Cataclysm beta - Westfall - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 12.08.2010

Cataclysm beta - Westfall

Opisanie Westfall to większy problem niż przedstawienie informacji na temat Northern Barrens czy Darkshore. Wynika to głównie z faktu że lokacja ta jest przewidziana na jedynie 5 poziomów (10-15), a zadania które tam znajdziemy w większości są powiązane z jednym (bardzo ciekawym!) wątkiem fabularnym. Spore zmiany w wyglądzie lokacji? Brak. Co takiego może nas w takim razie zaintrygować w starym dobrym Westfall? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat głównego wątku fabularnego tej strefy jaki czeka na nas w Cataclysm.

UWAGA SPOILERY: Tekst zawiera wiele szczegółowych informacji na temat niektórych elementów World of Warcraft Cataclysm - jeśli wolicie aby pozostały one niespodzianką, odradzamy czytanie poniższego fragmentu.

Kiedy ruszamy do Westfall szybko dowiadujemy się że nie jest dobrze. Głód, choroby i ogromne rzesze bezdomnych stały się głównym problemem dla strażników, jednak ostatnio doszło także do morderstwa. Pamiętacie małżeństwo farmerów zlecających dotychczas jedne z pierwszych zadań w tej strefie? Niestety, Furbrowlowie zostali zabici (wraz z nimi zginął także Old Blanchy), a do zbadania tej sprawy został wysłany porucznik Horatio Laine (zamiana L na C w nazwisku szybko wskaże do kogo nawiązuje ta postać). Po przepytaniu okolicznych bezdomnych niewiele dowiadujemy się na temat morderstwa, ale po raz pierwszy stykamy się z oskarżeniami wobec Stormwind o beznadziejną sytuację w tym regionie.

Po zweryfikowaniu informacji na temat tego że odpowiedzialnymi za atak były gnolle i murloci, wyruszamy do informatora Horatio, dzięki któremu w końcu poznamy kilka faktów na temat wydarzeń w Westfall. Na początku dzięki świetnemu kamuflażowi (drewniane pudło) jesteśmy świadkiem zwerbowania przez tajemniczą postać ogra Glubtoka, a następnie udaje nam się podsłuchać rozmowę lokalnych rzezimieszków na temat tej kobiety. Niestety zanim dowiemy się kim ona jest, zostajemy spostrzeżeni i zaatakowani przez bandytów, a po powrocie na farmę znajdujemy martwego informatora Horatio. Wygląda na to że w Westfall natrafiliśmy na jakiś większy spisek!

 

Po wykonaniu kilku zadań w Saldean’s Farm (tak jak obecnie polegają one między innymi na zabijaniu Harvest Watcherów, czy zbieraniu składników na słynną Westfall Stew) okazuje się że jest jedna osoba która mogła usłyszeć coś więcej od lokalnych bezdomnych – wychowana przez Saldeanów młoda dziewczyna imieniem Hope, która przed kilkoma laty pojawiła się na farmie. Kiedy docieramy do Sentinel Hill szybko dostrzegamy że jest ono atakowane przez gnolle. Szybko rozprawiamy się z nimi i spotykamy się z Hope, która niewiele wie na temat samego morderstwa, ale prosi nas o nakarmienie bezdomnych zamieszkujących okolice miasta porcją Westfall Stew – nie są oni wpuszczani za mury.

 

Z planów jakie znajdujemy u gnoili dowiadujemy się o kolejnej postaci, która niedawno dotarła na ziemie Przymierza – Helix Gearbeaker. Rezyduje on w wieży na południowym-wschodzie Westfall i jest obserwowany przez wyborowego strzelca z SI: 7. Niestety w związku z tym że nie wychodzi on od jakiegoś czasu (co skutecznie uniemożliwia zastrzelenie go) to nam przyjdzie zinfiltrować to miejsce, aby poznać jego plany. Dzięki miksturze niewidzialności stajemy się świadkiem jego konwersacji z tajemniczą postacią, którą wcześniej widzieliśmy w towarzystwie Glubtoka. Cóż takiego ma się wydarzyć w Moonbrook? Musimy to sprawdzić!

 

Przemówienie tajemniczej kobiety porwało tłumy niezadowolonych mieszkańców Westfall, a strażnicy zaczynają obawiać się wybuchu rewolucji i próby przywrócenia bractwa Defias. Nam przyjdzie poprosić o pomoc w zidentyfikowaniu przywódcy tej rebelii, szamana Thoraliusa (mogliśmy go spotkać już w Northrend, w obozowisku Valgarde). W Deadmines mamy wizję przeszłych wydarzeń które rzucają światło na to kim jest tajemnicza postać…

 

Sentinel Hill nie jest już bezpieczne… Nadchodzi czas Vanessy VanCleef.


 

Komentarz (7)

 • Czyli robimy zadyme we własnym regionie- tego jeszcze nie było.
  ~Tremiec
  2010/08/12 19:44
 • Jak oni mogli coś takiego zrobić! Już myślałem że to będzie fajna strefa i obronimy Sentinel Hill! A to jakiś badziew powstał. :(
  ~ChenStormstout
  2010/08/12 20:00
 • Bezdomni w domach FTW.
  ~Bartvoj
  2010/08/12 20:47
 • Horda zajmuje Azshare a Alliance nie może sobie poradzić w Westfall ;/ Rzeczywiście Stormwind troche to zaniedbał
  ~PuTaJK
  2010/08/12 23:21
 • Ehh, jedna z moich ulubionych lokacji jest zniszczona
  ~Kitt
  2010/08/15 17:52
 • A mi to się nawet podoba. Wprowadza jakieś rozwinięcie historii Defias.
  Jestem tylko ciekaw czy ostatecznie przegrywamy Sentinel Hill czy też czegoś jeszcze nie napisaliście?:D
  ~Glum
  2010/08/15 23:34
 • Czytać nie umiecie :P albo ja i tez nie umiem.
  W jednym z ostatnich akapitów jest napisane, że szaman ma wizję, czyli zapewne strefa ta dalej będzie sielankowa i jak Zamieć stwierdzi, że coś będzie chciec zrobic dalej to wtedy to wprowadzi i zapewne my jako ci dobrze, będziemy musieli im pomóc. Przynajmniej ja tak rozumiem ten tekst.
  ~Tremiec
  2010/08/16 10:31

Pozostałe nowości