Cataclysm beta - portale & female worgen - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 27.09.2010

Cataclysm beta - portale & female worgen

Dziś serwery bety zostały zaktualizowane o najnowszy build, który wprowadził kilka "pomniejszych" zmian do World of Warcraft: Cataclysm. Jedną z bardziej zastanawiających i zaskakujących, jest usunięcie portali do frakcyjnych miast z Shattrath oraz Dalaranu. Blizzard od dawna zapowiadał, że gracze w najnowszym dodatku będą częściej przebywać we własnych stolicach, dlatego pozbawienie postaci możliwości teleportowania się do dowolnej z nich z Northrend i Outlandu skutecznie powinno zachęcić wszystkich do pozostania w Azeroth. W miejscu portali pojawili się trenerzy klas (którzy dotychczas skutecznie omijali Northrend i Outland).

Na forum World of Warcraft pojawił się post, w którym Zarhym oficjalnie potwierdził zmiany jakie dotkną Shattrath i Dalaran w nadchodzącym dodatku:

Powodem dla którego portale z Shattrath nie zostały usunięte z Outlandu tuż po wydaniu Wrath of the Lich King, był fakt, że pojawiła się w Northrend nowa "stolica" z portalami dla najważniejszych miast. Nie będzie neutralnego miejsca z którego będą korzystały obie frakcje w Cataclysm. Chcemy się upewnić, że odwiedzanie stolic jest bardziej atrakcyjne w dodatku, niż korzystanie z Shattrath i Dalaranu jako łatwego połączenia ze wszystkimi miastami.

Aby odpowiednio to wynagrodzić, chcemy wprowadzić trenerów klas i domy aukcyjne w Shattrath i Dalaranie dla osób, które zdobywają poziomy w contencie The Burning Crusade i Wrath of the Lich King.

Małej aktualizacji doczekał się także model female worgen, który wprowadzono w ostatnim buildzie bety. Widać zdecydowaną poprawę w porównaniu do tego, co mogliśmy zobaczyć przed tygodniem.

Komentarz (19)

 • jestem magiem... <fuck yeah> :D
  ~JEDIDJ
  2010/09/27 10:21
 • szybkuje sie kasa :D
  ~sc2jusz
  2010/09/27 12:26
 • I bardzo dobrze. Dla magów kasa, a ludzie w końcu przestaną dawać Heartstone'a tylko do Dalaranu. Cała idea heartstone'a przez te portale była zniszczona.
  ~Qumi
  2010/09/27 13:26
 • Whoa, "widać zdecydowaną poprawę"...? Stronnicze jak diabli. To że wygląda łagodniej to niekoniecznie "poprawa".... Jak istota względnie dzika i brutalna ma wyglądać, może jeszcze tipsy zamiast szponów...? Alianci tak się cieszyli, że dostają rasę która jest zwyczajnie badass, a teraz jęczą, że wyglądają niesympatycznie. Worgen powinien wyglądać dziko i niemiło. Tak więc insynuacje poprawy trochę gryzą, z czystej życzliwości: news nieobiektywny.
  ~dreamc
  2010/09/27 14:10
 • ~dreamc: Nie wiem co stronniczego jest w stwierdzeniu że model został poprawiony (pod względem ilości detali, możliwości wyboru w menu tworzenia postaci) w stosunku do swojej poprzedniej (nieskończonej) wersji.
  ~Sigmar
  2010/09/27 14:30
 • Żeby wyglądać na prawdę dziko, worgeni musieliby walczyć bez użycia broni (bronie powinny być niewidoczne, dawać tylko statystyki, a do walki używane byłyby szpony), a ubrania powinny być jedynie strzępkami. Stąd pewnie ułagodznie, bo co to za dzika istota w sukience do stóp (łap) z laską w ręku, albo ubrana szczelnie w zbroję i z mieczem. Cała groźność znika. Przynajmniej ja tak to widzę.
  ~zdenek117
  2010/09/27 14:44
 • Jeśli chodzi o te portale to według mnie wiele sie nie zmieniło, ponieważ ja głównie teleportowałem się z uwagi na class trainerów, teraz są oni w miejscach portali xD
  ~Lenardo
  2010/09/27 15:09
 • Usunięcie portali to średni pomysł, niby zarobek dla magów, ale co jeśli akurat w danej chwili takowego nie będzie?

