Nadchodzą zmiany na forach Battle.net - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 06.07.2010

Nadchodzą zmiany na forach Battle.net

Dziś pojawiła się informacja na temat zmian jakie wkrótce dotkną oficjalne fora Battle.net - mają one związek z pojawieniem się opcji Real ID (Rzeczywiste ID). Zapraszamy poniżej do zapoznania się z ogłoszeniem Blizzarda:

Niedawno ogłosiliśmy nową funkcję - Rzeczywiste ID (Real ID), nowy sposób na utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi poprzez Battle.net. Chcielibyśmy podzielić się z Wami planami dla Rzeczywistego ID na naszych oficjalnych forach i przedstawić szerszy obraz filozofii, kryjącej się za tymi zmianami, a także opisać szereg nowych funkcji które dodamy do systemu forów, by poprawić jakość konwersacji i uczynić je miejscem dużo przyjemniejszym do odwiedzania przez naszych graczy.

Pierwszą i najważniejszą zmianą jest to, że w bliskiej przyszłości każda osoba pisząca na oficjalnych forach Blizzarda będzie używać do tego Rzeczywistego ID, czyli prawdziwego imienia i nazwiska, z dodatkową opcją wyświetlania nazwy głównej postaci z gry z boku. Zmiany te zostaną zaimplementowane na wszystkich forach gry StarCraft II wraz z publikacją nowej strony społecznościowej, co nastąpi jeszcze przed premierą gry, która będzie miała miejsce 27 lipca. Strona World of Warcraft i fora tejże gry doczekają się wyżej opisanych zmian na krótko przed premierą WoW: Cataclysm. Niektóre stare fora, jak na przykład klasyczne fora Battle.net, pozostaną niezmienione.

Oficjalne fora były zawsze świetnym miejscem do dyskusji na temat najnowszych informacji dla naszych gier, prezentowania pomysłów i sugestii, a także dzielenia się doświadczeniami z innymi graczami. Niestety, zyskały one także reputację miejsca, gdzie trollowanie, wojny na wyzwiska i innego rodzaju nieprzyjemne zachowania były na porządku dziennym. Wyeliminowanie tego rodzaju zasłony anonimowości, typowej dla rozmów w internecie pomoże stworzyć pozytywną atmosferę na forach i promować będzie konstruktywne konwersacje, a także połączy społeczność Blizzarda tak, jak nigdy wcześniej. Wraz z nadejściem tej zmiany, także wszyscy przedstawiciele Blizzarda będą zamieszczać wiadomości przy użyciu swoich imion i nazwisk.

Planujemy także uruchomić kilka dodatkowych funkcji, które zostały zaprojektowane by poprawić czytelność forów, uczynić je przyjemniejszymi dla oka i wyposażyć graczy w nowe narzędzia, które pomogą polepszyć jakość dyskusji. Gracze będą mogli oceniać wiadomości, mając do wyboru dwie opcje, by wyrazić swoje poparcie lub dezaprobatę, dzięki czemu dobre tematy i odpowiedzi będą lepiej widoczne, niż te gorsze. Nisko oceniane wiadomości będą schodzić na dalszy plan, jeśli społeczność uzna, że nie wnoszą one niczego pożytecznego. Dzięki tym zmianom Blizzard Community team będzie w stanie szybko i łatwo zlokalizować wysoko oceniane wiadomości i wziąć udział w takich konwersacjach, a także podkreślić te dyskusje, które uznane zostaną przez graczy za użyteczne.

Dodatkowo indywidualne tematy będą oznaczane zależnie od kontekstu, tak więc odpowiedzi do konkretnych postów będą grupowane wspólnie, dzięki czemu łatwiejsze będzie obserwowanie kilku konwersacji w jednym temacie. Dodajemy także nową opcję dla przedstawicieli Blizzarda, która pozwoli im zamieszczać ważne wiadomości na przestrzeni wielu forów, co pomoże im w dostarczaniu społeczności ważnych wiadomości w szybki i prosty sposób. Poza tym, ulepszymy funkcję wyszukiwania, by ułatwić wyszukiwanie interesujących tematów i zmniejszyć liczbę niepotrzebnych tematów. Kolejne usprawnienia są w planach.

Wraz z odpaleniem nowego systemu Battle.net, pragniemy stworzyć nowy i zarazem trochę inny rodzaj środowiska internetowego gamingu. Nowa platforma będzie nastawiona bardziej społecznościowo niż dotychczas i zapewni graczom doskonałe miejsce do spotkań i utrzymywania długotrwałych znajomości. Wszystkie decyzje dotyczące Rzeczywistego ID (ze zmianami na forach włącznie) zostały podjęte z tym właśnie celem na myśli.

Jako firma, gracze i pełni entuzjazmu użytkownicy powstałych w przeciągu ostatnich kilku lat serwisów związanych z grami, komunikacją i społecznościami dogłębnie przemyśleliśmy zmiany w zakresie Rzeczywistego ID. Wraz ze wzrostem popularności tych serwisów, gracze stali się częścią dynamicznej i silnie połączonej globalnej społeczności.

