Domena Battlenet.pl trafi w ręce Blizzarda ! - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 01.04.2010

Domena Battlenet.pl trafi w ręce Blizzarda !

Poniższy tekst jest żartem z okazji 1 kwietnia.

 

W swoim (blisko 10-cio letnim już) stażu na pozycji pracownika serwisów sieci Battlenet Network miałem okazję pisać informacje na temat wielu znaczących wydarzeń związanych tak z firmą Blizzard Entertainment jak i produktami sygnowanymi logiem studia. Nie inaczej jest także dnia dzisiejszego. Informacja ta tym bardziej podniosła, że wiąże się nie tylko z firmą Blizzard Entertainment ale i z siecią Battlenet Network. Z związku z rozwojem studia na rynkach europejskich, w tym także na terenie Polski, trwały od pewnego czasu negocjacje nad odstąpieniem domeny www.Battlenet.pl w ręce firmy. Dzisiaj mam przyjemność poinformować Was o tym, że przejęcie praw do domeny faktycznie nastąpi!

Sieć serwisów Battlenet Network od lutego 2001r. wspiera rozwój społeczności gier firmy Blizzard Entertainment. Fakt ten wielokrotnie był doceniany i zauważany przez studio. Nasza redakcja brała udział w beta testach m.in. takich pozycji jak Diablo II, WarCraft III, World of WarCraft czy obecnie również StarCraft 2. W związku z tym oraz faktem dość dużej popularności naszej domeny nieuniknionym było nawiązanie ścisłej współpracy ze studiem.
 
Tak jak wspomniałem, negocjacje nad przejęciem domeny trwały już od pewnego czasu. Dnia dzisiejszego otrzymaliśmy zielone światło aby poinformować o tej sprawie fanów gier Blizzarda w Polsce, czyli Was, drodzy czytelnicy! Ostatecznie sprawa zostanie sfinalizowana pod koniec kwietnia bieżącego roku, kiedy to redaktor naczelny naszej witryny, Krzysztof Baranowski uda się z wizytą do siedziby głównej Blizzard Entertainment w Irvine w słonecznej Kalifornii w celu podpisania umowy wspólpracy.
 
Poniżej przedstawiam oficjalne stanowisko właściciela sieci Battlenet Natwork w tej sprawie:

„Po wielu latach współpracy z firmą Blizzard Entertainment, udało nam się zdobyć na tyle zaufanie tej firmy, że postanowiła ona skorzystać z naszego doświadczenia na polskim rynku. Oczywiście opcja wykupienia domeny przez studio to tylko początek tego co planuje firma. Wspólnie planujemy otworzyć Polskie przedstawicielstwo firmy w Polsce, w którym nasi redaktorzy obejmą stanowiska np. Community Managerow. Więcej szczegółów już wkrótcę.”.

Krzysztof Baranowski
Redaktor Naczelny
Battlenet Network
Niezmiernie miło i przyjemnie było mi poinformować Was o tym jakże znaczącym dla polskiej sceny, jak i samego Blizzarda wydarzeniu! Bezsprzecznie wpłynie to pozytywnie na rozwój polskiej społeczności fanów oraz komunikacji na płaszczyźnie gracz - studio. 

 

Komentarz (6)

 • Dla pewności poczekam do jutra. Dzisiaj wszystko jest możliwe lecz nie wszystko musi być prawdziwe :D
  ~Silmarillion
  2010/04/01 15:17
 • taa, jakiś dziwny wysyp newsów w prima aprilis... ;)
  ~Prowler
  2010/04/01 15:31
 • zbyt piekne... do tego data ;)
  ~Clinz
  2010/04/01 15:43
 • moze od razu polonizacja wowa polskie serwery w patchu 4.0? ;p
  ~angross
  2010/04/01 16:20
 • Więcej szczegółów już WKTÓTCĘ ?
  ~Neur0
  2010/04/01 18:50
 • hehe wszystkie newsy z prima aprilis maja w tagach "1 kwietnia"
  ~Shataw
  2010/04/01 21:30

Pozostałe nowości