Zapowiedź 4.2: Dungeon Journal - Nowości - World of WarCraft

Nowości

Data publikacji : 23.06.2011

Zapowiedź 4.2: Dungeon Journal

Na oficjalnej stronie World of Warcraft pojawiła się zapowiedź nowego elementu, który pojawi się w patchu 4.2 - Dungeon Journal. Krótki FAQ na jego temat pojawił się już jakiś czas temu na łamach naszego serwisu. Serdecznie zapraszamy.

W patchu 4.2: Rage of the Firelands wprowadzimy Dungeon Journal, nowy system z którego gracze mogą korzystać, aby poznać więcej informacji na temat danej strefy, bossów którzy się w niej znajdują, ich umiejętności oraz nagród jakie oferują.

Kiedy jesteś w strefie instance, naciśnięcie przycisku "M" (standardowy przycisk wywołujący mapę) otworzy Dungeon Journal. Nowy przycisk pojawi się także na pasku, aby Dungeon Journal mógł być otwierany w dowolnym miejscu w grze. Nie będzie żadnego "blokowania" ani limitowania tego, co gracze mogą zobaczyć w nim. Wszystkie informacje na temat bossów/instancji/raidów będą dostępne dla wszystkich postaci, niezależnie od ich poziomu, przedmiotów i doświadczenia.

Mapa strefy instance/raid wyświetli każdego bossa w miejscu w którym jest i oznaczy go unikalną ikonką.

  

Gracze mogą uzyskać dostęp do informacji na temat bossa klikając na jego ikonie na mapie lub wybierając jego imię w zakładce mapy strefy. Ogólne informacje na temat wyrzucanych przez niego przedmiotów mogą zostać pozyskane poprzez wejście w zakładkę Loot. Znajdą się na niej wszystkie przedmioty (zarówno z bossów jak i trasha) określonej jakości, wypadające w strefie instance.

Umiejętności bossa będą dostępne w zakładce bossa, do której dostęp zyskujemy klikając na nim na mapie lub wybierając go z zakładki Dungeon. Wyświetlone w niej zostaną wszystkie ważne zaklęcia, umiejętności i fazy danej walki.

  

Gracze będą mieli możliwość poznania części mechanik walki z bossem czytając najpierw Dungeon Journal. Naszym celem jest zapewnienie solidnych podstaw do walki z bossem, ogólnego wrażenia tego jak będzie przebiegać starcie, kontekstu dla niektórych umiejętności, bez odbierania graczom procesu tworzenia własnych strategii.

W patchu 4.2 będziesz mógł skorzystać z Dungeon Journal aby podbić wszystkie strefy instance i raid wprowadzone w World of Warcraft: Cataclysm, włączając w to Firelands. Chcemy, aby Dungeon Journal zawierał tak wiele stref, bossów i walk jak to tylko możliwe, dlatego mamy nadzieję na dodanie jeszcze większej ich ilości w przyszłości. Bawcie się dobrze szturmując zamek!

Komentarz (5)

 • pierwsza od naprawde bardzo dawna, zajebiscie zajebista innowacja ;) Blizzard juz od dluzszego czasu dobitnie redukuje popyt na samodzielne addony. i to sie bardzo chwali
  ~byrgh
  2011/06/23 20:47
 • A będzie tego jakieś spolszczenie?:)
  ~Valek
  2011/06/24 09:05
 • Valek - Nie sądzę, ponieważ tam nie ma zawartych skomplikowanych opisów starć, tylko są po prostu wypisane ability, w stylu "Fire Breath - Inflicts 6000-8000 fire damage".
  ~baka14
  2011/06/24 13:47
 • Super pomysł choć twórca "Atlasa" musi być teraz troszkę zły :D. Tak btw Blizzard chce koniecznie sprawić, by gracze przestali używać addonów. Nie wiem czy to jest dobre ....
  ~Aylene
  2011/06/24 14:56
 • @Valek Tu nie ma nawet co spalszczać stary naucz się angielskiego, jak nie to nie graj wcale lol.
  ~Todiru
  2011/07/09 05:38

Pozostałe nowości