Zapowiedź - System Badge i punkty PvP - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 27.04.2010

Zapowiedź - System Badge i punkty PvP

Twórcy World of Warcraft postanowili podzielić się informacjami związanymi z kolejnym systemem, który zostanie zmodyfikowany w nadchodzącym dodatku. Bashiok przedstawił na forum post, w którym dokładnie wyjaśnia jak będzie rozwiązana sprawa zdobywania punktów za PvE oraz PvP - wygląda na to, że badge odchodzą raz na zawsze. Zapraszamy do zapoznania się z tłumaczeniem zapowiedzi.

Naszym głównym celem w przypadku systemu badge w Cataclysm, jest wyeliminowanie wszelkich nieporozumień, które towarzyszą obecnym rozwiązaniom. W związku z tym zmieniamy go na prostszy system punktów, podobnych do tych, których używamy w przypadku Aren i Battlegroundów. Będą w sumie cztery typy punktów do zdobycia w Cataclysm (dwa do PvE, dwa do PvP), które pozostaną niezmienione w czasie dodawania nowego contentu.

Oto małe podsumowanie:

PvE

 • Justice Points - low-tier, łatwiejsze do zdobycia punkty PvE. Jest maksymalny poziom który możesz osiągnąć, jednak nie ma ograniczeń co do tego, jak szybko je zdobywasz. Otrzymywane za większość dungeonów. (podobnie do dzisiejszych Emblem of Triumph)
 • Valor Points - high-tier, trudniejsze do zdobycia punkty PvE. Jest maksymalny poziom który możesz osiągnąć, dodatkowo jest ograniczenie związane z tym, ile możesz ich otrzymać w danym tygodniu. Zdobywane za random heroic w Dungeon Finder, oraz w strefach raid. (podobnie do dzisiejszych Emblem of Frost)


PvP

 • Honor Points - low-tier, łatwiejsze do zdobycia punkty PvP. Jest maksymalny poziom który możesz osiągnąć, jednak nie ma ograniczeń co do tego, jak szybko je zdobywasz. Otrzymywane za większość aktywności PvP.
 • Conquest Points - high-tier, trudniejsze do zdobycia punkty PvP. Jest maksymalny poziom który możesz osiągnąć, dodatkowo jest ograniczenie związane z tym, ile możesz ich otrzymać w danym tygodniu. Zdobywane za wygrywanie w Rated Battlegrounds oraz w Arenach. (obecnie znane jako Arena Points)


Kiedy rozpoczyna się nowy tier raidów, lub sezon areny, twój wyższy tier punktów zostanie automatycznie przekształcony w niższy. Na przykład pojawia się nowa strefa raid, wówczas twoje Valor points zamienią się w Justice points, a jeśli zacznie się nowy sezon PvP, twoje Conquest points zostaną przekonwertowane w Honor points. Oczywiście oznacza to, że po pojawieniu się nowego contentu, zawsze zaczniesz go nie posiadając żadnych punktów wyższego tieru, co nie pozwoli na ich celowe odkładanie.

Tak jak wspomnieliśmy w Conquest points, Rated Battlegroundy oraz Areny będą posiadały wspólny typ punktów. W związku z tym będzie możliwość zdobycia najlepszych przedmiotów PvP bez wchodzenia do Areny; jednak potężniejsze zbroje i bronie będą wymagały większej ilości punktów Conquest, dlatego gracze którzy częściej wygrywają swoje gry, będą mogli zdobyć przedmioty nieco szybciej. Usuniemy wymagania ratingowe dla niemal wszystkich przedmiotów. Będą dwa tiery broni PvP. Słabsze z nich będą odpowiadały jakością tym, które można znaleźć w normalnej wersji najnowszej strefy raid i będą kosztowały określoną ilość punktów Conquest. Wyższy tier broni będzie odpowiednikiem przedmiotów, które wypadają w wersji heroic najnowszej strefy raid i oprócz kosztu w Conquest Points, będzie on także wymagał określonego personal ratingu.Możliwe że zaoferujemy kilka przedmiotów dla najlepszych, zależnych od personal ratingu, jednak pewnie będą one miały charakter kosmetyczny, taki żeby można się było nimi pochwalić. Będzie również możliwość kupowania itemów z poprzedniego sezonu za łatwiej dostępne Honor points.

