Nowe informacje z bety Cataclysm - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 10.09.2010

Nowe informacje z bety Cataclysm

Dziś pojawił się kolejny build bety World of Warcraft: Cataclysm, a wraz z nim kilka informacji na temat nadchodzącego dodatku. Blizzard postanowił ujawnić szczegóły dotyczące latania w Kalimdorze i Eastern Kingdoms - jak wynika z posta Zarhyma, będzie to zarezerwowane tylko dla osób które zakupią grę:

Dodaliśmy nową umiejętność latania zwaną Flight Master's License. Kiedy World of Warcraft: Cataclysm zostanie wydany, gracze którzy zakupią dodatek będą mogli nauczyć się tego skilla od trenera na 60 poziomie. Ta umiejętność jest potrzebna aby móc latać w strefach w Kalimdorze i Eastern Kingdoms, włączając w to nowe lokacje 80-85.

Kosztuje ona 250 złota.

Kolejną informacją jaką ujawnił Community Manager World of Warcraft są szczegóły na temat nagród za Rated Battlegrounds. Od dawna wiadomo że mają powrócić stare tytuły ze dawnego systemu PvP, teraz nie ma wątpliwości co do tego w jaki sposób będzie można je uzyskać:

Dodaliśmy tytuły za Honor do World of Warcraft: Cataclysm. Są one zdobywane po zdobyciu określonych achievementów za Battlegroundy, oraz kiedy osiągasz odpowiedni Battleground rating. Są one takie same jak oryginale tytuły PvP, jednak gracze którzy zdobyli je we wcześniejszym systemie Battleground ich nie stracą. Feats of Strength związane z oryginalnymi tytułami zostaną nieco zmienione aby lepiej oddać to, że zostały osiągnięte w starym systemie.

W chwili obecnej, pierwszy poziom - Private dla Przymierza, oraz Scout dla Hordy - są zdobywane kiedy gracz osiągnie Battleground rating o wartości 1100. Kolejne są zdobywane co 100 punktów, aż do Grand Marshal/High Warlord na 2400 rating. Zdobyte tytuły są zatrzymywane i nie zostaną usunięte wraz z rozpoczęciem nowego sezonu.

Dodatkowo zostaną wprowadzone nowe tytuły i achievementy dla najlepszych graczy. Hero of the Alliance oraz Hero of the Horde zostaną przyznane postaciom, które zakończą sezon w top 0.5%. Tytuły te będą usuwane wraz z zakończeniem kolejnego sezonu, jednak dodamy achievement dla graczy, którzy zdobędą je w każdym sezonie. Zobaczmy ile raz z rzędu utrzymasz się w top 0.5%!

Poniżej przedstawiamy listę tytułów wraz z wymaganym ratingiem, która została wyciągnięta z bety (w związku z tym że wciąż trwają testy, wszystko może jeszcze ulec zmianie):

Battleground rating Przymierze Horda
1100 Private Scout
1200 Corporal Grunt
1300 Sergeant Sergeant
1400 Master Sergeant Senior Sergeant
1500 Sergeant Major First Sergeant
1600 Knight Stone Guard
1700 Knight-Lieutenant Blood Guard
1800 Knight-Captain Legionnaire
1900 Knight-Champion Centurion
2000 Lieutenant Commander Champion
2100 General Commander Lieutenant
2200 Marshal General
2300 Field Marshal Warlord
2400 Grand Marshal High Warlord

Ghostcrawler na forum bety wypowiedział się na temat umiejętności rasowych w Cataclysm. Okazuje się, że mogą one jeszcze ulec zmianie przed wydaniem dodatku:

Nie zmienimy umiejętności rasowych w takim samym stopniu jak zmodyfikowaliśmy drzewka talentów. Wkrótce się im przyjrzymy, więc jeśli macie jakieś obawy związane z nimi w Cataclysm, teraz jest odpowiedni czas aby je wyrazić. W tym przypadku konkretne opinie są lepsze niż podejście w stylu "Wydaje mi się że umiejętności rasowe powinny działać w zupełnie inny sposób."

