Poznajcie bohaterów Warlords of Draenor - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 13.11.2013

Poznajcie bohaterów Warlords of Draenor

Jeśli słuchając o Warlords of Draenor zastanawialiście się, kim są wodzowie orkowych klanów, to mamy dla was dobre wieści. Poniżej znajdziecie tłumaczenie krótkich wpisów związanych z przywódcami oraz bohaterami, którzy staną u boku Przymierza w kampanii na Draenorze.

Kargath

 • Klan: Shattered Hand
 • Terytorium: Spires of Arak

Kargath Bladefist przewodzi armii sadystów będąc po prostu najbardziej przepełnionym nienawiścią orkiem, który kiedyś przymocował kosę w miejsce kikuta przy nadgarstku. Nowicjusze klanu Kargatha, Shattered Hands, powtarzają przerażającą modyfikację ciała ich wodza, jednak to dopiero pierwsza z wielu szans na nowe blizny, zarówno na ich ciałach jak i te, które wytną na skórze swych wrogów.

Blackhand

 • Klan: Blackrock
 • Terytorium: Gorgrond

Pochłonięty przez obsesję władzy i genialny taktyk, Blackhand łączy w sobie ambicję do rządzenia jak i okrucieństwo niezbędne, aby zachować spokój wśród podbitych. Pod jego dowództwem, odważni orkowie z klanu Blackrock zaopatrują cały świat w wyroby ze stali. Niewolnicy klanu pracują smagani biczami na przerażających machinach oblężniczych - broni, która nieuchronnie zostanie skierowana przeciwko ich rodzinom, sąsiadom i domom.

Kilrogg

 • Klan: Bleeding Hollow
 • Terytorium: Tanaan Jungle

Po tym jak dostrzegł swą śmierć w wizji, Kilrogg "Deadeye" przyjął swój los i wyrwał swoje lewe oko w brutalnie symbolicznym geście. Członkowie klanu Kilrogga, Bleeding Hollow, przepełnieni furią berserkerów zanurzają swe bronie w halucynogennej truciźnie i atakują wrogów z czubków drzew sprawiając, że ostatnie chwile życia ich ofiar są wypełnione wizjami czystego szaleństwa.

Ner'zhul

 • Klan: Shadowmoon
 • Terytorium: Shadowmoon Valley

Mimo, że Ner'zhul jest kontemplującym i światłym orkiem, jego wizja zjednoczonej kultury orków została przyćmiona przez manipulacje jego ucznia, Gul'dana, oraz krwawą rzeczywistością Żelaznej Hordy. Jego klan, Shadowmoon, zawsze spoglądał w stronę gwiazd, aby przewodzić swym braciom. Dziś jednak, mistycyzm tych mędrców popycha Draenor w stronę zagłady.

Gul'dan

 • Klan: Stormreaver
 • Terytorium: Shadowmoon Valley

Sprzymierzony z demonicznym władcą i spiskujący przeciwko mentorowi, którego zdradził, Gul'dan jest jednym z niewielu orków chaosu na Draenorze, a jego wygląd i szamanistyczne moce zostały splugawione przez demoniczny pakt. Grupa wyrzutków, której przewodzi, klan Stormreaver, walczy teraz o wyrwanie "należnego" im miejsca w Żelaznej Hordzie z rąk byłego mentora Gul'dana, Ner'zhula... oraz o skuszenie potężnej armii orków demonicznym darem.

Grommash

 • Klan: Warsong
 • Terytorium: Nagrand

Głos dumy i furii, Grommash Hellscream wierzy jedynie w przekazywanie wieści w języku swych toporów. Jego klan, Warsong, jest koczowniczą grupą znakomitych łuczników oraz przerażających wilczych jeźdźców, którzy gromadzą się na czele Żelaznej Hordy, paląc ziemie swych wrogów i obracając ich domy w pył.

Durotan

 • Klan: Frostwolf
 • Terytorium: Frostfire Ridge
 • Frakcja: Horda

Lojalny wobec swych sojuszników i przerażający dla wrogów, Durotan dowodzi klanem Frostwolf w jednym z najbardziej nieprzyjaznych miejsc, jakie można sobie wyobrazić. Lud Durotana nie odpowiedział na wezwanie do jedności w ramach Żelaznej Hordy, a zamiast tego skupił się na własnym przetrwaniu. Rezydują teraz w mroźnej krainie Frostfire Ridge, okrywając się skórami i oswajając ogromne śnieżne wilki, które towarzyszą im w czasie kolejnych bitew.

Velen

 • Frakcja: Przymierze

Jako prastary lider draenei, prorok Velen spędził setki ludzkich żywotów ostrożnie rozważając i spisując swoje wizje przyszłości, aby siła stworzenia nigdy nie zgasła. Przewodnictwo Velena pomogło zachować jego lud przy życiu, kiedy musiał on opuścić świat Argus, jednak jego wiedza zostanie poddana próbie, kiedy Żelazna Horda pojawi się na Draenorze. Ile warty jest bowiem prorok, który nie potrafi zapobiec takiemu nieszczęściu?

Khadgar

 • Frakcja: Przymierze

Prawdopodobnie jeden z najzdolniejszych żyjących magów, Khadgar był niegdyś uczniem u Strażnika Medivha, do czasu, kiedy pomógł w pokonaniu swego mistrza i zniszczeniu Mrocznego Portalu, który został stworzony po to, aby sprowadzić orków do Azeroth. Mimo, że jest już słaby i stary, Khadgar pozostaje bohaterem Przymierza, który dokonuje ataków na Płonący Legion i wszystkich tych, którzy zagrożą jego światu.

Maraad

 • Frakcja: Przymierze

Podróżujący wojownik wiary, Maraad stoi u szczytu draeneiskiego społeczeństwa. Po zakończeniu kampanii w Northrend, ten dzierżący młot paladyn instruował inne nacje Przymierza w posługiwaniu się Światłością. Stawienie czoła licznym niebezpieczeństwom świata Azeroth sprawiły, że jest on bardziej skory do akcji, niż do medytacji - uderzy wtedy, kiedy inni będą jeszcze się wahać.

Komentarz (4)

 • Ale brzydale :)
  ~ElemenT
  Battlenet Network
  2013/11/13 19:48
 • Do tekstu zakradł się chyba błąd: "Po tym jak dostrzegł swą śmierć w wizji, Kilrogg "Deadeye" przyjął swój lost i wyrwał swoje lewe oko w brutalnie symbolicznym geście." Tam ten cały "lost", czy to nie powinno byś los?
  Pozdrawiam :)
  ~LordVader
  2013/11/13 22:21
 • ~LordVader: Dzięki za zwrócenie uwagi. Już poprawione =)
  ~Sigmar
  Battlenet Network
  2013/11/14 08:10
 • Eh Ner'zhul z tego co pamiętam w tym okresie był dobry no ale nic zawsze w wowie to co złe to takie pozostanie bez względu na okoliczności.
  ~Frezko11
  2013/11/15 21:10

Pozostałe nowości