Cataclysm wchodzi w skład Battle Chest - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 16.10.2013

Cataclysm wchodzi w skład Battle Chest

Na łamach oficjalnej strony World of Warcraft pojawiła się infomacja o tym, że dodatek Cataclysm wchodzi w skład podstawowej wersji gry. Oznacza to, że wszyscy gracza otrzymają dostęp do jego zawartości bez konieczności kupowania rozszerzenia.

Deathwing został uwolniony. Zaczynając od dziś, 15 października, gracze będą mogli nabyć oryginalny World of Warcraft, The Burning Crusade, Wrath of the Lich King oraz Cataclysm za jedyne $19.99 w formie ulepszonej paczki World of Warcraft (pierwotnie znanej jako Battle Chest). Dodatkowo, wszyscy subskrybenci automatycznie zyskają dostęp do zawartości i elementów tych dodatków bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zmiany te mają na celu ułatwić nowym graczom rozpoczęcie epickich przygód w Azeroth i dołączenie do zabawy.

Nowa pudełkowa edycja World of Warcraft wkrótce zacznie pojawiać się na półkach, jednak już teraz możecie kupić cyfrową wersję gry.

Komentarz (7)

 • Ta, czyli weterani którzy płacili 100% ceny po premierze, albo przynajmniej jakąś mniejszą dłuzszy czas po premierze dostają przysłowiowe "gówno" ? Myślmy ciepło o nowych, ale na starych miejmy wyjebane...

  I tak pewny jestem że jakby spuścili z ceny około 50% za sam abonament to by więcej do nich wróciło -_-
  ~shaylo
  2013/10/16 12:51
 • Spodziewałem się takiego ruchu Blizzarda tuż po blizzconie, po zapowiedzi nowego dodatku. Trochę mnie wyprzedzili ;)

  @up, zgadzam się, gdyby abonament był tańszy to bardzo możliwe, że paradoksalnie zarobiliby więcej. Mnie najbardziej pasowałby abonament godzinowy np. 40zł /100 godzin w grze.
  ~szymcioooo
  2013/10/16 13:34
 • @upup
  A czego ty się spodziewałeś ? Że ci teraz blizzard różnice w cenie wpłaci na konto ? Zwykły żal dupy, bo teraz ktoś ma taniej, a ja nie miałem. Co do tego, czy ten ruch zapewni więcej graczy .... Raczej nie, cataclysm można było niedawno kupić za 17-20 zł więc to nie jest kolosalna różnica. Gdyby tak mopa dołączyli, to co innego ...., ale blizzard nie jest głupi i rozdawać pieniędzy też przecież nie będzie.
  ~Matstry
  2013/10/16 17:10
 • @up

  Tylko dla że ci ludzie którzy wg. Ciebie mają "żal" dupy, to starają się zarobić na swoje życie, a nie prosić rodziców o pieniądze na kolejne miesiące gry.

  W dodatku nie miałem na myśli wpłacenia różnicy, ale powiedzmy coś w stylu (ci którzy zakupili po premierze itp.) dostaną w ofercie od blizzarda kolejny dodatek o 50% taniej, albo coś w tym stylu...

  @upup

  Oczywiście czasu played :D ? Bo samo 100h które liczyło by się nawet jak nie grasz to jednak 40zł jest za dużą sumą, ale sam played wystarczyłby w zupełności :D :).

  Nie ma edycji :(, będzie za to spam w poprawie, nie wie dlaczego wpisałem słowo "dla" na początku.

  A, osobiście uważam że upadkiem subskrybentów nie jest Cataclysm, lecz Panda, łatwo można znaleźć w Google kilkanaście powodów dlczego ludzie odeszli z powodu Pandy (no i są tacy którzy odeszli już w Cataclysm) i wrócili do znanego i lubianego Lich Kinga.

  Jak dla mnie powinien abonament być tańszy w sposób jak powiedział mój poprzednik, albo stworzyć osobne serwery z 50% serwerów pod MoP'a i zrobić na nich serwery osobne pod Cate, Lich Kinga i TBC i każdy by grał na czym najbardziej lubiał i cenił tą grę.
  ~shaylo
  2013/10/16 21:24
 • Dobrze że napisałeś słowo "osobiście", bo tak naprawdę to właśnie cataclysm najdotkliwiej zniszczył wowa przez kilka głównych powodów:
  - niekończące się nerfy podczas trwania T11, osłabianie do upadłego hc dungów, co sprawiło, że bardzo duża ilość osób skrytykowała za to blizza
  - fatalne raid zony w T12 i T13, firelands był jeszcze zapowiadany podczas ogłoszeń o pracy nad cataclysmem, potem był przesuwany na rzecz "poprawek" a dostaliśmy raid z żałosną ilością bossów... Jedyne co jeszcze ratowało owy raid były unikatowe walki, szczególnie ta z ragnarosem, o dragon soul szkoda mi nawet słów, bo to był chyba najgorszy raid, jaki wyszedł
  - NUDA, brak jakichkolwiek ciekawych i alternatywnych rozwiązań poza raidingiem lub pvp, akurat MoP, który tak bardzo uważasz za większy upadek wowa, oferuje znacznie ciekawszy end game niż cataclysm
  Powodów jest tak naprawdę jeszcze więcej, ale wymieniłem te ważniejsze. MoP był reinkarnacją wowa na jakiś czas i uważam, że dobrze to zrobił.
  ~Ksen6
  2013/10/16 22:14
 • kurcze dopiero co kupiłem
  ~Jawors
  2013/10/17 14:21
 • "Tylko dla że ci ludzie którzy wg. Ciebie mają "żal" dupy, to starają się zarobić na swoje życie, a nie prosić rodziców o pieniądze na kolejne miesiące gry."

  A co ma piernik do wiatraka ? Po co mają rozdawać pieniądze osobom, które i tak w WoWa grają ? Co im to daje ? Przecież to jest biznes.

  Zgadzam się z Ksen6, pandaria faktycznie przywróciła wowa do życie (mimo, że pandy). Gdyby Cataclysm był podobnie przeprowadzony technicznie jak MoP to odniósłby o wiele większy sukces, albo przynajmniej tyle ludzi by nie pouciekało. Pandaria też co prawda miała swoje gorsze momenty (daily questy, ugh), ale jakoś wyszło to na prostą.
  ~Matstry
  2013/10/18 15:58

Pozostałe nowości