Wiele wątpliwości budzi poziom trudności stref instance, dlatego Ghostcrawler powiedział nieco więcej na temat założeń Blizzarda dla tego elementu gry oraz tego, dlaczego dla wielu testerów są one tak wymagające:

Normalne strefy instance wymagają więcej crowd control niż we Wrath of the Lich King, jednak nie powinny być zbyt brutalne. Nie ma powodu żeby farmować dużo przedmiotów przed wkroczeniem do nich. Pamiętajcie że opinie będą bardzo się różnić w czasie bety. Niektórzy gracze wchodzą do stref instance o których nic nie wiedzą i denerwują się, kiedy ktoś nie może od razu wyjaśnić im mechaniki walki z danym bossem. [...] W chwili obecnej niektórzy bossowie mogą być zbyt trudni, a część umiejętności klas zbyt słaba. W związku z faktem że obecnie w Uldum i Twilight Highlands nie ma nagród za zadania, wiele osób ma po prostu zbyt słabe przedmioty. Połowa glyphów wciąż nie działa. Nowe enchanty nie są jeszcze dostępne. I tak dalej. Wszystkie te elementy zostaną dopracowane w najbliższych tygodniach.

Nie powinniście mieć ogromnych problemów z maną w normalnych strefach. Twoje średnie zaklęcie leczące, powinno być wystarczające przez większość czasu. Z bardziej sytuacyjnych czarów trzeba będzie korzystać w heroicach oraz raidach, ale będziemy także wymagali aby przed wkroczeniem do nich, zebrać nieco lepsze przedmioty. W The Burning Crusader gracze kończyli zadania w Shadowmoon, zdobywali Exalted z frakcjami, lub rozwijali trade skille, aby zdobyć możliwie najlepsze przedmioty przed wkroczeniem do heroiców i raidów. Taki sam model planujemy na Cataclysm.

Wiadomo że Cataclysm to także wprowadzenie gildiowych achievementów. Na łamach forum Mumper napisał o szczegółach związanych z tym, co jest traktowane w grze jako "guild group":

Ogólnie wymagamy aby 80% grupy stanowili członkowie gildii. Są oczywiście pewne wyjątki, jak 40-osobowe strefy raid i areny. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie poniżej:

 

4/5 - strefy instance
8/10 - 10-osobowe strefy raid, 10-osobowe Battleground
20/25 - 25-osobowe strefy raid, 25-osobowe Battleground
10/40 - 40-osobowe strefy raid
12/15 - 15-osobowe Battleground
2/2, 3/3, 5/5 - Areny

Na sam koniec przedstawiamy screenshoty ukończonych form Cat i Bear dla worgenów i trolli, które Blizzard umieścił w swym dziale Under Development.

Komentarz (8)

 • Rangi PVP, na to czekałem ;)
  ~gizof
  2010/09/10 09:36
 • Powrót rank! YEAH!
  Wolałbym gdyby znowu były za za zabijanie xxxx graczy dziennie, ale tak też jest dobrze ;]
  ~Karolek6436
  2010/09/10 09:44
 • Trol Cat Form wygląda jak Red XII w Final Fantasy 7, doskonałe :-)
  ~pietr00ch
  2010/09/10 10:13
 • Najlepsze jest to, że dungeony 5man będą trudniejsze niż w WoTLK <3 Ktoś jeszcze narzeka, że Cataclysm to każualizacja? ;p
  ~Hives
  2010/09/10 11:11
 • "W The Burning Crusader gracze kończyli zadania w Shadowmoon, zdobywali Exalted z frakcjami, lub rozwijali trade skille, aby zdobyć możliwie najlepsze przedmioty przed wkroczeniem do heroiców i raidów. Taki sam model planujemy na Cataclysm."

  Szykują się dobre czasy dla WoWa (po małej zapaści).
  ~Clinz
  2010/09/10 14:53
 • Widzę blizzard się stara jak może.
  Zawsze miałem wrażenie ze kładli większy nacisk na PvE niż na PvP teraz to się wyrównało ;]
  ~balkan93
  2010/09/10 15:00
 • Co wy, te utrudnienia to będzie przeginka, jak ludzie zaczną levelować alty to to będzie wkurwiające i Blizz w patchu powiedzmy 4.3 zniesie większość niepotrzebnych komplikacji(a sorry: one są potrzebna dla tych prosów którzy potrzebują poczucia że są prawdziwymi pro....)

  To się nie utrzyma, mówię wam :>
  ~Garn
  2010/09/11 11:04
 • Ja powiem za siebie człowieka który ma inne życie niż to tylko w wowi-e. Jeżeli dojdzie do tego że będę musiał poświęcić 4 miesiące aby dostać się na raid (niestety mogę grać tylko wieczorami 4 godziny ) a jeszcze na dodatek itemy za honor będą jeszcze droższe niż teraz a ilość honoru zdobywana też to sobie znajdę inną rozrywkę , i na bank więcej osób zrobi to samo co ja bo jak by nie było większość ludzi w tej grze jest normalna ...
  ~vood
  2010/09/11 17:25

Pozostałe nowości