Planujemy wprowadzić opcję konwertowania Honor points (PvP) na Justice points (PvE) i odwrotnie. Ich wymiana będzie możliwa, jednak na pewno nie w stosunku 1:1, w związku z czym po tym procesie będziesz miał ich nieco mniej. Nie pozwolimy jednak na wymianę punktów wyższego tier.

Ograniczenia tygodniowe przy zdobywaniu punktów high tier mają zapewnić większą swobodę w tym jak gracze chcą je otrzymywać bez poczucia że muszą robić cały content tak często, jak to tylko możliwe. Jeśli otrzymujesz odpowiednio dużo Valor z raidów, możliwe że nie będziesz musiał codziennie, albo nawet wcale korzystać z Dungeon Findera. Podobnie w przypadku PvP, gracz może wybrać czy chce robić dużo Rated Battlegroundów, ale nie wchodzić na Arenę, lub skupić się na obu.

Blizzard wciąż zaskakuje informacjami związanymi ze zmianami, jakie mają nastąpić w Cataclysm. Również w przypadku tej zapowiedzi możemy się spodziewać dodatkowych wyjaśnień, których tłumaczenia z pewnością znajdziecie na łamach naszego serwisu.

Komentarz (7)

 • Ciekawe zmiany. Łatwiej będzie normalnym ludziom dzięki wprowadzeniu limitów tygodniowych. Do tej pory najlepsi byli ludzie z gatunku nolife, a teraz mam nadzieję każdy kto jest dobry będzie miał takie same szanse.
  ~zdenek117
  2010/04/27 10:05
 • Debilny pomysł...sam nie mam dużo czasu na gre- godzina czy 2 dziennie ale mam swój rating i jestem z niego dumny...a teraz? każdy noob będzie mógł mieć najlepsze itemki .
  ~klierowski
  2010/04/27 14:25
 • Dlaczego niby każdy be3dzie mógł mieć najlepsze itemy? Bardzo prawdopodobne jest, że przy słabych wynikach gier Conquest Points będa wchodziły jak krew z nosa.
  Zresztą ta gra jest casual poza heroicami i wyższymi ratingami i to akurat jej duży plus.
  ~ihatebiohazard
  2010/04/27 15:11
 • klierowski ;P a nawet jesli tak bedzie to co Ci przeszkadza ze noob bedzie latal w dobrym eq skoro noob dalej jest tylko noobem:) i skoro nieuwazasz siebie za nobka to niepowinno Ci przeszkadzac ze nobki beda miec dobre eq. Przeciez i tak skoro jestes lepszy pewnie ich pokonasz:) wiec niewiem czemu masz problem w tym ze ktos bedzie mial dostep do lepszych itemow niz jak to bylo do tej pory:) Jak dla mnie o graczu bardziej swiadcza jego umiejetnosci niz jego wyposarzenie :P ziomm wiecej sprzetu niz talentu:)
  ~wiewi0r
  2010/04/27 15:16
 • Tak ale na dzień dzisiejszy żeby mieć lepszy sprzęt siłą rzeczy MUSISZ mieć umiejętności ....ale po przemyśleniu myślę że dzięki temu łatwiej będzie nadganiać hight topowe raty teamy.
  ~klierowski
  2010/04/27 16:20
 • Ja się osobiście ciesze że nie będę musiał grać pve żeby zdobyć broń dla siebie gdy dobije do 80 . Nienawidzę pve a to pozwoli mi je całkowicie ominąć a nie tak jak teraz jest że muszę naharować się i chodzić na raidy aby mieć jako taką broń na pvp areny żeby potem móc coś na nich ugrać :D .
  Bosko :) .
  ~vood
  2010/04/28 10:23
 • Również uważam że to wspaniała informacja, ludzie nie powinni bać się równych szans jeśli chodzi o ekwipunek. Najlepsi i tak wypłynął nawet posiadając taki sam sprzęt jak noby. Natomiast obawiać się mogą tylko ci co wygrywali wyłącznie dzięki nie umiejętnościom a różnicom w uzbrojeniu. Ale i dla tych Blizard zostawił pewne smaczki. Mówi się w artykułach wyżej że zostaną dwie bronie liczone w ratingu. NAtomiast super jest ze grając w pvp nie trzeba będzie koniecznie chodzić na raidy żeby zdobyć choć średnią broń do walki. Pozdro wszystkim.
  ~bazyliszek
  2010/04/30 15:17

Pozostałe nowości