Przyjaźnie na dalekie dystanse są zawierane coraz łatwiej, a targi i zjazdy takie jak GamesCom, DreamHack czy nasz BlizzCon pozwalają nam zobaczyć na własne oczy, jak gracze, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się osobiście potrafią tworzyć przyjaźnie w realnym życiu i utrzymywać je, będąc oddzielonymi przez granice i oceany. Ponieważ sposób w jaki gracze oddziałują na siebie wciąż się zmienia i ewoluuje naszym celem jest upewnienie się, że Battle.net został zaopatrzony we wszystkie niezbędne funkcje, by poradzić sobie z wiecznie zmieniającymi się trendami społecznościowymi na przestrzeni nadchodzących lat.

Jutro standardowo odbędzie się przerwa techniczna, jednak dla niektórych serwerów będzie ona trwała 24 godziny. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie posta Wryxiana na ten temat:

Będziemy dokonywali wydłużonej przerwy technicznej [maintenance] w środę, 7 lipca od 00:01 CEST na serwerach wymienionych poniżej. W związku z faktem że przygotowujemy się do wydania dodatku, będzie ona trwała 24 godziny. Serwery będą ponownie grywalne mniej więcej o 23:59 CEST w środę, 7 lipca.

Na wszystkich serwerach które nie zostały wymienione poniżej, przeprowadzona zostanie normalna przerwa techniczna od 05:00 CEST i będą one ponownie grywalne mniej więcej o 11:00 CEST.

Balnazzar
Bloodfeather
Darksorrow
Defias Brotherhood
Earthen Ring
Frostwhisper
Genjuros
Haomarush
Hellscream
Laughing Skull
Lightning's Blade
Magtheridon
Neptulon
Nordrassil
Quel'Thalas
Ragnaros
Ravencrest
Runetotem
Shadowsong
Shattered Hand
Silvermoon
Skullcrusher
Spinebreaker
Stormrage
Stormreaver
Stormscale
Sylvanas
Terenas
The Maelstrom
The Venture Co.
Thunderhorn
Turalyon
Twisting Nether
Vashj

Komentarz (11)

 • powinni naprawde pooddwać te godziny... moj server stracił 2 dni na naprawy + ostatnia przerwa do 12/14/16/18... -_-

  i jeszcze raidy przepadają a ja w sumie za dużo raidować nie moge ostatnio ;/
  ~JEDIDJ
  2010/07/06 19:28
 • o nie jest Vashj!
  ~MateuszJes
  2010/07/06 19:37
 • I bardzo dobrze, takie zmiany na forum to doskonała rzecz. Na pewno podwyższy to poziom rozmów i ukróci trollowanie, choć już widzę tych wszystkich niezadowolonych... Co najmniej świetne posunięcie.
  ~dreamc
  2010/07/06 21:02
 • NIEEEE!!! The maelstroom :(. Kurde a tak mi sie nudzilo i sie cieszylem, ze jutro poraiduje.
  DEDIDJ zgadzam sie z toba, powinni nam oddac te stracony czas
  ~Zygi123
  2010/07/06 21:47
 • Zmieniam zdanie, błędnie zrozumiałem ideę; Absolutne TAK dla jednego profilu na forum, ale absolutne NIE łamaniu prywatności; z tego co wyczytałem na forum US, Bashiok już się przekonał, że to nie taki świetny pomysł i że złośliwych ludzi nie brakuje. Już sam fakt możliwości zobaczenia "przyjaciół moich przyjaciół" związany z Real ID budził moje wątpliwości, ale to przekracza normy. Na szczęście community nie śpi i na stan obecny wątek na forum US ma ponad 600 stron, pełnych w ponad 90% negatywnych opinii. Tak więc jeśli Blizz nie będzie próbował nam tego wcisnąć na siłę i posłucha swoich klientów, pomysł umrze. Idea może i była szczytna, ale wykonanie badziewne.
  ~dreamc
  2010/07/07 04:26
 • Pytanie troche z innej beczki: Czy ktoś z Was posiada podobnie jak ja problemy in game z "lagami / spike'ami" przy logininie i logoutcie ludzi z Real Id Friendsów? Osobiście podczas gry na alcie / handlu na AH czy ogolnym AFKowaniu to tam w sumie pół biedy, natomiast na raidach tak to mnie zirytowało że aż wyczyściłem swoich przyjaciół z Real ID Friends i zostawiłem jedynie tych z innego realma. Może to jest kwestia jednego z adonów typu WIM czy czegoś...
  ~Plaogue
  2010/07/07 08:11
 • Przerwa techniczna została wprowadzona na wszystkich realmach :<
  ~Sthevall
  2010/07/07 11:43
 • Kur.. Poj.... ich poco piszą że konkretne serwery jak zrobili dla wszystkich . Człowiek ma wolny dzień chciałby sobie pograć ale kur... nie może .
  ~vood
  2010/07/07 13:04
 • Na Argent Dawn i wiele innych można już logać. Wie ktoś o co biega? Odwołali przedłużone na tych na których miało być normalnie, czy co?
  ~Terkov
  2010/07/07 14:31
 • Serwery, które nie są w tych wymienionych miały przerwę techniczną od 5.00 do 11.00, a reszta serwerów jest wyłączona na cały dzień.
  ~Kopen
  2010/07/07 14:42
 • Nie do 11 tylko do 15
  ~juro
  2010/07/07 16:29

Pozostałe nowości