Podsumowanie zapowiedzi patcha 5.4 - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 25.08.2013

Podsumowanie zapowiedzi patcha 5.4

Patch 5.4 już wkrótce pojawi się na serwerach World of Warcraft. Blizzard przygotował krótki wpis, w którym podsumowane zostały najważniejsze informacje związane z nadchodzącą aktualizacją gry. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tłumaczeniem.

Patch 5.4 Siege of Orgrimmar nadchodzi. Aby pomóc lepiej wam się przygotować, stworzyliśmy listę najważniejszych informacji, które mogą się przydać, aby dzień wydania aktualizacji nie był zaskoczeniem. Możecie przyjrzeć się aktualnym patch notes z Public Test Realm albo nawet ściągnąć grę i przetestować aktualizację na PTR.

W aktualizacji dodana zostanie nowa strefa raid, wprowadzonych zostanie wiele zmian w klasach, nowy sezon PvP oraz strefa z zadaniami. Patch oznacza również koniec eventu Battlefield: Barrens. Zapoznajcie się z tekstem poniżej, aby dowiedzieć się, jak najlepiej się przygotować na przygody, które zaoferuje Patch 5.4: Siege of Orgrimmar.

Zmiany Klasowe
Pewne zmiany dotkną wszystkich klas w patchu 5.4, włączając w to modyfikacje związane z glyphami oraz umiejętnościami, ale również pewne poprawki w istniejących mechanikach, takich jak Vengeance. Jest to idealny moment na to, abyście zapoznali się z patch notes Public Test Realm, żeby zobaczyć, czego możecie się spodziewać, kiedy zalogujecie się w dniu wydania aktualizacji. Pamiętajcie jednak, że lista zmian z PTR nie jest ostateczna i część rzeczy może ulec zmianie przed wydaniem patcha.

Pamiętajcie również, ay zapoznać się z blogiem Dev Watercooler: Dissecting Patch 5.4 Class Changes, w którym Ghostcrawler przedstawia powody pewnych zmian w klasach.

Wymiana Walut
W patchu 5.4 Justice oraz Valor points nie zostaną przekonwerowane, jednak wraz z rozpoczęciem nowego Sezonu PvP, możecie się spodziewać, że Conquest zostanie standardowo wymieniony na Honor.

Miejscie również świadomość, że koszt konwersji Justice na Honor będzie wyższy i 250 Honoru będzie kosztowało 500 Justice.

Gdzie Nowe Przedmioty Za Valor?
W aktualizacji 5.4 nie będzie nowego Valor Quartermastera. Zamiast tego, wszystkich tych, którzy chcą zdobyć przedmioty zapraszamy do podjęcia się wyzwań, które czekają na nowej Timeless Isle. Możecie dowiedzieć się więcej na jej temat w zapowiedzi, którą przygotował Bashiok.

Ethereals, którzy oferują możliwość ulepszenia przedmiotów nigdzie się nie wybierają, dlatego będziecie mogli wydać swój Valor na ulepszenie obecnych przedmiotów.

Aktualizacje PvP
Zaczyna się 14 Sezon!
Sezon 14 PvP pojawi się wraz z patchem 5.4, co oznacza kilka rzeczy. Po pierwsze, przedmioty Season 14 Grievous staną się dostępne. Wersje Elite Season 14 Grievous będą dostępne dla graczy, którzy osiągną personal rating 2,000 oraz zdobędą w czasie trwania sezonu 27,000 Conquest Points, a wersje nie-Elite nie będą już potrzebne do ich kupienia. Przedmioty z poprzedniego sezonu, Season 13 Tyrannnical będą dostępne do kupienia za Honor Points, a Season 12 Malevolent będą mogły zostać zrobione przy pomocy profesji. Dodatkowo, założenie dowolnej pary trinketów PvP z sezonu 12 lub dalszych, da 10% redukcji otrzymywanych obrażeń od innych graczy.

Nowy system Areny
Duże, duże zmiany dotną tego, jak organizowane są Areny w Patchu 5.4. Najważniejsze jest to, że gracze nie będą musieli tworzyć, ani dołączać do drużyn Areny, aby móc brać udział w rozgrywkach. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku systemu Rated Battlegroundów, gracze w drużynie odpowiedniego rozmiaru (nawet z różnych serwerów!) mogą wejść w kolejkę na Arenę odpowiadającą rozmiarowi grupy (2v2, 3v3, 5v5).

Aby poznać więcej szczegółów na temat tego, jak będzie działała Arena w 5.4, zapoznajcie się z blogiem Daxxarriego na ten temat: Patch 5.4 Arena Update.

