Podsumowanie zapowiedzi związanych z Cataclysm - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 28.04.2010

Podsumowanie zapowiedzi związanych z Cataclysm

W związku ze sporą ilością informacji związanych ze zmianami, jakie zostaną wprowadzone w Cataclysm, postanowiliśmy przygotować małe podsumowanie tego, co już wiemy. Poniżej znajdziecie linki do newsów i działów zawierających tłumaczenia wypowiedzi pracowników Blizzarda w sprawie określonych elementów nadchodzącego dodatku.

Oczywiście poniższy tekst będzie aktualizowany wraz pojawianiem się kolejnych informacji na temat Cataclysm. Mamy nadzieję, że ten news pomoże nieco w odnalezieniu interesujących was tłumaczeń.

 

KLASY - Oprócz standardowych informacji dotyczących klas (w każdej z nich poruszano tematy takie jak: nowe umiejętności, zmiany w mechanikach, modyfikacje w talentach, czy bonusy mastery), w wielu opisach możecie znaleźć także tłumaczenia dodatkowych wypowiedzi pracowników Blizzarda, które precyzują niektóre stwierdzenia i odpowiadają na pytania zadawane na forum przez graczy.

Cataclysm czekają na graczy rewolucyjne zmiany w drzewkach talentów. Dlaczego Blizzard zdecydował się na znaczne ich skrócenie w nadchodzącym dodatku? Informacje na ten temat znajdziecie tutaj. 

LOKACJE - Blizzard w ostatnim czasie podzielił się także informacjami dotyczącymi niektórych lokacji, które będą mogli odwiedzić gracze w swej drodze do 85 poziomu w nadchodzącym dodatku.

Mount Hyjal Vashj'ir Twin Peaks
Twilight Highlands Halls of Originantion Grim Batol

 

ODNOWIONE LOKACJE - W Cataclysm poza dodaniem nowych lokacji, Blizzard postanowił zupełnie przerobić strefy od 1 do 60 poziomu. Zapowiedzi mają formę Q&A z twórcami World of Warcraft.

Darkshore Southern Barrens Azshara

 

SYSTEMY - Okazuje się, że Cataclysm to nie tylko poprawienie starego świata i kilka nowych elementów. Twórcy World of Warcraft przyglądają się wielu systemom znajdującym się w grze i wygląda na to, że sporo z nich ulegnie drastycznym zmianom.

Zapowiedzi nowych systemów:

 • Mastery - nowe bonusy zależne od rozdania punktów talentów (szczegóły na temat konkretnych bonusów znajdziecie w opisach poszczególnych klas).

Zapowiedzi zmian w istniejących systemach:

 • Statystyki - które znikną, które będą działały w nieco inny sposób - wszystkiego dowiecie się z tego tłumaczenia.
 • Dispel & Rage - informacje związane z tym, która klasa będzie mogła usuwać jakie debuffy; oraz wyjaśnienia związane z tzw. "normalizacją" w generowaniu Rage.
 • Raidy - kolejna mała rewolucja - raidy 10- i 25-osobowe posiadające ten sam lockout, ale również te same nagrody.
 • Badge & PvP points - koniec systemu badge; do PvE wkroczy system punktów, zbliżony do tego, który znamy z PvP.
 • Profesje - Blizzard postanowił podzielić się informacjami związanymi z przyszłością profesji w nadchodzącym dodatku.

CATACLYSM SCREENSHOT OF THE DAY - Blizzard bardzo chętnie pokazuje jak zmieni się świat Azeroth w nadchodzącym dodatku. Wszystkie screenshoty wydane w ramach cyklu Cataclysm Screenshot of the Day możecie znaleźć w naszej galerii.

 

DODATKOWE INFORMACJE - czasami informacje na temat Cataclysm pojawiają się w nieco innej formie, dlatego poniżej przedstawiamy dodatkowe newsy związane z najnowszym dodatkiem do World of Warcraft:

Female Worgen - Blizzard postanowił pokazać fanom za pośrednictwem oficjalnych fansite'ów postęp prac nad modelem kobiecej wersji rasy worgen. Mimo, że nie jest ona jeszcze skończona, wygląda na to że praca wre i wkrótce ujrzymy worgenkę w finalnej formie.

Do wglądu otrzymaliśmy cztery screeny przedstawiające postać we wszystkich typach przedmiotów: cloth, leather, mail, oraz plate.

 

W pierwszym tygodniu czerwca do siedziby Blizzarda w Irivine przybyli przedstawiciele prasy i niektórych serwisów fanowskich. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje jakie zostały podane w czasie tego wydarzenia:

 • Path of the Titans nie zostanie wprowadzone.
 • Gildie zamiast wybieralnych talentów otrzymają określone bonusy z każdym zdobytym poziomem.
 • Wersje heroic Shadowfang Keep i Deadmines nie pojawią się od razu po wydaniu gry.
 • W Caverns of Time pojawi się nowa strefa raid - War of the Ancients.
 • Będzie istniała możliwość rozbicia ID raidu 25-osobowego na 3 wersje 10-osobwe, oraz możliwość dołączenia do innego ID raidu, jeśli zostało w nim pokonanych co najmniej tyle samo bossów co w strefie do której zostałeś zapisany.

Więcej szczegółów z Press Tour możecie znaleźć tutaj.

Komentarz (1)

 • Bardzo fajan sprawa to co robicie na tej stronie. Życze checi również w przyszłości.
  ~ihatebiohazard
  2010/04/28 22:15

Pozostałe nowości