Zapowiedź - Battle for Gilneas - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 16.09.2010

Zapowiedź - Battle for Gilneas

W czasie sesji Q&A na tegorocznym Gamescom, Tom Chilton stwierdził, że Battle for Gilneas będzie wyglądało inaczej niż w pierwotnych założeniach, które zostały zaprezentowane w czasie BlizzCon 2009. Czego możemy spodziewać się po tym battlegroundzie? Blizzard postanowił przygotować krótką zapowiedź, której tłumaczenie możecie znaleźć poniżej:

Kiedy Król Greymane przeciął więzi łączące Gilneas z Przymierzem po Drugiej Wojnie, królestwo stało się niezależne od innych nacji i wrogich sił. Mimo że Greymane Wall strzegł Gilneas przed niebezpieczeństwami z zewnątrz, klątwa worgenów i wojna domowa sparaliżowały królestwo od środka. Kiedy Cataclysm uderza, a wrota Greymane Wall zostają zniszczone, mieszkańcy Gilneas muszą pogodzić się ze swą mroczną naturą i starają się przetrwać trzęsienia ziemi i potężną inwazję Forsaken. Horda zdaje sobie sprawę ze strategicznego znaczenia tego miejsca i znajdujących się tu zasobów, które pomogą w kontynuowaniu wojny przeciwko Przymierzu, a jej wojska nie zakończą oblężenia do czasu, aż miasto i przyległe tereny będą się pod ich kontrolą. Aby ochronić swe ziemie przed Hordą, niegdyś izolujący się mieszkańcy Gilneas, muszą ponownie zacząć współpracować z Przymierzem.

Kontrolowanie zasobów

Battle for Gilneas jest nowym Battlegroundem 10 vs 10, przeznaczonym dla postaci na 85 poziomie. Podobnie jak w przypadku Arathi Basin, drużyny muszą przejąć kontrolę nad strategicznymi punktami na mapie aby zbierać zasoby. Pierwsza z nich która zdobędzie 2000, wygrywa.

Bitwa

Drużyny zaczynają w przeciwległych końcach mapy z domyślnymi cmentarzami w pobliżu. Kiedy gra się rozpoczyna, grupy ścigają się do trzech strategicznych punktów: dzięki każdemu z nich będziecie zyskiwać punkty i dodatkowe cmentarze. Intensywności walce dodają liczne przeszkody blokujące widoczność, oraz zwężenia powstrzymujące przeciwników przed atakiem.

Overlook

Po środku mapy znajduje się miejsce znane jako Overlook. Pagórki po obu stronach tworzą zwężenia, a jedynie wąskie ścieżki przez wzgórza stanowią alternatywną drogą. Rzeka rozdzielająca mapę na pół posiada tylko jeden most. W wielu przypadkach dominacja w Overlook może stać się kluczem do kontrolowania strategicznych punktów.

Punkty strategiczne

W Battle for Gilneas gracze Hordy i Przymierza mogą zdobyć kontrolę nad trzema punktami z zasobami: Mine, Lighthouse, oraz Waterworks. Kiedy jeden z nich wpadnie w ręce którejś z grup, zyska ona pobliski cmentarz, a robotnicy frakcji pojawią się aby zbierać minerały niezbędne do wygrania bitwy.

 

Powrót Deathwinga wywoła w świecie Azeroth chaos, jednak wielu nieugiętych dowódców uzna Cataclysm za doskonałą okazję na jeszcze lepsze służenie swemu ludowi... bądź na pozyskanie jeszcze większej władzy. Sytuacja w Gileans niczym się nie różni. Czy Gilneańczycy zdołają obronić swe ziemie po ponownym zjednoczeniu się z Przymierzem? Czy może Forsaken, wspomagani przez Hordę Garrosha, wzniosą w tym zapomnianym miejscu swą kolejną, potężną twierdzę w Eastern Kingdoms?

Komentarz (8)

 • Ludzie z Blizza uczą się na błędach, zamiast tworzyć nowe, gówniane bg`s (Isle, Strand), klonują te sprawdzone (AB, WSG). Dla mnei bomba :D
  ~Clinz
  2010/09/16 23:47
 • uwielbiam isle i av za to wsg mnie nudzi i usypia wiec nie popieram :) lecz dopuszczam inne zdanie innych ludzi
  ~Huralyon
  2010/09/16 23:58
 • Oczywiście że Horda wygra:) FOR THE HORDE!!!
  ~SiKK
  2010/09/17 06:31
 • For The Alliance !!!
  ~Sife
  2010/09/17 09:17
 • for thy ale, lads! aye?
  ~Qrchaq
  2010/09/17 09:46
 • For the Jedi!!
  ~Orzelo
  2010/09/17 15:11
 • FOR THE HORDE.


  ALinaci jak coś to mają POWER OF ALLIANCE :P
  ~Kamrol49
  2010/09/17 16:26
 • "For the Horde", "Oczywiście że Horda wygra", "For the Horde"... "Get a life lolz"
  ~SC4EVER
  2010/09/17 19:47

Pozostałe nowości