Bądźcie Przygotowani
Vale of Eternal Blossoms oraz Golden Lotus
Może już wiecie o tym, że przerażające działania Garrosha przyniosą zniszczenie do Vale of Eternal Blossoms. Oznacza to, że majestatyczna pagoda, gdzie przebywali członkowie Golden Lotus, zniknie.

Mimo, że jest to ogromna tragedia, Golden Lotus dalej walczą. W dalszym ciągu możecie wykonywać dla nich zadania oraz zdobywać reputację dla Golden Lotus zabijając ich wrogów w Vale. Szczegóły na ten temat znajdziecie w podsumowaniu Nethaery: Patch 5.4: Zniszczenie Vale of Eternal Blossoms.

Battlefield: Barrens
Konflikt, który rozgorzał w Barrens zakończy się w strefie raid Siege of Orgrimmar, jednak oznacza to, że wiele zadań stamtąd oraz Darkspear Rebellion Quartermaster nie będą już dostępni, kiedy patch pojawi się na serwerach. Jeśli chcecie któryś z przedmiotów, jak na przykład Xan'tish's Flute lub Latent Kor'Kron armor, macie niewiele czasu!

Mimo, że zadania i Quartermaster nie będą już dostępne, Kor'kroni oraz ich obozy pozostaną w Barrens (mimo, że nie będzie można zdobyć u nich zasobów związanych z Battlefield: Barrens) i będą oni rzucali Gahz’rooki’s Summoning Stone, Raptorhide Boxing Gloves oraz Kor’Kron Supply Satchel.

Uwaga łowcy tytułów! Ekskluzywne tytuły powiązane z Battlefield: Barrens, Hordebreaker (Przymierze) oraz Darkspear Revolutionary (Horda) znikną po wydaniu patcha! Jeśli chcecie zdobyć jeden z nich, lepiej żebyście wykonali zadania, zanim znikną.

Uwaga entuzjaści Transmogryfikacji! Griftah’s Authentic Troll Shoes znikają wraz z pojawieniem się 5.4! Możliwe, że powrócą one w przyszłości, jednak aby mieć pewność, że je zdobędziecie, lepiej wybrać się do Barrens i wesprzeć Darkspear Rebellion.

Wowhead zamieścił przydany poradnik, który pomoże wam zdobyć to, co chcecie z Battlefield: Barrens, zanim event zniknie na zawsze.

Profesje
Archeologia
Mantid Artifact Sonic Locator ulegnie zmianą (więcej na ten temat w patch notes z PTR), jednak ważne jest to, że w przyszłości będzie trudniej zdobyć jeden z nich, dlatego to dobry czas, aby go kupić.

Nowe przedmioty wytwarzane z raidów oraz PvP
Nowych materiałów będzie można użyć do stworzenia przedmiotów PvE i PvP. Stworzenia nowych materiałów będzie można się nauczyć z przepisów, które wypadać będą z istot w Pandarii. Zapoznajcie się z sekcją profesji w patch notes, aby przekonać się, czy nie powinniście zachować jakiś materiałów przed wydaniem aktualizacji.

Łowienie
Wraz ze zniszczeniem Vale of Eternal Blossoms, Jewel Danios zostały przeniesione do nowego miejsca na Timeless Isle... gdzie możecie je wyłowić!

Bezproblemowe Aktualizowanie
Łatwo jest się przekonać, że będziecie gotowi do gry, kiedy tylko serwery będą dostępne w dniu aktualizacji. Jeśli nie graliście od jakiegoś czasu, najprostszą rzeczą jaką możecie zrobić jest włączenie Launchera World of Warcraft i pozwolenie na to, aby gra ściągnęła dostępne pliki gry. Upewnijcie się również, że wasze Addony są zaktualizowane po wydaniu patcha. Jest to również dobry czas na zaktualizowanie sterowników waszych kart graficznych, aby się upewnić, że nie będzie żadnych problemów związanych z kompatybilnością.

Jeśli będziecie mieć jakieś problemy z aktualizowaniem gry, istnieje temat wsparcia technicznego, gdzie znajdziecie pomoc. Możecie również śledzić @BlizzardCS na Twitterze, aby mieć dostęp do najświeższych wieści związanych ze wsparciem w grze.

Dodatkowa Pomoc Związana z Kontem
Pomoc dotycząca konta oraz problemów w grze jest kilka kliknięć od was. Możliwe, że na forum Customer Support są już wątki, które odpowiadają na wasze pytania, dlatego czytanie ich może być bardzo pomocne; przyklejone temat na górze są doskonałym miejscem, w którym możecie zacząć szukanie rozwiązania problemu.

Strona Blizzard Support oferuje opcje takie jak przeszukiwanie lub wysyłanie zapytania do działu wsparcia.

Powodzenia i do zobaczenia w Azeroth!

Komentarz (0)

  • Brak komentarzy

Pozostałe nowości