  Mogliby dodać coś w stylu scrolli (podobnuch do tych z inskrypcji), które mogliby wytwarzać tylko magowie i dawałby możliwość teleportowania do jednego miasta, dla którego zostały utworzone. Ograniczyłoby to problemy ze znalezieniem magów i ustanowiło mniej więcej równe ceny.
  ~Error_Demon
  2010/09/27 15:52
 • Jak nie będzie maga to flight point i go go go :D
  ~DziadziaMroz
  2010/09/27 20:42
 • Jak usunęli portale to powinny być jeszcze oprócz trenerów AH bo ja głównie do AH leciałem z Dala :P
  ~Evo
  2010/09/27 21:00
 • ^^ jak dobrze być magiem. Ceny pewnie wzrosną:D 20g i więcej za portal :D.
  ~komono
  2010/09/27 21:28
 • "Worgen powinien wyglądać dziko i niemiło." No właśnie, a nie dość, że wygląda jak pluszowy miś to jeszcze jest po prostu ohydny. Kiedy zapowiedzieli worgenów pomyślałem sobie "OH YEAH, czadowa rasa, będę tym grał na 100%", a jak zobaczyłem modele to sobie pomyślałem "Jak można było tak spieprzyć tak świetny pomysł, wstyd grać takim gównem". To tyle o "dzikości i nieładności worgenów", które wyglądają raczej jak myszy, a nie wilki...
  ~Filipeck
  2010/09/27 22:11
 • Usunięcie portali - świetna zmiana(nie gram magiem)
  Worgeni - sam pomysł worgenów mi się niepodoba, a model średni

  Eee..."Usunięcie portali to średni pomysł, niby zarobek dla magów, ale co jeśli akurat w danej chwili takowego nie będzie?" Popłyniesz statkiem?
  ~Yyy...
  2010/09/28 03:07
 • "Worgeni - sam pomysł worgenów mi się niepodoba, a model średni"

  Dlatego dobrze być w hordzie. Gobliny mi się bardziej podobaja ;) Wiem, bo testuje bete ;)
  ~flyleaf
  2010/09/28 09:59
 • ~Sigmar: kk, źle zrozumiałem; może dlatego że przyszedłem tu zaraz po czytaniu mmo-champion, ale większość tych którzy mówią o "poprawie" ma na myśli "złagodzenie" wyglądu od czasu prezentacji poprzedniego modelu.

  Niektórzy (nie wiedzieć czemu) widzą Worgenów jako rasę ludzi, którzy zmienili się w pieski, tak jakby ta przemiana nie przynosiła żadnych zmian w charakterze postaci, oraz zapominają że Worgen to nie jakiś miły piesek, ale bardzo brutalna bestia. Obecny kształt i charakter Worgenów bardzo mi się podoba, żeby tylko nie próbowali za bardzo dopasować female worgen do seksualnych wyobrażeń niektórych ludzi...
  ~dreamc
  2010/09/28 13:48
 • Sorki za lekki OFF, ale czy w Cata pojawią się nowe miasta ? Czy dalej wszyscy będą siedzieć w Dala ? :)
  ~Skibi
  2010/09/28 14:54
 • Skibi >> Dalaran nie bedzie mial miejsca bytu bo to inny content. Po za tym większośc z hordy powróci do Ogri a ally bedzie siedziec w Storm. Tak to widze. Bo nie wiem (bynajmniej nie slyszalem) zeby jakies nowe miasto bylo specjalnie ukazywane specjalnie pod Cata.
  ~flyleaf
  2010/09/28 16:01
 • Dodałem tłumaczenie posta Zarhyma na temat portali. Wygląda na to, że w Dalaranie i Shattrath oprócz trenerów klas, pojawią się także AH.
  ~Sigmar
  2010/09/28 16:52
 • Co do portali. Co za różnica czy będą czy nie, przecież będzie latanie w całym azeroth, 310% i po problemie ^^
  ~Hecke
  2010/09/28 16:58

Pozostałe nowości