.
    ~costarea
    2013/08/06 12:45

Pozostałe nowości