Zapowiedź Garnizonów: Część I, Twoja baza na Draenorze - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 28.05.2014

Zapowiedź Garnizonów: Część I, Twoja baza na Draenorze

Blizzard opublikował pierwszy (z cyklu czterech) wpis, w którym przybliża system garnizonów, które mają zostać wprowadzone do gry wraz z Warlords of Draenor. Mimo, że początkowe założenia związane z tym elementem poznaliśmy już na zeszłorocznym BlizzConie, twórcy World of Warcraft chcą przedstawić jak wyglądają one obecnie.

W czasie BlizzCon 2013 podzieliliśmy się z wami wieloma pomysłami na Garnizony w Warlords of Draenor. Bardzo wcześnie na etapie tworzenia tego elementu wiedzieliśmy, że wywoła on miłe wspomnienia u osób pamiętających Warcrafta w wydaniu RTS oraz nada odpowiedni ton konfliktowi Hordy i Przymierza. Od BlizzConu eksperymentowaliśmy i dokonywaliśmy kolejnych iteracji w naszych projektach, a dziś chcieliśmy przedstawić wam aktualne informacje na temat tego, co was czeka.

W tej 4-częściowej serii przybliżymy wam to, jak wyglądają Garnizony oraz to, czego możecie spodziewać się w czasie ich odwiedzania w Warlords of Draenor. W pierwszej odsłonie zaczniemy od ogólnego zarysu tego systemu, przygotowując miejsce na szczegóły, które pojawią się w nadchodzących tygodniach w kolejnych częściach.

Stwórz garnizon w czasie zdobywania poziomów

Naszą intencją jest to, aby proces tworzenia garnizonu na Draenorze był fundamentem doświadczenia płynącego z rozgrywki w grze. W czasie jego budowania, chcemy, abyście podejmowali ekscytujące decyzje, które w znaczący sposób wpłyną na to, jak będziecie wchodzić w interakcje ze światem, spełniając marzenie o tworzeniu i zarządzaniu własną bazą w uniwersum Warcrafta.

Historia którą tworzycie na Draenorze dotyczy waszego heroizmu, jednak podejmowane przez was działania będą miały znacznie większy wpływ - wasza misja polega na zebraniu armii, która będzie mogła stawić czoła Żelaznej Hordzie, a garnizon stanowi integralną część tego doświadczenia. Z punktu widzenia rozgrywki oznacza to, że wasz garnizon będziecie budować i wzmacniać w czasie zdobywania kolejnych poziomów. Wykonując zadania na Draenorze napotkacie sytuacje, w których będziecie musieli wybrać różne budynki, którą zostaną dodane do waszego garnizonu. Każda tego typu decyzja będzie miała wpływ na doświadczenie płynące z rozgrywki, na to, jakie zadania będą dla was dostępne oraz jakiego rodzaju bonusy odblokujecie wraz z wybranym budynkiem.

Przykład: możecie zbudować Tartak (Lumber Mill) lub Arenę (Sparring Arena) w czasie robienia zadań w Gorgrond. Wybór nie tylko odblokowuje schemat, który pozwoli na wzniesienie danego budynku w garnizonie, ale pozwala również na stworzenie militarnego obozu wokół tego budynku w Gorgrond. Odgrywa on istotną rolę w tym, jak postrzegasz tę strefę, ponieważ otrzymacie zadanie związane z daną strunkturą oraz stały bonus dostępny zawsze w Gorgrond.

Kiedy wzniesiecie budynek w strefie - i odblokujecie go dla swojego garnizonu - chcemy, abyście poczuci się odpowiednio wynagrodzeni za wzmocnienie w tym miejscu walczących z Żelazną Hordą. Abyście mogli sobie lepiej wyobrazić to, co mamy na myśli przez bonusy związane ze strefami, wyobraźcie sobie ogra-ochroniarza przyzywanego z areny, kiedy jesteście w Gorgrond lub przywołanie nalotu ze zbrojowni (Armory) w Taladorze. Naszym celem jest sprawienie, aby w każdej strefie alternatywne elementy oferowały równie interesujące rozwiązania oraz upewnienie się, że będzie wystarczająco dużo potężnych istot na których będziecie mogli przetestować swój nowy arsenał.

Niech towarzysze dołączą do waszych garnizonów

Wasze garnizony nie byłyby bazą, gdyby nie było w nich ludności - te dzielne jednostki nazywamy towarzyszami (Follower). Będziecie mogli ich pozyskać na różne sposoby - pomyślcie o nich trochę jak o zbieraniu wierzchowców i kompanów do Pet Battles. Podobnie jak uczestniczące w Pet Battles istoty, kompani również mają swój własny zestaw umiejętności, swoje mocne i słabe strony. Niektórzy są unikalni i możliwe, że znacie ich imiona, inni zaś będą idealnymi siepaczami do pracy przy piłach w waszych tartakach, warzenia mikstur w alchemicznym laboratorium (Alchemy Lab) lub wytwarzania magicznych komponentów w magicznym studium (Enchanter's Study). Możecie maksymalizować produkcję garnizonów przypisując określonych towarzyszy do zadań z którymi najlepiej sobie dają radę, jak na przykład Jasia Kowala, który zwiększy produkcję materiałów - zgadliście - kuźni (Blacksmith), jeśli zostanie do niej przypisany. Na podobnej zasadzie towarzysze wyspecjalizowani w walce będą najlepsi w wykonywaniu misji, z których możesz zdobyć przydatne łupy.

Misje mogą mieć różny poziom trudności, czas trwania oraz wymogi związane z wielkością grupy, a część z nich będzie lepiej współgrała z cechami określonych towarzyszy. Mądry przywódca stworzy idealne drużyny i wyśle je, aby zdobyły możliwie jak najlepsze nagrody. Wykonajcie odpowiednio dużo misji, a wasz towarzysz zdobędzie kolejne poziomy, a po wbiciu 100 będzie mógł poprawić poziom posiadanych przedmiotów, umiejętności oraz cechy. Po wysłaniu grupy na misję, będzie on trwać niezależnie od tego, czy przebywacie w garnizonie, przemierzacie Blackrock Foundry czy smacznie śpicie po wylogowaniu z gry.

Wznoszone budynki, NPC których spotykacie oraz towarzysze jakich rekrutujecie decydują o tym, kto bęzie zamieszkiwał wasz garnizon i zobaczycie ich przy pracy ilekroć odwiedzicie to miejsce. Zajmujecie się swoją bazą i jej mieszkańcami, a czasami będziecie nawet gościł liderów i innych bohaterów swojej frakcji, aby rozmawiać o strategii wojennej - i nie tylko.

Poprawiliśmy również SI NPCów (sztuczną inteligencję), aby wesprzeć poczucie "tętniącego życiem miasta", kiedy będziecie rozbudowywać swój garnizon. NPC w Azeroth są zwykle oskryptowani, aby chodzić po wskazanych ścieżkach przez określony czas, zatrzymywać się w określonych miejscach, a następnie kierować się w inną stronę, jednak nie jest to zachowanie, które byłoby wystarczające dla towarzyszy. Poprawione SI pozwala nam na tworzenie bardziej dynamicznych zachowań, w których NPC może zareagować na wasze rozkazy lub sytuacje mające miejsce w pobliżu. Chcecie, aby wasi poddani dołączyli do was w tańcu conga wokół miasta? Dzięki ulepszonemu SI oraz nowym emote gracza możecie... a oni to zrobią!

Fortyfikujcie swą fortecę

Wykonywanie zadań w czasie zdobywania poziomów na Draenorze będzie głównym sposobem na stworzenie i rozwój bazy, jednak plany pozwalające na wznoszenie różnych budynków mogą być zdobyte w przeróżny sposób. Możecie na przykład znaleźć towarzysza, który nauczy was planów, znaleźć je na zwłokach wroga w świecie lub instancji lub zasłużyć na nie za reputację z daną frakcją. Na 100 poziomie możecie również kupić od handlarza plany budynków ze wszystkich stref, których pierwotnie nie chcieliście. Jeśli zdecydujecie się na wzniesienie wieży maga zamiast zbrojowni w Taladorze, nadal będziecie mogli zdobyć plany pozwalające na zbudowanie zbrojowni w waszym garnizonie. Teraz ostatecznie zdecydujecie który z tych budynków wolicie mieć u siebie - a może znajdziecie miejsce na oba!

Będziecie mieć dostęp do 21 unikalnych budynków, które można ulepszyć na 3 poziomy oraz przypisać im specjalizacje, aby zwiększyć efektywność, a sam garnizon z początkowych 4 miejsc na struktury będzie mógł się rozrosnąć do 10. Jeśli wydaje wam się, że będziecie mieli do podjęcia zbyt wiele ważnych wyborów po drodze, nie martwcie się. Będziecie mogli zmieniać budynki tak, aby lepiej pasowały do waszych potrzeb - oraz potrzeb trwającej wojny.

Garnizon zapewnia również inne potężne bonusy. Będzie on odgrywał istotną rolę w systemie profesji na Draenorze, dając waszej postaci dostęp do większej ilości niż standardowych dwóch głównych profesji (więcej na ten temat znajdziecie w 2 części tego cyklu). Dodatkowo, zebranie potężnej armii towarzyszy sprawi, że zmaksymalizujecie szansę na zdobycie nagród za misje jak na przykład przedmiotów dla waszej postaci z instancji lub wczesnych rajdów. Chcemy przez garnizony dodać głębi rozgrywce, jednak nie chcemy, aby gracze czuli się zobowiązani do spędzania tam zbyt wiele czasu po zdobyciu 100 poziomu. Zdajemy sobie sprawę, że jest cienka granica między systemem zapewniającym fajne bonusy a "obowiązkami", które trzeba wykonywać na co dzień. W związku z tym gracze, którzy preferują granie głównie w instancjach oraz battlegroundach będą mogli kupić plany na budynki, które można zdobyć wykonując zadania na Draenorze.

Ostatnia linia obrony

Draenor jest dziką i niebezpieczną krainą. Kiedy tylko postawicie nim swe stopy, z każdej strony będa czyhać na was zjednoczone klany Żelaznej Hordy. Mając u boku niewielu sojuszników, jednym z pierwszych kroków będzie stworzenie dobrze chronionej bazy. Wraz z rozwojem fabuły, dostrzeżecie, że garnizony są doskonale osadzone w każdej strefie - niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na podążanie główną ścieżką fabularną czy ruszycie zwiedzać wzgórza, w każdym zakątku spotkacie sojuszników (i wrogów). Mimo, że wasza główna forteca będzie zawsze znajdować się w Shadowmoon Valley (Przymierze) lub Frostfire Ridge (Horda), będziecie mogli stworzyć bazy w Gorgrond, Talador, Nagrand oraz Spires of Arak. Po pewnym czasie będziecie dysponować wystarczająco silną armią, aby przypuścić atak na odlewnię Żelaznej Hordy. Czy wasze wojska odniosą sukces? To zależy tylko od was.

Więcej już wkrótce!

Dziękujemy, że zapoznaliście się z krótką zapowiedzią garnizonów i mamy nadzieję, że wrócicie po więcej. W 2 części bliżej przyjrzymy się budynkom, włączając w to 21 unikalnych typów struktur oraz ich cech i specjalizacji, a także temu, jak łączą się z nimi profesje.

Komentarz (1)

  • Fajne to, taki RTS na dużą skalę się robi :-)
    ~BeLial
    Battlenet Network
    2014/05/29 07:19

Pozostałe nowości